12 порад, як захиститися від блискавки

0 800 30 20 60

дзвінки безкоштовні

Аптечна довідка
цілодобово
і
Служба резервування
пн-пт: 9–21, сб-нд: 10–20

12 порад, як захиститися від блискавки

Чи була ця інформація корисною для вас?
{1} {0}

У травні завжди було найбільше грозових днів за весь рік. Ще й час неймовірно мальовничий, коли природа кличе відпочити біля річки чи почитати цікаву книжку під деревом. А що ж робити, коли зненацька прогуркотів грім і ви опинилися в епіцентрі негоди? До вашої уваги – поради фахівців, як не загинути від блискавки. 

 1. Уникайте відкритої місцевості. Як відомо, гроза зазвичай б'є в найвищу перешкоду на своєму шляху. Самотня людина у полі – це і є та сама найвища перешкода. Ще страшніше опинитися під час грози на підвищеній місцині! Якщо Ви з якоїсь причини залишилися у полі віч-на-віч із грозою, сховайтесь у будь-якому заглибленні: канаві, яру або найнижчому місці поля, сядьте і схиліть голову.
 2. Уникайте води. Вода – відмінний провідник струму. Удар блискавки поширюється навколо водойми в радіусі 100 метрів. Часто вона б'є в береги. Під час грози не можна купатися, ловити рибу. Необхідно відійти подалі від берега. Намагайтесь сховатися.
 3. Під час грози найбезпечніше перебувати в приміщенні з блискавкозахистом. Якщо гроза застала вас у місті, сховайтеся у магазин, під'їзд або ж перечекайте грозу під навісом поблизу стіни будівлі.
 4. Не страшно, якщо ви перебуваєте в автомобілі. Зачиніть вікно, і стихія до вас не добереться.
 5. Ховаючись під деревами у лісі, не забувайте про те, що блискавка найчастіше потрапляє у найвищі із них. Отже, що менше деревце, під яким ви знайшли прихисток, то краще. Якщо ховається група осіб, то краще присісти, не торкаючись до інших людей.
 6. Якщо ви перебуваєте у приміщенні – зачиніть вікна, двері, димоходи та вентиляційні отвори. Не допускайте протягу – це може спровокувати влучення кульової блискавки. У приміщенні слід триматися подалі від вікон, електроприладів, а також труб та іншої металевої сантехніки. Вимкніть зовнішні антени, а також радіоприймачі, телевізори, мікрохвильову піч, комп’ютер із розеток – це потужні споживачі електроенергії. Не забувайте: під час грози не припустимо користуватися електроприладами і телефоном.
 7. Остерігайтеся небезпечних предметів. Потрібно пам'ятати, що удар блискавки не безпечний не лише тоді, коли гроза б'є безпосередньо в людину, але й коли вдаряє у предмети, розташовані поруч. Тому не варто торкатися всього мокрого, металевого, особливо електроприладів, тому що у такі речі блискавка б'є найчастіше.
 8. Якщо гроза почалася під час вашого руху на велосипеді або мотоциклі – припиніть рух, покиньте їх і перечекайте грозу на відстані щонайменше 30 метрів від них.
 9. Дуже небезпечно під час грози розмовляти по мобільному телефону. Найкраще під час грози його вимкнути. Були випадки, коли вхідний дзвінок ставав причиною потрапляння блискавки.
 10. Під час грози радять позбутися і металевих предметів. Годинник, ланцюжки і навіть розкрита над головою парасолька – потенційні мішені для удару. Відомі випадки удару блискавки по зв'язці ключів, що була у кишені.
 11. Украй не розумно під час грози перебувати поблизу ліній електропередач. Електрика у будь-якому вигляді притягує блискавку. Навіть перебуваючи біля стіни з антеною, ви ризикуєте.
 12. Для зменшення ймовірності ураження блискавкою тіло людини повинно мати якомога менше контактів із землею. Найбільш безпечною позою вважається така: присісти, ступні поставити разом, опустити голову і груди, руками охопити коліна. Можна сісти або стати на ізоляційний матеріал: дерево, дошку, намет, спальний мішок, мотузку, рюкзак.
Будьте обережні! Щороку блискавка забирає життя людей, які не знають елементарних правил самозахисту. Ознайомлений – отже, озброєний. 

За інформацією прес-служби ГУ ДСНС України у Львівській області 

Читайте також:
Чого ми ще не знали про блискавки?
Відпочинок на природі – на що звернути увагу?
Відпочиваймо з розумом! Небезпека відпочинку на воді

Статті з розділу Ми і природа

Всі статті