Безсоння: наслідки та лікування

0 800 30 20 60

дзвінки безкоштовні

Аптечна довідка і Служба резервування
пн-пт: 8–22, сб: 9-20, нд: 10–20

Безсоння: наслідки та ліки

Чи була ця інформація корисною для вас?
{1} {0}

Через безсоння, точніше неможливість добре виспатися, час від часу страждає кожен. Люди скаржаться на труднощі із засинанням або раннє пробудження, неспокійний та неглибокий сон.

Вранці їм важко зосередитися на поточних справах, почуваються втомленими, постійно хочуть спати. До того ж про минулу ніч безжально нагадує дзеркало: зморене обличчя, тьмяна та бліда шкіра, темні кола під очима.

Наслідки безсоння

Після безсонних ночей усе здається мукою. Проте це лише верхівка айсберга. Якщо проблеми зі сном стають постійними, значно погіршується якість життя: з’являється головний та м’язовий біль, послаблюється імунітет, погіршуються пам’ять та когнітивні функції. Віддалені ж наслідки ще гірші. На тлі хронічного безсоння значно підвищується ризик розвитку гіпертензії, атеросклерозу, цукрового діабету. В організмі виникає оксидативний стрес, пов’язаний із пошкодженням клітин через окислення, що відіграє провідну роль у процесі передчасного старіння.

Безсоння негативно впливає на професійні та соціальні функції людини, порушує її особисті стосунки. Психологи з університету міста Берклі (США) провели дослідження за участю 60 сімейних пар у віці від 18 до 56 років і встановили, що поганий сон може значно погіршити емоційні відносини подружжя, оскільки люди стають більш вразливими.

На відміну від снодійних

Напади безсоння пов’язані з нервовим чи фізичним перенапруженням, стресом, занепокоєнням, надмірним збудженням, порушенням розпорядку дня чи гігієни сну. Звісно, у цьому разі найкращим лікуванням буде усунення впливу негативних чинників. Але що робити, коли це просто неможливо? Та й загальних рекомендацій щодо дієти, фізичних вправ, прогулянки або ж заспокійливої ванни перед сном дотримуватися не виходить?

Головне – не вдаватися до крайнощів. Тобто, з одного боку, не варто сподіватися, що безсоння якось собі минеться, а з іншого – не слід відразу розпочинати прийом сильнодіючих лікарських засобів. Зазвичай вони не відновлюють нормальний, фізіологічний сон, а мають саме снодійну дію, тобто пригнічують свідомість. Звісно, це тягне за собою цілу низку небажаних побічних ефектів.
Магне РелаксСправжньою «золотою серединою» у відновленні порушеного сну може стати Магне Релакс. Це новий продукт від французького бренду «Магне В6 СанофіАвентіс Україна». На відміну від традиційних снодійних засобів, він не спричиняє звикання та сонливості. Одна або ж дві капсули ввечері полегшують засинання, допомагають відновити природний здоровий сон та покращити його якість.

Нова формула Магне Релакс сприяє спокійному сну та стабілізує настрій. Комплекс спеціальних природних інгредієнтів допоможе відкрити для себе спокійний здоровий сон без звикання та зовнішньої сонливості.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:
Як правильно утилізувати ліки
Звітуємо про зібрані кошти для допомоги АТО!
За знання платять гроші: стипендії від мережі аптек "D.S."
Легенда про єдиного у світі Лева-аптекаря

Статті з розділу Знання задля здоров'я

Всі статті