Cпека і здоров'я: перша допомога при тепловому і сонячному ударах

0 800 30 20 60

дзвінки безкоштовні

Аптечна довідка
цілодобово
і
Служба резервування
пн-пт: 9–21, сб-нд: 10–20

Cпека і здоров'я: перша допомога при тепловому і сонячному ударах

Чи була ця інформація корисною для вас?
{1} {0}

Аби уберегти своє здоров'я від негативного впливу спекотної погоди, перш за все необхідно збільшити кількість вживання рідини впродовж дня, радить головний кардіолог МОЗ України Юрій Сіренко.

За словами лікаря, люди похилого віку повинні часто вживати воду, не очікуючи на відчуття спраги. "Більш пильно потрібно слідкувати за водним статусом людей, які не можуть обслуговувати себе самостійно, до таких належать лежачі хворі, діти, пацієнти зі зниженою розумовою функцією", - говорить Юрій Сіренко. Кардіолог також радить уникати влітку вживання алкоголю, особливо це стосується міцних алкогольних напоїв.

"Люди з підвищеною чутливістю до спеки мають залишатися у прохолодних або кондиційованих приміщеннях протягом того часу, коли сонце перебуває у своїй найбільш активній фазі (з 12:00 до 16:00). Важливо звертати увагу на одяг. В період літньої спеки потрібно обирати одяг з легких та натуральних матеріалів, носити головні убори, а також слід уникати тісної одежі", - зазначає лікар та додає, що: "Спека - це той період, коли можна не обмежувати проведення водних процедур. Крім того, у спекотні періоди необхідно знизити звичайну фізичну активність. Люди мають знати про підвищення ризику при фізичній активності під час спекотної погоди та симптоми теплового удару".

Тепловий удар виникає в результаті загального перегрівання організму, сонячний - при дії прямих сонячних променів. Обидва різновиди удару мають подібні ознаки: шум у вухах, «мушки» перед очима, нудота, запаморочення, слабкість, холодний піт, можливе підвищення температури тіла, «озноб».

Перша допомога при тепловому чи сонячному ударах:

  • Посадіть постраждалого у тіні, у прохолодному місці, звільніть тіло від одягу, який стискає, послабте ремінь, комір. Голову слід низько опустити, тим самим забезпечивши приплив крові до головного мозку.
  • Освіжіть обличчя чистою холодною водою, змочіть в холодній воді носову хустку (косинку,футболку) й покладіть потерпілому на чоло й на місця, де проходять великі судини: на бічну поверхню шиї, під пахви, у пахові області. Можна обгорнути мокрим простирадлом усе тіло.
  • Якщо є запаморочення, змочіть ватку нашатирним спиртом і піднесіть до носа, а потім розітріть скроні. Якщо потерпілий знепритомнів, укладіть його і терміново викликайте «швидку допомогу»
За метеріалами прес-служби МОЗ України

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:
Медичне страхування з "D.S."
Як правильно утилізувати ліки
Легенда про єдиного у світі Лева-аптекаря

Статті з розділу Ми і природа

Всі статті