Що робити, коли захворіла дитина? Ліки для дітей і ліки для дорослих

0 800 30 20 60

дзвінки безкоштовні

Аптечна довідка і Служба резервування
пн-пт: 8–22, сб: 9-21, нд: 10–20

Що робити, коли захворіла дитина? Ліки для дітей і ліки для дорослих

Чи була ця інформація корисною для вас?
{1} {0}

Декілька порад батькам, у яких захворіла дитина

  • не панікуйте, намагайтесь не показувати свою тривогу дитині. Поводьте себе спокійно, адже сумніви і хвилювання не дозволять сконцентруватися на належному догляді за дитиною;
  • не зволікайте з викликом лікаря або „швидкої”. Адже чим швидше будете знати діагноз, тим швидше розпочнеться лікування;
  • обов’язково запишіть, як розпочалась хвороба, симптоми, скарги дитини. Зафіксуйте також запитання до лікаря. Коли лікар огляне дитину, запишіть всі його рекомендації;
  • в аптеці не соромтесь ще раз уточнити все, що незрозуміло;
  • складіть розпорядок дня (краще на папері), де буде вказано, які ліки і коли потрібно давати дитині, в якій послідовності, запишіть почерговість процедур чи маніпуляцій, режим харчування дитини. Коли будете чітко знати послідовність своїх дій, це дозволить заспокоїтись, а дитині – швидше одужати.

Чим відрізняються ліки для дітей від ліків, які призначені для дорослих?


Часто коли мова йде про ліки, батьки думають приблизно так: якщо препарат допомагає мені, то допоможе і дитині. Але діти – це не зменшена копія дорослих, дитячий організм реагує на ліки по-своєму. Тому усі дитячі лікарські форми створені з врахуванням віку і маси тіла дитини.

У виробництві ліків для дітей є особливості. До прикладу, у дитячих ліках, як правило, не використовують спирту, є обмеження щодо використання барвників, ароматизаторів, консервантів, а вимоги до виробництва, упакування та контролю якості ліків для дітей жорсткіші.

Деякі лікарські препарати взагалі заборонені в дитячій практиці, деякі – мають чітке вікове обмеження. Наприклад, загальновідомий аспірин за рекомендацією Всесвітньої організації охорони здоров’я дозволений до застосування дітям тільки з 15 років. Тому щоразу уважно читайте інструкцію до лікарського засобу, враховуйте наведені вказівки про застосування для дітей різного віку.

Ліки для дітей здебільшого мають приємний фруктовий смак. У цьому є певна небезпека, бо ліки у свідомості дитини непомітно стають солодощами. Дитина, яка залишилася без нагляду дорослих, може випити цілий флакон смачного сиропу. Наслідки можуть бути трагічні. Тому будь-які ліки потрібно зберігати в місці, недоступному для дітей, і давати їх дитині тільки під контролем дорослих.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:
Уроки з Таємним Аптекарем
За знання платять гроші: стипендії від мережі аптек "D.S."
Арт-терапія для дітей і не тільки у "D.S.Таємній аптеці"Статті з розділу Домашня аптечка

Всі статті