Що варто знати про репеленти?

0 800 30 20 60

дзвінки безкоштовні

Аптечна довідка
цілодобово
і
Служба резервування
пн-пт: 9–21, сб-нд: 10–20

Що варто знати про репеленти?

Чи була ця інформація корисною для вас?
{2} {0}

Репеленти – це речовини, які відлякують  комах і кліщів.

З давніх часів люди намагалися захистити себе від укусів кровососних комах і кліщів за допомогою різних речовин рослинного і тваринного походження.

Це були, основним чином, сильно пахучі засоби, які відганяють комах своїм запахом. Сучасна промисловість, окрім натуральних препаратів, пропонує широкий асортимент синтетичних репелентів. 

Особливо актуальним є застосування репелентів в місцях ендемічними за кліщовим енцефалітом, малярією та іншим захворюванням, що передаються кровососними комахами.

Репеленти бувають рідкими, твердими, у вигляді аерозолю, на масляній основі.

Різновиди репелентів

  • Ольфакторні. Це речовини, які, випаровуючись, відлякують комах на відстані, роблячи їх органи нюху не чутливими. В результаті комарі і мухи втрачають інтерес до їжі. (наприклад, ДЕТА, диметилфталат).
  • Контактні. Ці репеленти відлякують комах і кліщів при безпосередньому контакті. Такими репелентами натирають шкіру і одяг (гекамід, індалон).
  • Маскувальні. Це як правило, пахучі ефірні олії, які "забивають" привабливий для кровососних запах людини(наприклад, гвоздична олія, анісова, ялівцева, кедрова, евкаліптова).

Застосування репелентів

  • Репеленти можна наносити на шкіру або одяг, просочувати ними намети і захисні протимоскітні сітки. У разі нанесення на шкіру заборонено втирати засіб, наносити на слизові оболонки, на пошкоджену шкіру. При попаданні в рот і очі слід негайно промити великою кількістю води.
  • Деякі репеленти можуть розчиняти і деформувати елементи декору та одягу, які виготовлені з пластмаси (ґудзики, пряжки, застібки).
  • Репеленти треба наносити на шкіру безпосередньо перед відвідуванням місця, де є багато комах (ліс, парк тощо). Відразу після повернення додому необхідно змити залишки засобу теплою водою з милом.

Фуміганти

  • Фуміганти - це інсектициди, речовини, які вбивають, а не лише відлякують комах. Фуміганти широко представлені на ринку у вигляді електричних приладів (з картонними пластинами, флаконами з рідиною), спіралей і т. д.
  • Фуміганти як правило токсичні для тварин і людини, тому їх потрібно використовувати в добре провітрюваних приміщеннях або на відкритому повітрі (спіралі). За умови дотримання правил застосування, фуміганти не порушую самопочуття і не шкодять здоров'ю.
  • При використанні фумігантів у будинку необхідно прибрати усі харчові продукти і напої, накривати акваріум. Людям, схильним до алергічних реакцій, слід бути особливо обережними з їх застосуванням.

Придбати репеленти можна в аптеці. 

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:
Екопакети в аптеках "D.S."
Біля аптек мережі "D.S." можна "припаркуватись" - тепер там є велостійки!
Як правильно збирати і заготовляти лікарські трави
Як правильно утилізувати ліки вдома
Знання задля безпеки: вчимося розрізняти пластиковий посуд

Статті з розділу Ми і природа

Всі статті