Як зробити засмагу красивою та безпечною: практичні поради

0 800 30 20 60

дзвінки безкоштовні

Аптечна довідка
цілодобово
і
Служба резервування
пн-пт: 9–21, сб-нд: 10–20

Як зробити засмагу красивою та безпечною

Чи була ця інформація корисною для вас?
{1} {0}

Нарешті, після затяжної зими, настала справжня сонячна весна. Ми змінюємо зимовий одяг на яскравий весняний та з радістю ловимо перші теплі промені сонця.

Сонячна користь


Безперечно, сонце корисне для організму людини, адже завдяки йому виділяється гормон щастя. Дозований вплив ультрафіолету покращує обмін речовин, роботу залоз внутрішньої секреції та кровоносної системи. Завдяки променям сонця збільшується кількість гемоглобіну в крові, в організмі виробляється вітамін D. Також ультрафіолет є захисником від інфекцій, оскільки має антибактеріальну дію. Приймати «сонячні ванни» не лише корисно, а й необхідно.

Що забагато – то нездорово!


Не варто думати, що користь від сонця збільшуватиметься разом із часом перебування на ньому. У всьому має бути межа. Від сонця шкіра, окрім користі, може отримати і опіки, сухість чи подразнення. Навіть не довготривале перебування під прямими сонячними променями може погано вплинути на шкіру.

Пам’ятайте про захист!


Перше весняне сонце здавалося б є безпечним. Його проміння ще не такі «агресивні», як влітку, а температура повітря не висока. Та медики запевняють, що наша шкіра може постраждати від сонця в будь-яку пору року! Тому ідете Ви на роботу чи на прогулянку –обов’язково використовуйте сонцезахисний крем.

Найбільше сонце впливає на шкіру обличчя, яка постійно відкрита. Відтак, під впливом сонячних променів на ньому можуть з’являтись зморшки, шкіра втрачатиме вологу та більше подразнюватиметься. Сьогодні сонцезахисний крем – це не данина розвитку косметичної індустрії – а повсякденна необхідність, особливо у сонячні дні!

Кілька корисних порад для безпечної засмаги

Якщо у вас світла, чутлива шкіра, то перед поїздкою на море варто провести декілька сеансів у солярії. Це підготує шкіру до дії сонячних променів.

Найбільш небезпечний період сонячної активності - з 11 до 16 години, тому у цей період на сонце краще не виходити.

Обов’язково використовуйте сонцезахисний крем. Наносити його потрібно за пів години перед виходом, а далі - через кожні 2 години перебування на сонці. Сонцезахисні креми і емульсії захищають нашу шкіру від впливу шкідливого спектру УФ-випромінювання. Захисні властивості цих кремів характеризує так званий сонцезахисний фактор(SPF), який позначається на упаковці цифрою. Чим більша цифра – тимкращий захист. Чим світліша шкіра, тим, відповідно, ступінь захисту повинен бути більшим. Для дітей потрібно використовувати креми з сонцезахисним фактором не  менше 30. Навіть тим, хто залишається у місті, варто щодня  використовувати сонцезахисний крем з фактором 15 або 25.

Після купання обов’язково витріть залишки води на тілі, адже крапельки,  як маленькі лінзи, фокусують сонячні промені і сприяють опіку шкіри. Після цього нанесіть сонцезахисний крем повторно, навіть якщо вказано, що крем водостійкий.

Для захисту найбільш чутливих ділянок тіла – носа, вух, декольте – використовуйте крем з високим сонцезахисним фактором.

Придбати сонцезахисні креми можна в аптеці. В асортименті є креми  різного ступеня захисту, від найменшого до найбільшого, як вітчизняного виробництва так і провідних європейських косметичних марок. Підібрати потрібний сонцезахисний крем вам завжди допоможе фармацевт.

Не забудьте придбати і засоби після засмаги. Вони попереджують зневоднення шкіри після перебування на сонці, пом’якшують та живлять її, покращують колір засмаги.

Вагітним жінкам, а також тим, хто хворіє на серцево-судинні, шкірні, ендокринні захворювання – сонце потрібно «приймати» мікроскопічними дозами. Якщо ви проводили такі косметичні процедури, як чистка  обличчя, шліфування, мезотерапія, лікування  вугрів - засмагати можна тільки через 2 тижні, адже шкіра після таких процедур є дуже чутливою. У таких випадках використовують креми з максимальним фактором  захисту. Абсолютним протипоказанням для сонячних ванн є родимі плями.

На сонці не можна перебувати й у випадку прийому деяких ліків – наприклад, препаратів на основі звіробою, певних антибіотиків. Про це завжди вказано в інструкції із застосування.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:
Гарні і сильні: як мотивувати себе до занять спортом
Арт-терапія у "D.S.Таємній аптеці"
Що має бути в домашній аптечці
Українські військові дякують колективу мережі аптек "D.S." за виготовлені солодощі

Статті з розділу Краса і догляд

Всі статті