Скільки треба пити води і чи можна запивати їжу?

0 800 30 20 60

дзвінки безкоштовні

Аптечна довідка
цілодобово
і
Служба резервування
пн-пт: 9–21, сб-нд: 10–20

Скільки треба пити води і чи можна запивати їжу?

Чи була ця інформація корисною для вас?
{2} {0}

В.о. міністра охорони здоров'я Уляна Супрун разом із біологом Дарією Прокопик пояснили, у яких кількостях та коли потрібно і можна пити воду, а також дали рекомендації щодо споживання води для дітей.

1.   Їжу можна запивати водою, а можна і не запивати.

Якщо ви весь цей час утримувалися від компоту на третє, бо думали, що це шкідливо, тепер можете забути про це. Споживати достатньо рідини важливо людям будь-якого віку. Пити слід тоді, коли ми відчуваємо спрагу, незалежно від прийомів їжі.

2.   Щодо єдиної норми споживання рідини, то її немає.

Наша потреба в гідрації залежить від температури й вологості довкола, активності, фізичного стану (наприклад, вагітним жінками й матерям, які годують немовлят, слід пити більше), і їжі, яку ми споживаємо. Надійним показником достатньої гідрації є колір сечі – вона має бути солом’яно-жовтого відтінку. Темний колір свідчить про сильну нестачу води.

3.   Літні люди й діти погано розрізняють сигнали тіла про спрагу, тому більше ризикують наразитися на зневоднення.

Слід постійно нагадувати їм про пиття. Тіло дітей містить більше води, ніж у дорослих, і тому їм критичніші втрати води. Також діти активно рухаються й більше втрачають вологу через шкіру. Діти, які пили достатньо води впродовж дня, у тестах на увагу і пам’ять мали кращі результати. Недостатня гідрація призводить до закрепів, поганого травлення, агресії й просто, здавалося б, безпричинного вередування. Дітям радять споживати воду впродовж всього дня та особливо під час активних ігор чи занять спортом. 

4.   Ми отримуємо рідину із води, напоїв, їжі (зокрема овочів, фруктів, супів) та внаслідок окислення жирів.

Єдиних норм споживання рідини не може, але приблизно поради такі:
  • немовлятам від 8 місяців: 150 мл/кг ваги на день;
  • дошкільнятам: 100 мл/кг ваги на день;
  • підліткам: 50 мл/кг ваги на день.

До статті.jpg

Для дорослих за умови різних рівнів активності:


Якщо дитина їсть тверду і суху їжу, бавиться, хворіє або ж довкола спекотно і сухо, її потреба в рідині зростає. Тому дуже важливо, аби дитина завжди мала доступ до питної води.

Джерело: @ulanasuprun, life.pravda.com.ua


Статті з розділу Знання задля здоров'я

Всі статті