Солярій: користь чи шкода?

0 800 30 20 60

дзвінки безкоштовні

Аптечна довідка
цілодобово
і
Служба резервування
пн-пт: 9–21, сб-нд: 10–20

Солярій: користь чи шкода?

Чи була ця інформація корисною для вас?
{0} {0}

Чи часто нам вдається побачити лагідне сонечко взимку в наших краях? Похмурі сірі короткі дні та холодні довгі зимові вечори – звична одноманітна картина. Практично кожна людина зауважує в цей час стан безпричинного смутку, занепад сил ледь не з ранку і сонливість упродовж дня.  

Варто ще додати до цього усі можливі гострі респіраторні вірусні інфекції (ГРВІ), і можна ставити діагноз – синдром хронічної втоми. А якщо приплюсувати сюди постійні стреси, то й до клінічної депресії недалеко.  

Недарма загострення цього захворювання трапляються восени, коли природна інсоляція (опромінення природним сонячним світлом) різко зменшується, а також навесні, коли організм повністю виснажений після зимового періоду. До того ж, у першому випадку процес, як правило, є затяжним, а в другому одужання настає набагато швидше завдяки саме весняному сонцю.

Що ж порадять нам у такому разі лікарі? Що вам хочеться зробити у глибині душі? Опинитись в теплих краях, взяти відпустку і ніжитись десь під променями зігріваючого тіло та душу сонця. А якщо такої можливості нема? Виробнича необхідність не дає змоги піти у відпустку, діти потребують контролю і т.д., і т.п. Здається, що виходу нема?

Користь солярію

Насправді, вихід є, і це – штучне сонце! І, якщо ви не страждаєте клаустрофобією, то можете відвідувати солярій. Відвідування солярію має певні плюси. Це чудова релаксація після важкого трудового дня, покращений настрій, прилив сил. Зникнення блідості шкіри надасть Вам привабливості і, як наслідок, впевненості в собі. Навряд чи таку жінку або чоловіка здолає депресія!

Процедура засмагання у солярії  стимулює захисні сили імунної системи вашого організму. Більш того, у вас інтенсивно виробляється меланін, який, у свою чергу, бере участь у продукуванні такої  надзвичайно важливої речовини, як серотонін, який називають «гормоном щастя». Дерматологи стверджують, що ісонячні промені, хоч вони й штучні, в певних дозах сприяють покращенню обмінних процесів у шкірі.

Якщо ви все ж вирішили поїхати на південний або гірськолижний курорт, то перед зустріччю з активним природним ультрафіолетом слід підготувати свою шкіру в солярії, аби уникнути опіків.

Шкода солярію: що слід знати?

Однак і шкода від солярію також можлива. У гонитві за користю важливо не перегнути палку. Навколо солярію й так давно точаться суперечки: чи це безпечно, чи це шкідливо? Тут слід пам’ятати про «золоту середину».

Спершу бажано проконсультуватись з лікарем. Не слід відвідувати солярій, якщо:

  • ви вже застудились (краще зробити це після одужання);
  • у вас є шкірні ураження: висип, гнійнички, рани чи порізи, а також родимки або родимі плями із тенденцією до збільшення;
  • у період критичних днів;
  • у вас алергія на компоненти лосьйону для засмаги, яким обов’язково слід користуватись у солярії;
  • у вас є пухлиновидні утвори, у тому числі доброякісні, а також збільшені лімфовузли;
  • перехворіли туберкульозом або маєте позитивні туберкулінові проби;
  • приймаєте серйозні препарати-антидепресанти.

У залежності від типу шкіри вам може бути потрібна певна кількість сеансів та хвилин для досягнення бажаного ефекту засмаги:

Кельтський тип – люди із білою шкірою, зеленими або голубим очима, волосся руде або світле, на обличчі та тілі – веснянки. Таким людям засмага протипоказана фактично повністю. Замість бронзового відтінку люди з таким типом шкіри набувають почервоніння та дискомфорту в усьому тілі.

Нордичний тип – у вас голубі, зелені або карі очі, волосся русяве і світла шкіра, схильна до опіків. Іноді ви можете засмагнути, однак вдається це нечасто. Набути бронзового відтінку ви зможете за 5-6 сеансів тривалістю по 3-5 хвилин (не частіш як двічі в тиждень). Цим слід обмежитись!

Середньоєвропейський тип – у таких людей очі карі, а волосся темно-русяве або каштанове, однак шкіра достатньо світла. Якщо у вас нема родимок, то засмагати ви можете по 10-15 хвилин підряд (при наявності, звісно ж, хорошого косметичного захисту). Сеанси можна повторювати 2-3 рази на тиждень. Через 5-6 відвідувань солярію ви набудете інтенсивної, однак нестійкої засмаги.

Середземноморський тип – у вас від природи смаглява шкіра, карі очі і темне волосся. Для того, аби стати сяючо-бронзовою, вам достатньо трьох сеансів засмаги з інтервалом у 1 день, тривалість – до 20 хвилин.  Однак і вам життєво необхідно захищати в солярії груди та очі, користуватись підтримуючою шкіру косметикою.

Також уважно поставтесь до вибору салону. Якщо у вас є хоча б найменші сумніви щодо дотримання санітарно-гігієнічних норм або ж обладнання солярію здається вам старим,  то краще підшукайте інший салон. До того ж, якщо вам не показують сертифікати на обладнання, то це явно не ваш варіант, навіть якщо пропонують великі знижки. Здоров’я дорожче!

Правила використання солярію

Обов’язково дотримуйтесь загальних правил:

  • лосьйон для шкіри;
  • захисні окуляри;
  • дозований час проведення процедури.

Йти до солярію за штучним сонцем варто, однак не забувайте про щойно прочитане, інакше шкода від солярію може перекреслити усі надії на покращення здоров’я. 

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:
Арт-терапія у "D.S. Таємній аптеці"
Меланома: що варто знати
Як правильно харчуватись взимку
Статті з розділу Краса і догляд

Всі статті