Як обрати сонцезахисний крем: практичні поради

0 800 30 20 60

дзвінки безкоштовні

Аптечна довідка
цілодобово
і
Служба резервування
пн-пт: 9–21, сб-нд: 10–20

Як обрати сонцезахисний крем

Чи була ця інформація корисною для вас?
{3} {0}

Засмага – це захисна реакція організму на атаку сонячних променів, в ході якої в шкірі виробляється меланін (він і надає їй красивого відтінку). Але не варто розраховувати лише на сили свого організму: механізм захисту починає діяти лише через тиждень щоденного перебування на сонці, тому кремом потрібно користуватись обов’язково.

Але більшості тих, хто засмагає, притаманна помилка – неправильне нанесення крему. По-перше, сонцезахисний крем не відміняє попереднього нанесення звичайного денного. По-друге, часто наносять лише половину норми, та ще й намагаються його втерти, а цього робити не слід, адже руйнується захисна плівка.  Перед походом на пляж бажано відвідати лікаря, показати йому родинки.  Є засоби для швидкої засмаги, що посилюють дію ультрафіолетових променів – спеціальні олії, емульсії, гелі. Безпека їх ще не доведена, тому радимо використовувати їх з обережністю.

Який крем для засмаги обрати?

Крем для засмаги. Це основний сонцезахисний засіб, який можна радити усім без винятку. Нанесений на шкіру крем утворює плівку, яка є фільтром для шкідливого випромінювання і послаблює дію сонця в десятки разів.

Олійка для засмаги. Допомагає набути швидкої гарної засмаги, одночасно зволожуючи шкіру. Олія для засмаги в своєму складі містить захисні компоненти від всіх типів сонячного випромінювання, але вона діє слабше, ніж крем.

Крем від засмаги для обличчя пом’якшує і живить шкіру, тонізує її та насичує вітамінами. Влітку його бажано використовувати не лише на пляжі, але й наносити під макіяж.

Засіб після засмаги. Як зрозуміло із назви, його бажано використовувати після приймання сонячних ванн. Завдяки особливим компонентам, він закріпляє і подовжує засмагу, знімає почервоніння і зволожує подразнену сонцем шкіру. Засіб після засмаги можна замінити на простий зволожуючий крем.

Спрей після засмаги. Чинить приємну охолоджуючу дію, зволожує шкіру, дарує відчуття свіжості і м’якості,  має заспокійливий ефект. Утім, це засіб не першої необхідності, і без нього цілком можна обійтись.
Крем від сонячних опіків. А от це справді незамінний засіб для мандрівників і відпочивальників. Забудьте про бабусині засоби від сонячних опіків – кефір, сметану і огіркову шкірку. Крем від сонячних опіків миттєво усуває запалення, печіння і значно прискорює процеси регенерації шкіри.

Як правильно користуватись сонцезахисним кремом?

Аби надійно захиститись від сонячних променів, дотримуйтесь таких порад:
 • Користуйтесь сонцезахисним кремом з SPF не менше 15. Наносьте його на шкіру за 30 хвилин до виходу на сонце, аби крем добре ліг на шкіру
 • Повторно наносьте крем що дві години впродовж всього періоду перебування під сонцем
 • Якщо Ви купаєтесь або сильно пітнієте, повторно наносьте крем через кожні 40 хвилин, а якщо крем водостійкий – то через кожні 90 хвилин
 • Користуйтесь сонцезахисним кремом і в похмурі дні
 • Уникайте знаходитись на сонці з 10 до 16 години, коли сонячне випромінювання найбільш інтенсивне. 
 • Користуйтесь сонцезахисним кремом, що відповідає Вашому типу шкіри. Якщо у Вас суха шкіра, використовуйте сонцезахисний лосьйон. Якщо у Вас жирна шкіра або схильність до утворення вугрів, використовуйте крем на спиртовій основі. Якщо у Вас чутлива шкіра, то крем на спиртовій основі використовувати не слід. 
 • Ретельно наносьте крем. Не забудьте про ніс, внутрішню сторону рук, верхню частину гомілки під коліном, підйом стоп і верхні частини вуха. Аби нічого не пропустити, скористайтесь дзеркалом. 
 • Не застосовуйте сонцезахисний крем для захисту дітей молодше 6 місяців. 
 • Прийом антиоксидантів забезпечує додатковий захист від сонячних променів. Якщо першим шаром нанести лосьйон або крем з вітаміном С або альфа-ліпоєву кислоту, то ефективність захисту зростає в порівнянні з використанням одного лише сонцезахисного крему.

Правильний вибір сонцезахисного крему (вивчаємо упакування)

При купівлі в магазині сонцезахисного крему зверніть увагу на величину сонцезахисного фактора (SPF), вказану на упакуванні. Ця цифра відображає ступінь захисту, який крем забезпечує від ультрафіолетових променів В-типу. Американська асоціація дерматологів радить використовувати креми із сонцезахисним фактором 15 і вище.


Що таке SPF?

Кожен крем для засмаги має рівень захисту, який позначається літерами  SPF (Sun Protector Factor) і цифрами. SPF від 15 та вище чудово захищає Вашу шкіру від випромінювання UVB.

Цифру вираховують таким чином. Вважається, що незахищена шкіра під впливом сонячних променів почервоніє вже через 20 хвилин.  Крем SPF 15 збільшує цей термін в 15 разів, тобто захищає шкіру впродовж коло 5 годин.

Існує ще одна залежність. Крем SPF 15 блокує від потрапляння на шкіру приблизно 93% UVB-променів. Крем SPF 30 блокує 97%. Різниця між 93, 97 і 99 відсотків може видатись незначною, але якщо шкіра надто болісно реагує на сонячні промені або є схильність до раку шкіри, додаткові декілька відсотків захисту можуть відіграти вирішальну роль. Окрім того, звертаємо увагу на те, що жоден крем не здатний вловити 100% UV-випромінювання.

Більшість сонцезахисних засобів поглинають, відражають або розсіюють сонячні промені. Деякі речовини, такі, як оксид цинку, діють як блокатори сонячних променів.
При купівлі сонцезахисного крему переконайтесь, що він захищає від обох типів ультрафіолетових променів А і В. Ультрафіолетові промені В-типу частіше призводять до сонячних опіків, однак, в ідеалі, сонцезахисний засіб повинен захищати від обох типів ультрафіолетових променів.

У сонцезахисних кремах часто використовують такий компонент як параамінобензійна кислота (ПАБК), яка часто викликає алергічні реакції. Тому людям з чутливою шкірою потрібно уважно читати текст на етикетці і обирати крем, що не містить ПАБК.  Окрім ПАБК, сонцезахисні креми часто містять:  
 • цинамат для захисту від ультрафіолету,
 • бензофенон для захисту від ультрафіолету А,
 • антранілат для захисту від обох видів ультрафіолетових променів.

Сьогодні вробляють різноманітні косметичні засоби, які одночасно з основною своєю функцією забезпечують захист від ультрафіолетових променів. Але не завжди всі ці продукти забезпечують захист на рівні SPF 15, тому ні про яку адекватну заміну не може йти мова.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:


Статті з розділу Краса і догляд

Всі статті