Відпочиваймо з розумом! Небезпека відпочинку на воді

0 800 30 20 60

дзвінки безкоштовні

Аптечна довідка
цілодобово
і
Служба резервування
пн-пт: 9–21, сб-нд: 10–20

Відпочиваймо з розумом! Небезпека відпочинку на воді

Чи була ця інформація корисною для вас?
{3} {1}

Купання в річці чи озері в спекотний літній день – що може бути краще? Але за хвилини задоволення можна заплатити надто дорого, адже спілкування з природою практично завжди пов’язане з небезпекою. Вода – основне джерело неприємностей.

Небезпека холодної води

Для незвичного до активних водних процедур організму холодна вода може стати серйозним випробуванням. Якщо ви страждаєте від захворювань серцево-судинної системи, різкий перепад температури може негативно позначитися на вашому самопочутті, слід поступово привчати тіло до холодної води. У жодному випадку не стрибати у воду з розбігу!

Якщо у воді вас спіткали судоми ви припуститеся великої помилки, якщо запанікуєте і попливете до берега – страх і напруження лише посилять судоми. Краще покликати когось на допомогу і спробувати розім’яти вражену судомами ділянку. Діючи спокійно, можна якнайшвидше вибратись з води.

Деякі водойми є настільки глибокими, що вода в них не встигає як слід прогрітись за день. Не варто перебувати в такій воді більш як двадцять хвилин, адже можна не на жарт застудитись.

Наслідки поганої екології

Сьогодні купання в багатьох водоймах заборонене через погану екологію. У недозволених для купання місцях можна наткнутись на гори залишеного відпочивальниками сміття, плями від бензину на місцях паркування автівок (найчастіше – безпосередньо біля самої водойми). Таке ставлення до природи призводить до катастрофічного погіршення санітарно-епідеміологічної ситуації і поширення інфекцій. 

У забруднених місцях можуть виникати алергія, хімічний опік; кишкові інфекції (дизентерія, сальмонельоз, черевний тиф, а в рідкісних випадках – холера і вірусний гепатит А); запальні захворювання статевих органів у дівчаток та жінок і навіть переломи хребта (при пірнанні).

Бактерії і сонячні опіки

Холера і дизентерія, розлади травлення, шкірні захворювання, запалення внутрішнього вуха – всі ці захворювання можна отримати через воду. От тому й не можна її ковтати під час купання, а після обов’язково прийняти душ.

Захворювання, що особливо часто передаються при купанні у водоймах, - лістеріоз, лептоспіроз і контактні дерматити. При заковтуванні води, забрудненої стічними водами і фекаліями, можна отримати цілий букет кишкових інфекцій та гельмінтів (глистів).

Лістеріоз – інфекція, яку викликає бактерія Listeria monocytogenes. Вона характеризується ураженням лімфоїдної тканини і нервової системи, розвитком специфічних утворів в органах - в основному в печінці.

Лептоспіроз відзначається симптомами загальної інтоксикації, ураженням нирок і нервової системи. При складних випадках може виникнути жовтяниця, геморагічний синдром, гостра ниркова недостатність і менінгіт.

Будьте також уважні до того, щоб після активного плавання і хлюпання в річці у вухах не залишалось води – навіть маленька її крапелька призводить до серйозних наслідків: нагноювання, сильного болю і менінгіту. Але якщо вуха все ж почали боліти, не зволікайте, негайно звертайтесь до отоларинголога.

Необережний відпочивальник може отримати також чимало неприємностей від сонця. Потрібно берегтись від теплового удару і не варто обсихати на сонці – краплі, як лінзи, збирають промені, у результаті шкіра може вкритись болючими пухирями. Тому після купання одразу витирайтесь рушником. 

Про плюси розваг

Купання є корисним для здоров’я, але лише у спеціально відведених для цього місцях і з дотриманням усіх правил! Якщо збираєтесь купатися у непротічній водоймі, стежте, щоб на ній не було водоплавних птахів. Незайвим буде дізнатись, що відбувається вгору за течією річки, чи не скидають туди відходи промислового виробництва.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:
Екопакети в аптеках "D.S."
Біля аптек мережі "D.S." можна "припаркуватись" - тепер там є велостійки!
Арт-терапія в "D.S.Таємній аптеці"
Як правильно збирати і заготовляти лікарські трави
Як правильно утилізувати ліки вдома
Знання задля безпеки: вчимося розрізняти пластиковий посуд


Статті з розділу Ми і природа

Всі статті