Вітаміни для дорослих та дітей

0 800 30 20 60

дзвінки безкоштовні

Аптечна довідка і Служба резервування
пн-пт: 8–22, сб: 9-20, нд: 10–20

Вітаміни для дорослих та дітей

Чи була ця інформація корисною для вас?
{3} {1}

У кожної людини є своя щоденна доза вітамінів, яку вона повинна споживати. Звісно, буває й так, що організм сам виробляє вітаміни, однак це буває у поодиноких випадках і у невеликій кількості. Основна маса вітамінів потрапляє в організм разом з їжею, і найбільше їх містять, звісно ж, овочі та фрукти.

Вони беруть найактивнішу участь у багатьох фізіологічних та біохімічних процесах організму. Хоч вітаміни і відрізняються від інших елементів харчування, таких, як амінокислоти або жирні кислоти, недостатнє їх надходження в організм так само призводить до дисбалансу в обміні речовин. Особливо це важливо для дітей, адже їх організм більш схильний до порушень, ніж дорослий.

Найчастіше людина, яка страждає на авітаміноз, втомлюється вже після тривалого і міцного сну. Однак нестачу вітамінів на сьогоднішній день легко заповнити. На сьогодні  великою популярністю користуються так звані вітамінні комплекси. Один комплекс містить набір найбільш важливих для життя людини вітамінів. Різноманітні вітаміни в межах одного комплексу ретельно збалансовані в чітких співвідношеннях один з одним. До того ж, поєднання підібрано таким чином, щоб вітамінний комплекс засвоювався якомога ефективніше. 

Більшість з них є загальними, тобто підійдуть практично для кожної людини. Але бувають і спеціальні вітамінні комплекси. Певних вітамінів в них більше. Існують комплекси для людей похилого віку, для вагітних, для спортсменів, для дітей та багато інших.

Дітям потрібно більше вітамінів, ніж дорослим!

Із настанням холодної при року всі мами і тати, бабусі та дідусі стурбовані питанням: «давати малюку аптечні вітаміни чи купувати більше овочів та фруктів?». Поглянемо на запитання з кількох точок зору. Педіатри радять давати дитині полівітамінні препарати регулярно у тому дозуванні, яке відповідає її віку. Лікарі переконані, що ґрунт останнім часом різко збіднів, природних мінералів і елементів у ньому мало, відповідно, менше їх міститься і у овочах та фруктах. Тому доповнення раціону дитини штучними вітамінами – цілком закономірне явище.

Також дітям необхідна збільшена кількість вітамінних препаратів тому, що багато вітамінів і мінералів важко засвоюються. Наприклад, з усієї кількості цинку, який потрапив до дитячого організму, всмоктується лише 15-60%, а заліза ще менше – коло 10%. Окрім того, деякі фрукти і овочі при тривалому зберіганні (яблука, грушки, буряк, морква, картопля, капуста) втрачають більшу частину своїх корисних властивостей. А якщо додати до цього термічну обробку, то результат виявиться невтішним. Навіть при цілком повноцінному, правильно скомпонованому раціоні дитина може недоотримати вітаміни. Більшість фахівців стверджують, що прийом вітамінів  повинен бути неперервним, і саме в цьому випадку дитина ростиме здоровою, буде менш схильною до простудних захворювань та дії інших вірусів. Усі системи дитячого організму потребують підвищеного вмісту вітамінів, як у їжі, так і у вітамінних комплексах.

Слід зазначити, що дитячі вітаміни суттєво відрізняються від дорослих препаратів не лише дозуванням діючих компонентів, але й фармакологічною взаємодією між собою. «Дорослі» вітаміни може приймати підліток, якому виповнилось 16 років. Вітамінні комплекси слід приймати з великою обережністю, бо перевищення дози може призвести до вітамінного дисбалансу (одних вітамінів надто багато, а інших, навпаки, замало). Вітамінізуйте дитину правильно.

До 4-5 років дитині краще давати не таблетовані вітаміни, а вітамінні комплекси в сиропі, желе, емульсіях, шипучих таблетках. Після 4 років, якщо не потрібно виправляти прикус, можна переходити з жувальних вітамінів на тверді лікарські форми.

Вітамінні препарати і комплекси зовсім не виключають споживання фруктів та овочів, але все ж можуть стати активною підтримкою для повноцінного розвитку вашого організму.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:
Таємна сувенірна крамниця 
Страхові рецепти у мережі аптек "D.S."
Звітуємо про зібрані кошти для допомоги військовим!
Як правильно утилізувати ліки?


Статті з розділу Домашня аптечка

Всі статті