Як перестати моніторити соцмережі вночі

0 800 30 20 60

дзвінки безкоштовні

Аптечна довідка і Служба резервування
пн-пт: 8–22, сб: 9-20, нд: 10–20

Як перестати моніторити соцмережі вночі

Чи була ця інформація корисною для вас?
{2} {0}

Існує термін «номофобія» («no mobile phobia») – залежність людини від мобільного телефону. На жаль, більшість власників смартфонів, навіть не здогадуються про це.

Ми звикли тягати телефон скрізь з собою, слухати музику, дивитися фільми або нишпорити в інтернеті. Неважливо, який вік і статус власника смартфона – школяр чи бізнесмен. Телефонна залежність мучить і вдень, і вночі. 

Виокремлюють кілька «симптомів» номофобії: 

  • Постійна тяга до інформації – щохвилини рука тягнеться до телефону в пошуку новин або нав’язливого бажання перевірити повідомлення. 

  • Жага новенького – постійне бажання оновлювати телефон з виходом нових моделей.

  • Звукові галюцинації – постійно здається, що задзвонив телефон або прийшло повідомлення.

Але що робити, якщо телефон не дає спокою не тільки вдень, але і вночі? 

Останні дослідження доводять, що більшість школярів і студентів йдуть на навчання з ранку стомлені. Причиною тому – нічні посиденьки в соцмережах. Ця проблема спіткала не тільки підлітків, але і дорослих. 

Результати тестів, опубліковані Уельським інститутом соціальних та економічних досліджень, говорять про те, що практично кожен другий підліток майже завжди прокидається вночі, щоб перевірити чи написати пост в соцмережі. Це і є причиною постійних недосипання і втоми зранку. 

Як показує дослідження, кожен третій дорослий не може розлучитися з гаджетом вночі. А раптом з’явилася якась цікава новина або Вам хтось написав після того, як Ви лягли спати? Пости, як трясовина, засмоктують все глибше, не даючи сну жодних шансів. Все закінчується тим, що Ви  змушуєте себе прибрати телефон вже тоді, коли до будильника залишаються лічені години. 

Як же боротися з цією напастю?

За результатами досліджень, регулярні недосипання можуть спричинити діабет або серцеву недостатність. 

За словами доктора Аріану Хафінгтон, кращий спосіб почати відучуватися від згубної телефонної залежності – перестати брати його з собою в спальню. Залиште телефон в іншій кімнаті, якщо навіть виникне бажання перевірити пошту або соцмережу, Ви не захочете підніматися з ліжка. 

Для тих, чия «залежність» глибоко вкоренилася, наведемо кілька способів, які повинні допомогти її побороти: 

- Створіть собі «вікно» між переглядом соцмереж або пошти і щоденними справами перед сном. Встановіть ліміт – години, в які можете перебувати в інтернеті перед сном, і намагайтеся ні в якому разі не перевищувати його. Незабаром це перейде у звичку, і буде вже не так складно розлучатися з телефоном в нічний час. 

- Для того, щоб ніхто не турбував Вас під час сну або не було спокуси відвідати інтернет, поставте телефон в авіарежим. Головне, ні під яким приводом не відключати цю функцію. 

- Не беріть телефон з собою в спальну кімнату. Навіть якщо телефон буде лежати на тумбочці або під подушкою спокуса «залізти» в соцмережу буде мучити всю ніч. Якщо боїтеся проспати зранку, візьміть звичайний будильник – він точно змусить Вас піднятися вчасно і не витрачати нічний час. 

За матеріалами aratta-ukraine.com

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:
Арт-терапія у "D.S. Таємній аптеці"
У недалекому майбутньому нас чекають "дизайнер"-ліки: 10 тез Юрія Мончака
Як правильно утилізувати ліки?
Звітуємо про зібрані кошти для допомоги військовим!


                                                  

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

                           

Статті з розділу Знання задля здоров'я

Всі статті