Як позбутися хронічної втоми: практичні поради

0 800 30 20 60

дзвінки безкоштовні

Аптечна довідка
цілодобово
і
Служба резервування
пн-пт: 9–21, сб-нд: 10–20

Як позбутися хронічної втоми: практичні поради

Чи була ця інформація корисною для вас?
{2} {0}

Прокинувшись, почуваєтеся так, ніби й не відпочивали? Немає бажання підвестися, кудись іти і що-небудь робити? Несила сконцентруватися? Це можуть бути ознаки синдрому хронічної втоми. 

Джейкоб Тейтельбаум, американський лікар, який вивчає цей стан, у своїй праці «Вічно втомлений» дає корисні поради, які допомагають людям повернути життєву енергію. Розгляньмо головні з них. 

1. Шануйте себе і не забувайте про слово «ні».

Лікар переконаний: будь-яка хвороба має психологічну складову. Як свідчать його дослідження, більшість людей із синдромом хронічної втоми належить до типу особистості з сильним духом суперництва, амбітністю і схильністю працювати до знемоги, стрибати вище голови. Не виснажуйте себе і пожалійте свій організм, радить Дж. Тейтельбаум.   

Повсякденна втома виникає й тоді, коли ми постійно очікуємо схвалення та уникаємо конфліктів, аби його не втратити, і в результаті піклуємося про кого завгодно, тільки не про себе. Якщо ви відчуваєте, що саме ця проблема руйнує ваше життя, вчіться говорити: «Ні!». Ви здивуєтеся, скільки енергії вам вдасться заощадити.   

2. Зрозумійте: усіх справ не переробиш.

На перший погляд, порада банальна. Але це усвідомлення здатне продуктивно вплинути на ваше життя. Адже так чи сяк ви не встигнете всюди, як не намагалися б. Якщо ви трохи сповільните рух і знайдете час на повноцінний сон, то незабаром скоротити довгий список невідкладних справ стане значно легше, а чимало пунктів відпадуть самі собою.   

3. Почніть займатися «приємним спортом».

Нехай фізична активність стане обов'язковим елементом вашого розпорядку дня. Танці, йога, щоденні прогулянки ‒ якщо ви отримуватимете задоволення від процесу, імовірність раптово кинути хобі зведеться до мінімуму. Плануйте заняття спортом у своєму календарі, навіть якщо йдеться про звичайний крос у парку.   

4. Їжте менше цукру.

Надмірне споживання цукру є причиною так званої «адреналінової втоми» ‒ несподіваних періодів нервозності, запаморочення і знесилення  упродовж дня. Споживання чогось солодкого дозволяє відчути миттєве полегшення. Аби позбутися цієї згубної залежності, слід поступово обмежувати кількість вуглеводів у раціоні, замінюючи їх білками. Постарайтеся відмовитись від хліба з білої муки, перейшовши на цільнозерновий. Їжте більше овочів. Фрукти також корисні, але не фруктові соки, які містять концентрований цукор (а півлітра солодкої газованої води містить 12 (!) ложок цукру) ‒ їх рекомендовано вживати в незначній кількості.   

Якщо ви відчуваєте роздратування, з’їжте продукт із багатим вмістом білка (сир, нежирне м'ясо, рибу, морепродукти, сою, горох, квасолю, горіхи, насіння), а для швидкого полегшення такого стану достатньо покласти під язик і розчинити у роті шматочок шоколаду (найкраще гіркого).   

5. Робіть те, що приносить радість.

Поступово наповнюйте своє життя справами, від яких отримуєте задоволення. Водночас відкидайте те, що вас емоційно спустошує. Ідіть за своїм щастям, обираючи те, що наповнює вас радістю.   

Синдром хронічної втоми ‒ не вигадка через «надмірні нерви», а реальне фізичне захворювання, яке, на жаль, далеко не всі лікарі оцінюють адекватно. Не соромтеся приймати свої емоційні проблеми як належне ‒ вони є в кожного.   

Якщо ж ви спробували ці та інші способи подолати хронічну втому, однак не впоралися з нею, рекомендуємо звернутися до хорошого фахівця. Можливо, вам потрібне медикаментозне лікування. Часто причиною знесилення, постійної втоми і слабкості стає збій у роботі клітин організму. Відтак зменшується кількість енергії, яку вони виробляють, а продукти обміну, навпаки, накопичуються. У такому випадку можна спробувати французький препарат СТИМОЛ, що містить амінокислоти ‒ речовини, важливі для нормального енергетичного обміну в організмі. Його можна застосовувати навіть під час їжі, попередньо розчинивши в 100 мл води або іншого напою. Цей препарат активізує утворення енергії на клітинному рівні, діючи вже через 45 хвилин після застосування.   

До кожної проблеми можна знайти рішення. Не марнуйте свій дорогоцінний час на співжиття із хронічною втомою ‒ протидійте їй!  

САМОЛІКУВАННЯ МОЖЕ БУТИ ШКІДЛИВИМ ДЛЯ ВАШОГО ЗДОРОВ’Я!   

Реклама безрецептурного лікарського засобу. Перед застосуванням обов’язково ознайомтеся з інструкцією та проконсультуйтеся з лікарем. Порошок шипучий з полуничним запахом: Р.С. МОЗ України №UA/12606/01/01 від 21.06.2018 №1192. Розчин з апельсиновим запахом: Р.С. МОЗ України №UA/6937/01/01 від 15.06.2018 №1141. Відпускається без рецепта. Зберігати в недоступному для дітей місці. Виробник: «БІОКОДЕКС», Франція. Юридична адреса: 7 авеню Гальєні, 94250 Жантіллі. Адреса виробництва: 1 авеню Блез Паскаль, 60000 Бове, Франція. ТОВ «БІОКОДЕКС УКРАЇНА» пр-т С.Бандери, 28А, Київ, Україна, 01030 Тел. / Факс: +38 (044) 237 77 84. 

За матеріалами

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:
Щоби не згоріти на роботі
Як побороти сонливість під час дощу
Як нарешті виспатися: 10 порад
Що слід робити перед сном, аби мати красиву шкіру?
Як перестати моніторити соцмережі вночі

Статті з розділу Знання задля здоров'я

Всі статті