Як правильно доглядати за зубками немовлят?

0 800 30 20 60

дзвінки безкоштовні

Аптечна довідка
цілодобово
і
Служба резервування
пн-пт: 9–21, сб-нд: 10–20

Як правильно доглядати за зубками немовлят?

Чи була ця інформація корисною для вас?
{0} {0}

Багато хто з батьків не приділяє достатньо уваги гігієнічному догляду за молочними зубами дитини, помилково міркуючи: «Навіщо потрібна вся ця метушня навколо молочних зубів, якщо вони все одно випадуть?». Це помилкова точка зору, тому що молочні зуби потрібні не тільки для жування, але і для правильного росту та розвитку щелеп, для утворення мовлення, дикції та, нарешті, для формування постійного прикусу та гармонійного розвитку обличчя у старшому віці.

Ми рекомендуємо починати чистити зубки з моменту їх прорізування. Це необхідно не тільки для того, щобb попередити раннє ураження карієсом молочних зубів, які тільки нещодавно з’явилися, але також і для формування у дитини позитивної мотивації та обов’язкової звички до регулярного догляду за ротовою порожниною.

Ось декілька правил догляду за зубами малюка:

1. Регулярність. Чищення зубів повинне ввійти в звичку для малюка, тому для цього необхідно чистити зуби двічі на день : наприклад, після ранкового годування та після вечірнього, перед нічним сном.

2. Чищення зубів – це і робота, і гра. Напевне, малюку спочатку може не сподобатись процедура чищення зубів, але ні в якому разі не здавайтесь та не уникайте складностей! Станьте гарним прикладом - нехай дитина спостерігає, як Ви чистите зуби та робите це із задоволенням. Дайте дитині погратися із зубною щіткою, вона обов’язково потягне її до рота, а потім допомагайте та імітуйте разом з дитиною процедуру чищення зубів. Якщо Ви дозволите дитині тримати щітку, коли Ви чистите їй зуби, процедура буде більш прийнятною. Для того, щоб дитина швидше звикла до зубної щітки та процедури чищення зубів, оберіть привабливу щітку. На перше чищення витратите кілька секунд (10, максимум 20), але через деякий час, у міру адаптації, звикання та прорізування останніх зубів, час на гігієнічний догляд буде збільшуватись.

3. Вибираючи пасту для найменших дітей, вибір необхідно зупинити на спеціалізованих дитячих зубних пастах, які не містять таких активних компонентів, як антисептики та/чи фтор. Пасту для малюків можна не спльовувати, також не має необхідності змивати її під час чищення зубів.

Кількість пасти, необхідної на одне чищення, залежить від кількості зубів, що вже встигли прорізатися. Зазвичай, це кулька розміром з половинку чи цілу горошину.

4. Вибір зубної щітки не менш важливий. По-перше, на обраній Вами зубній щітці повинно бути вказано, для якого віку вона призначена (наприклад, 0-1, тобто з моменту появи першого зуба та до 1 року тощо). По-друге, зубна щітка для найменших дітей повинна мати суперм’яку щетину (це повинно бути вказано на упаковці – «super soft»). По-третє, робоча частина зубної щітки, тобто головка з щетинками, повинна бути маленькою та компактною (розмір двох молочних зубів малюка), а ручка, навпаки, великою та об’ємною, щоб дитини було легше та зручніше тримати щітку в руці. Зубну щітку необхідно міняти на нову не рідше ніж 1 раз за 2 місяці, а також у тому випадку, якщо малюк переніс застудне чи інфекційне захворювання.

Правильний догляд за ротовою порожниною з раннього віку дозволить виростити дитину, яка не буде знати, що таке зубний біль!

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:
Арт-терапія у "D.S. Таємній аптеці"
Солодощі для наших захисників від колективу мережі аптек "D.S."
Як правильно утилізувати ліки?
Обслуговуємо страхові рецепти: швидко і якісно!Статті з розділу Краса і догляд

Всі статті