Як правильно приймати ліки?

0 800 30 20 60

дзвінки безкоштовні

Аптечна довідка і Служба резервування
пн-пт: 8–22, сб: 9-20, нд: 10–20

Як правильно приймати ліки?

Чи була ця інформація корисною для вас?
{14} {2}

Насамперед слід мати на увазі, що рідкі лікарські форми (сиропи, мікстури, чаї, відвари) менше піддатливі впливу їжі, так як можуть вільно переміщатися із шлунка в кішківник, обминаючи їжу, що знаходиться в шлунку. А от тверді лікарські форми (таблетки, капсули) при спільному прийомі з їжею можуть, навпаки, довгий час затримуватися в порожнині шлунку, що порушує всмоктування діючих речовин. Тому важливо завжди уважно читати інструкцію.

Правила прийому ліків перед їжею та після їжі

  • «приймати натще» - це приймати за 20-40 хв. до першого прийому їжі;
  • «перед їжею» - за 20-30 хв. перед прийомом їжі;
  • «під час їжі, або відразу після їжі» -  наприкінці трапези або безпосередньо після прийому їжі;
  • «після їжі» - через 30-40 хв. після прийому їжі;
  • якщо в інструкції не вказано, коли приймати ліки, приймаємо за 30 хв. до їжі.

Чим запивати ліки?

Якість та кількість рідини, якою запивають ліки дуже важлива для максимального ефекту лікарських препаратів. Переважну більшість ліків запивають чистою негазованою водою кімнатної температури (не менше ½ склянки). А от чай, кава, фруктові соки знижують ефективність ліків, так як і фруктові газовані води. Бувають винятки, коли ліки слід запивати молоком, лужною водою - це завжди вказується в інструкції. А щодо приготування гарячого напою від застуди, то вміст пакетику треба розчинити у 200 мл гарячої кип’яченої води (але не окропу, оскільки так руйнується вітамін С.

Чи потрібно обмежувати себе у їжі, дотримуватись дієти, коли приймаємо лікарські препарати?

Прийом їжі може змінювати стан організму, у результаті чого змінюється і реакція на ліки. Відомо, що цукор і солодощі зменшують ефективність антибіотиків і препаратів заліза. А велика кількість спожитої їжі сповільнює дію жарознижувальних і знеболювальних ліків.

Отже, при прийомі будь-яких ліків,  особливо призначених  вперше,  варто обмежити  споживання  шоколаду, горіхів, меду, яєць, ікри, креветок, цитрусових, томатів та полуниць. І, звичайно, приймаючи ліки, не варто вживати алкоголю, який шкодить дії практично будь-якого лікарського засобу. Алкоголь може посилити, послабити, або взагалі змінити очікуваний ефект.

Чи безпечно одночасно приймати декілька препаратів від різних недуг?

Звичайно, не слід приймати ліки без потреби. А якщо така потреба є, не рекомендуємо приймати одночасно  більше 3 препаратів, це можна робити лише в особливих випадках і лише за призначенням лікаря. Адже ліки можуть взаємодіяти між собою і посилювати, або навпаки, послаблювати ефективність одне одного. Як, скажімо, сечогінні та послаблюючі препарати можуть пришвидшити виведення інших ліків з організму.

Купуючи ліки в аптеці, варто повідомити фармацевта, які ліки ви приймаєте в даний час. Якщо лікар виписує вам рецепт, неодмінно скажіть йому, які ліки ви вживаєте зараз і які приймали раніше. А такі ліки як, скажімо, активоване вугілля та інші сорбенти потрібно приймати окремо від прийому інших ліків з інтервалом у дві години.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:
Екоупаковка у мережі аптек "D.S."
Як правильно утилізувати ліки
Поміж світлом і тінню: вистава театру тіней у "D.S.Таємна аптека"
За знання платять гроші: стипендії від мережі аптек "D.S."

Статті з розділу Домашня аптечка

Всі статті