Як правильно утилізувати ліки в домашніх умовах

0 800 30 20 60

дзвінки безкоштовні

Аптечна довідка і Служба резервування
пн-пт: 8–22, сб: 9-20, нд: 10–20

Як правильно утилізувати ліки в домашніх умовах

Чи була ця інформація корисною для вас?
{1} {3}

Перш ніж прийняти ті чи інші ліки ми консультуємося з лікарем або читаємо інструкцію. Але коли справа доходить до утилізації протермінованих препаратів, більшість з нас вчиняє однаково – усі протерміновані ліки вирушають у відро для сміття.

Особливо небезпечною є недбала утилізація ліків для алергіків. Ці люди не використовують ліки, на які у них алергія. Але якщо інші викидатимуть ліки у смітник, то потенційні алергени з часом потраплять у воду і їжу, а потім і до них в організм.

Не варто забувати і про те, що ліки - джерело токсинів. Потрапляючи у воду, грунт, повітря, лікарські препарати можуть стати причиною забруднення довкілля, отруєння тварин і птахів. Не рідкісні випадки, коли на вулиці викинуті ліки знаходять маленькі діти. Як результат - отруєння дітей. Тому ми повинні відповідально відноситись до утилізації лікарських препаратів!

Проведіть ревізію ліків, що залишилися після лікування: ті з них, які, можливо, скоро знадобляться, покладіть в домашню аптечку. А ось залишок, який, швидше за все, не буде використаний в найближчі 2-3 роки, краще викинути.

Протерміновані медикаменти є комбінацією речовин з непередбачуваною дією. Тому дотримуйтеся правила: як тільки терміни зберігання закінчився, викиньте ліки.

Для початку потрібно:

  • одягніть запобіжний ковпачок на упаковку, щільно закрийте кришку;

  • ліки, які можна викинути у відро для сміття, спочатку треба змішати з якимсь непримітним для дітей і тварин сміттям, наприклад, з  кавовою гущею, помістити ліки в скляну баночку, цілісний щільний пакет або ж пластиковий контейнер і щільно закрити.

Забороняється утилізувати прострочені ліки за допомогою унітазу. Оскільки усе це "добро" пізніше опиняється в стічних водах, міських річках. Часто в інструкціях дозволяється змивання в унітаз тільки сильнодіючих, наркотичних і психотропних препаратів, щоб уникнути проковтування їх дітьми і домашніми тваринами.

Якщо ви не бажаєте, щоб ваші сусіди ознайомилися з асортиментом вашої аптечки, то з флаконів і баночок перед утилізацією слід зняти етикетки.

Не купуйте медикаменти про запас, можливо, велика їх частина не знадобиться - гроші будуть викинуті на вітер, а препарати - у відро для сміття. Необхідний мінімум лікарських препаратів упродовж усього терміну придатності повинен мати інструкцію і упаковку на випадок, якщо забудете дозування, покази і протипокази.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:
Екопакети в аптеках "D.S."
Біля аптек мережі "D.S." можна "припаркуватись" - тепер там є велостійки!
Як правильно збирати і заготовляти лікарські трави
Знання задля безпеки: вчимося розрізняти пластиковий посуд
Статті з розділу Домашня аптечка

Всі статті