Який термометр обрати: плюси і мінуси різних термометрів

0 800 30 20 60

дзвінки безкоштовні

Аптечна довідка і Служба резервування
пн-пт: 8–22, сб: 9-20, нд: 10–20

Який термометр обрати: плюси і мінуси різних термометрів

Чи була ця інформація корисною для вас?
{10} {1}

Не за горами сезон грипу і застуд, без термометра не обійтись. Здавалось би, що може бути простішим за цей знайомий змалечку пристрій? 

Електроні термометри: їх переваги та недоліки

Електронні (цифрові) термометри працюють на основі вбудованого металевого датчика. Принцип роботи базується на зміні опору провідника при різних температурах навколишнього середовища.

Виглядають вони приблизно так, як і звичайні, лише з тою різницею, що корпус у них виготовлений з високоякісного пластику або гуми, з вбудованим наконечником і дисплеєм.

Плюси

Більшість моделей електронних термометрів ударостійкі, тобто при випадковому падінні на підлогу з приладом нічого не трапиться. Для екстремалів є навіть водонепроникні варіанти.

Цифровий термометр повідомить вам результат максимум через хвилину, подавши звуковий сигнал. Щоправда, при вимірюванні температури під пахвою час може збільшитись до 3 хвилин. Але це все ж набагато швидше, ніж у ртутних термометрів.

У багатьох термометрів є  безліч додаткових функцій. Таких, як запам’ятовування останніх вимірів, підсвічування дисплея, можливість вибору температурної шкали (Цельсій чи Фарегнейт), змінні ковпачки з метою гігієни тощо.

Мінуси

Електронні термометри не такі точні, як ртутні.

Нюанси

Слід пам’ятати про те, що показники вимірювання є більш точними, якщо пристрій прилягає впритул до шкіри. Якщо температура вимірюється під пахвою, то після сигналу про готовність результатів слід потримати термометр ще трошки. Ніби «доміряти» температуру. При оральному використанні термометра рот людини повинен бути закритим.

До того ж не слід забувати про те, що цифровий термометр працює від батарейок. Час від часу вони підлягають заміні. Тому слід завжди мати пару запасних на випадок, якщо термометр перестане працювати в найневідповідніший момент.

У аптеках і спеціалізованих магазинах можна знайти електронні термометри для малюків. Зроблені вони у вигляді пустушки, що вирішує проблему відкритого рота. Щоправда, такий пристрій виявиться безкорисним для батьків тих діток, які не привчені до пустушки.

До речі

Існують також спеціальні термосмужки. Це плівка, покрита шаром кристалів, які змінюють свій колір під впливом температури. Похибка вимірювання в них дуже велика. Часто вони не мають поділу на градуси, а лише показують, підвищена температура чи ні. Це пов’язано з тим, що на результат вимірювання такими термосмужками впливають сила потовиділення, освітлення, щільність контакту з тілом тощо.

Але вони дуже зручні в поході, поїздках, одним словом, в будь-яких дорожніх умовах. Вони легкі, практично не мають ваги, дуже компактні.

Інфрачервоні термометри їх переваги та недоліки

Інфрачервоний термометр - найсучасніша модель термометрів.  Він вимірює інфрачервоне випромінювання, що виходить від поверхні тіла людини. Отримані дані трансформують у звичні для нас градуси. Щоправда, вимірювати ним температуру можна лише в певних місцях (вушні раковини, лоб, скроні).

Існують також безконтактні пристрої. За функціями ці термометри не дуже відрізняються від електронних, а швидкість їх вимірювання навіть вища.

Мінуси

В залежності від умов вимірювання, можливі огріхи в показниках таких термометрів, аж до 0,5 градуса. Такі термометри потребують регулярної перевірки і калібрування. При вимірюванні температури у дитини, яка плаче, результат може бути недостовірним. Те ж стосується і пацієнтів із запаленням середнього вуха. Такі термометри найдорожчі.

Нюанси

Якщо ви придбали пристрій, який вимірює температуру в області вушної раковини, то пам’ятайте, що він може не підійти для дітей до 1 року (наконечник термометра більший, ніж вушко дитини). Неправильне використання недотримання правил безпеки може призвести до травми вушної раковини або навіть барабанної перетинки.

Ртутні термометри: їх переваги та недоліки

Найпоширеніші і найпростіші термометри – ртутні. Такий термометр можна придбати у будь-якій аптеці. Це обтічна скляна трубка з капіляром, яка містить 2 грами ртуті.

Плюси

Ртутні термометри мають найвищу точність визначення температури (похибка не більш як 0,1 градуса). Також ртутні термометри універсальні, нема необхідності купувати різні пристрої для вимірювання температури під пахвою і в роті. Якщо правильно дотримуватись правил користування та зберігання, то такий термометр служитиме вам багато років.

Мінуси

Тривалий час вимірювання температури (коло 10 хвилин для найбільш точного результату).

Нюанси

Ртутний термометр також називають "максимальним", бо після нагрівання ртутний стовпчик залишається у верхній точці і щоб скинути результат, термометр необхідно струснути.

Наша порада

Якщо вам потрібно просто дізнатись, чи у вас підвищена температура, то підійде цифровий та інфрачервоний термометри. Але завжди уважно читайте інструкцію з експлуатації і обов’язково дотримуйтесь вказаних там рекомендацій!

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:
Арт-терапія у "D.S. Таємній аптеці"
У недалекому майбутньому нас чекають "дизайнер"-ліки: 10 тез Юрія Мончака
Як правильно утилізувати ліки?
Звітуємо про зібрані кошти для допомоги військовим!

Статті з розділу Домашня аптечка

Всі статті