Ліки належної якості обміну чи поверненню не підлягають

0 800 30 20 60

дзвінки безкоштовні

Аптечна довідка і Служба резервування
пн-пт: 8–22, сб: 9-20, нд: 10–20

Ліки належної якості обміну чи поверненню не підлягають

Чи була ця інформація корисною для вас?
{3} {0}

Наприкінці грудня 2018 р. в. о. міністра охорони здоров’я України Уляна Супрун заявила, що згідно із законом українці зможуть повертати в аптеки придбані ліки. Ця заява викликала чимало дискусій. Відтак МОЗ оприлюднив уточнення. 

Як і раніше, ліки можна повертати до аптеки тільки за умови їх неналежної якості, підтвердивши це документально ─ висновком лабораторії, уповноваженої Державною службою з лікарських засобів та контролю за наркотиками, і розпорядженням цього контролюючого органу щодо заборони обігу лікарського засобу.

Аби провести таку експертизу, потрібно написати заяву до територіального органу Держлікслужби й долучити до неї товарний чек, що підтверджує покупку ліків. Відтак препарат відправляють в лабораторію, де перевірятимуть не лише той, який приніс споживач, але й ще кілька упаковок цієї серії. Якщо експертиза виявить, що ліки неякісні, споживач платити за неї не зобов’язаний ─ йому повернуть гроші за придбані медикаменти. Утім, якщо ліки виявляться належної якості, усю суму за перевірку заплатить саме він. Експертиза якості ліків дороговартісна і в середньому коштує 5-6 тисяч гривень.

Слід також розуміти різницю між поняттями «неякісні ліки» та «фальсифікат». Неякісні ліки (інакше – субстандартні) – це ті, які виготовлені легальним виробником, але втратили свої властивості через порушення умов виробництва, транспортування або зберігання. А фальсифікат – це товар, який зумисно виготовлений нелегальним виробником.

Визначити неякісний препарат або фальсифікат «на око» не можливо. Проте цілком реально звести ризик до мінімуму.

Що має насторожити під час купівлі медикаментів:

 • термін придатності закінчився на момент покупки;

 • термін придатності або серія взагалі не вказані;

 • є дефекти упаковки (пом’ятий блістер або коробка, сколи на ампулі тощо);

 • в коробці немає інструкції.

Що робити у таких випадках?

 • Вимагати сертифікат якості на лікарський засіб. Це документ, виданий виробником про відповідність серії лікарського засобу установленим вимогам, завірений печаткою постачальника. Копію цього документа, на вимогу покупця, аптечний заклад зобов’язаний надати впродовж двох діб.

 • Перевірити інформацію на сайті Держлікслужби – коли певну серію лікарського засобу визнано неякісною, з'являється відповідне повідомлення, і громадяни можуть повертати препарат цієї серії в аптеки.

 • Обов’язково зберігати чек.

Звісно, аптеки й аптечні мережі, які дбають про свою репутацію, працюють так, щоби не допустити неякісні ліки чи фальсифікат до споживача.

У мережі аптек «D.S.» визначені внутрішні регламенти для кожної ділянки роботи, адже ми працюємо за міжнародним стандартом якості ISO 9001. Це додаткова гарантія належної якості ліків, які пропонує наше підприємство своїм споживачам. Вимоги стандарту ISO 9001 торкаються усіх робіт, від якісного виконання яких залежить кінцева якість товарів та послуг: відбір і оцінка постачальників, перевірка закупленого товару згідно з встановленими параметрами, транспортування та зберігання товарів у належних умовах, підготовка та підвищення кваліфікації працівників, ведення відповідної документації, аналізування відгуків і пропозицій кінцевих споживачів.

Дуже часто медикаменти втрачають свої терапевтичні властивості через неправильні умови зберігання. Слід суворо дотримуватись умов зберігання ліків вдома – згідно з інструкцією до препарату, яку вклав завод-виробник! У жодному разі не можна зберігати лікарські засоби під впливом прямих сонячних променів. Якщо температурний режим буде порушено, діюча речовина може змінити свої властивості. Відтак замість очікуваної допомоги є ризик шкоди здоров’ю людини.

Отже, місце зберігання ліків вдома повинно забезпечити:

 • захист від сонця;

 • захист від вологи (ванна кімната не підходить для зберігання ліків!);

 • захист від підвищеної температури – згідно з вимогами інструкції (валідол, таблетки валер’яни, водню пероксид зберігаємо у холодильнику);

 • захист від електромагнітних коливань електричних приладів та побутової техніки (особливо чутливі до цього гомеопатичні препарати);

 • захист від доступу маленьких дітей (проте діти з 5 років повинні знати, де зберігаються засоби невідкладної допомоги!).

Будьте пильними і здоровими!

Читайте також:

Завітайте в найближчу аптеку «D.S.» за хорошими цінами!
Купити франшизу «АПТЕКА „D.S.”» – вигідно!
Мобільний додаток «D.S.»: менше «кліків», більше нових функцій, 20 тисяч користувачів
Пошук та резервування ліків – відтепер у режимі онлайн!
Як зекономити на ліках: 4 поради від мережі аптек «D.S.»

Всi новини

Всі новини
Всі проекти

Новини проектів

Всі проекти