Мережа аптек «D.S.» дала нове життя 100-річній аптеці

0 800 30 20 60

дзвінки безкоштовні

Аптечна довідка
цілодобово
і
Служба резервування
пн-пт: 9–21, сб-нд: 10–20

Мережа аптек «D.S.» дала нове життя 100-річній аптеці

Чи була ця інформація корисною для вас?
{1} {0}
У рамках своєї соціальної відповідальності наша компанія відновила старовинний вигляд аптеки «На Марійській площі» у Львові. Цьому аптечному закладу понад 100 років, і донедавна він перебував під загрозою закриття та знищення, як і чимало інших давніх львівських аптек. Відкриття оновленої аптеки заплановано на 7 червня 2019 року, фактична адреса закладу – площа Адама Міцкевича, 8.

Зусиллями нашої мережі збережено не тільки історичний інтер’єр аптеки «На Марійській площі», але й її цільове призначення – тут відпускатимуть ліки, медичні й косметичні засоби.

Це вже другий старовинний аптечний заклад, збережений і відновлений нами. Перший – одна з найстаріших аптек міста «Під Угорською короною» (пл. Соборна, 1), яку було реанімовано 2012 року. Також у підземеллі цієї будівлі діє унікальний інтерактивний музей «D.S. Таємна аптека».

Фармація Львова має цікаву стародавню історію. Упродовж багатьох століть львівські аптеки були важливою частиною життя міста та однією з його особливостей – задовго до появи таких понять, як львівська кава чи львівський шоколад. На жаль, сьогодні значна частина історичної спадщини аптечної  галузі в нашому місті вже втрачена. Ми переконані, що відновлення інтер’єру та повноцінної діяльності аптеки «На Марійській площі» має вагоме значення для соціокультурного розвитку Львова, збереження його древньої історії, розвитку туристичної інфраструктури міста.

Історична довідка:

Аптеку на Марійській площі у Львові відкрив Стефан Штенцель 1922 року, отримавши право власності від Антонія Граблевського, який володів аптекою від 1914 року. Нове приміщення аптеки – у знаній кам’яниці Шпрехера – вирізнялося стилем й елегантністю. Особливої врочистості інтер’єру надали касетна стеля, люстри з бронзи, позолочені декоративні елементи меблів.

Тут уперше у Львові відділили рецептурний відділ від безрецептурного, що практикувалося за кордоном і було зручно для відвідувачів. Стефан Штенцель добре знався на виготовленні косметичних засобів. Радянська влада обійшлася з талановитим фармацевтом дуже жорстоко – разом із донькою його вивезли до Сибіру, аптеку націоналізували.

Згодом площу перейменували, і відтоді «Аптека на Марійській площі» розташована на площі Адама Міцкевича, 8. У радянські часи тут працював гомеопатичний відділ. Оформлення торгового залу аптеки сьогодні таке саме, як і на момент відкриття закладу. Лише оригінальний касовий апарат «Національ» свого часу «оселився» у львівській аптеці-музеї «Під Чорним Орлом».

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:
Відновлена фармацевтична перлина
«Таємна аптека» − у фільмі «National Geographic» та «Discovery»!
У гостях у Таємного аптекаря – дітки зі «Щасливої родини»
Благодійна підтримка фестивалю «KAZ.KAR.»
Підтримуємо Фестиваль вишиванки!
Солодкий подарунок воїнам напередодні Великодня
Мобільний додаток «D.S.»: менше «кліків», більше нових функцій, 20 тисяч користувачів
Лікарські рослини у нашій лінійці «Arbor Vitae»!
Купити франшизу «АПТЕКА „D.S.”» – вигідно!
Пошук та резервування ліків – відтепер у режимі онлайн!
Як зекономити на ліках: 4 поради від мережі аптек «D.S.»


Всi новини

Всі новини
Всі проекти

Новини проектів

Всі проекти