Слідами української королеви Франції

0 800 30 20 60

дзвінки безкоштовні

Аптечна довідка і Служба резервування
пн-пт: 8–22, сб: 9-20, нд: 10–20

Слідами української королеви Франції

Чи була ця інформація корисною для вас?
{3} {0}

Мережа аптек «D.S.» долучилася до заснування українського культурного центру у містечку неподалік Парижа, де жила королева Анна Ярославна

27 вересня 2013 року українська єпархія святого Володимира в Парижі на чолі з єпископом Борисом (Ґудзяком), президентом Українського католицького університету, придбала церкву у Санлісі (45 км від Парижа) поpуч з абатством святого Венсана, яке свого часу заснувала королева Франції Анна Ярославна, донька Ярослава Мудрого.  Споруда придбана на пожертви українських підприємців  з України, Франції, Англії, Сполучених Штатів та Канади. Обговорити майбутнє проекту до Франції прибули українці з 12 країн світу.

 «Задля відновлення історичної справедливості українська громада у Франції докладає зусиль для відбудови церкви святих Бориса і Гліба та створення культурного центру Анни Ярославни в містечку Санліс неподалік Парижа. Саме тут майже 1000 років тому Анна Ярославна, донька великого київського князя Ярослава Мудрого, а згодом шанована королева Франції, активно розвивала духовну, культурну, соціальну і політичну сфери. Мета діяльності майбутнього центру — представляти українську культуру та розвивати українсько-європейську співпрацю. Ми фінансово долучились до цієї важливої для України справи, передавши у Францію 160 тисяч гривень,­­­ – розповів генеральний директор, співвласник мережі аптек «D.S.» Олег Никулишин, учасник української делегації у Франції. –Сподіваємося, що традиції культурної співпраці, започатковані ще Ярославом Мудрим, матимуть продовження і в сучасній Україні».

Довідка

Анна Ярославна, Anne de Kiev (орієнтовно 1024 – пізніше 1075) — донька київського князя Ярослава Мудрого, дружина французького короля Генріха I Капета, королева Франції, мати майбутнього короля Філіппа І. В історії відома як прабабця майже 30 французьких королів. 

Анна славилася своєю освіченістю, культурою, мудрістю та красою.  Вона мала повноваження підписувати державні документи, відігравала важливу політичну роль, вела персональну переписку з Папою Римським, проводила активну доброчинну діяльність. Як шлюбний посаг Анна привезла з собою так зване Реймське Євангеліє – ілюстрований рукопис стародавнього слов’янського походження. Згодом багато французьких королів складали присягу на цьому Євангелії. Королева Анна провела більшість свого життя у Санлісі, який був столицею і резиденцією французьких королів.

Французька реклама українського видання Реймського євангелія.jpg  

Французька реклама українського видання Реймського Євангелія

У 1060 році королева Анна Київська заснувала абатство святого Венсана y Cанлісi – як подяку за сина Філіппа. Сьогодні тут розмістився приватний католицький коледж, а у майбутньому функціонуватиме українська церква страстотерпців Бориса і Гліба, рідних дядьків Анни, і однойменний культурний  центр.

Упродовж тисячі років французи зберігали пам'ять про українську королеву: на її честь у Санлісі упродовж багатьох століть влаштовували щорічний обід для вдів. При вході в абатство стоїть перший пам'ятник Анні Ярославні, встановлений  після Французької революції. Новий пам'ятник Анні Київській було відкрито у 2005 році, тоді ж Санліс та Печерський район Києва розпочали співпрацю як регіони-побратими. У травні українська громада Франції, представники французького уряду, України та діаспори святкують дні Анни Ярославни.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:
Опубліковано Соціальний звіт мережі аптек «D.S.»
Арт-терапія у «D.S. Таємній аптеці»
За знання платять гроші: стипендії для майбутніх фармацевтів від мережі аптек "D.S."Всi новини

Всі новини
Всі проекти

Новини проектів

Всі проекти