Новий етап реалізації програми «Доступні ліки»: відповідаємо на важливі запитання

0 800 30 20 60

дзвінки безкоштовні

Аптечна довідка і Служба резервування
пн-пт: 8–22, сб: 9-20, нд: 10–20

Новий етап реалізації програми «Доступні ліки»: відповідаємо на важливі запитання

Чи була ця інформація корисною для вас?
{0} {0}

Із 1 квітня 2019 року адміністрування урядової програми реімбурсації лікарських засобів «Доступні ліки» перейде до Національної служби здоров’я України (НСЗУ). Уся взаємодія між НСЗУ, аптечними й медичними закладами відбуватиметься в електронній системі охорони здоров’я eHealth та виключно за електронним рецептом.

Реімбурсація – це механізм відшкодування державою вартості лікарських засобів для лікування трьох соціально важливих груп захворювань: серцево-судинних, бронхіальної астми, цукрового діабету ІІ типу.

НСЗУ буде єдиним замовником та платником у рамках програми «Доступні ліки».

Реалізація програми відбуватиметься за новими принципами:

  • єдині прозорі правила для всіх учасників, які уклали договір із НСЗУ;

  • використання електронних інструментів;

  • усі процеси, пов'язані з відпуском ліків за електронними рецептами, відбуватимуться в електронній системі охорони здоров'я eHealth;

  • електронний рецепт забезпечить мобільність пацієнтів та нівелює географічні обмеження, оскільки отримати ліки можна буде в будь-якій аптеці, яка бере участь у програмі, незалежно від місця, де було виписано рецепт.

Програма реімбурсації реалізовуватиметься виключно на основі та в межах функціоналу системи eHealth, що передбачає використання електронних рецептів як складової електронних медичних записів.

Реімбурсація передбачає взаємодію 5-х ключових учасників:

  • надавач первинної медичної допомоги (ПМД) — заклад охорони здоров’я або лікар як фізична особа-підприємець (ФОП), зареєстрований у системі eHealth, який має чинний договір з НСЗУ про медичне обслуговування населення за програмою медичних гарантій;

  • лікар — надавач ПМД (сімейний лікар, педіатр, терапевт), який працює у такого надавача і відповідно до показань призначає лікарський засіб пацієнту — виписує електрон­ний рецепт у системі eHealth;

  • пацієнт, який, отримавши електронний рецепт від такого лікаря, звертається в аптечний заклад за лікарським засобом;

  • суб’єкт господарювання (аптека), який уклав договір із НСЗУ про участь у програмі реімбурсації й може погасити (отоварити) електрон­ний рецепт у системі eHealth;

  • НСЗУ, яка укладає в системі eHealth договори з суб’єктами господарювання та контролює їх виконання, відшкодовує вартість лікарських засобів за договорами.

До електронної системи охорони здоров’я eHealth внесуть дані, необхідні для реєстрації працівника аптеки, який здійснює відпуск лікарських засобів за електронними рецептами і ставить свій електронний цифровий підпис (ЕПЦ) для ідентифікації й підтвердження точності та достовірності інформації про відпуск препаратів за рецептом. Електронний рецепт вважатиметься погашеним тоді, коли буде проведений чек та накладений ЕЦП працівника аптеки, що здійснив відпуск ЛЗ.

На сьогодні наша мережа отримала ЕЦП для одного працівника з кожної аптеки. У перспективі такий підпис матимуть усі працівники наших закладів.

Про те, як отримати електронний рецепт, ми писали тут. Про зміни переліку препаратів у програмі «Доступні ліки» дізнавайтеся зі статті. Також відповідаємо на інші важливі запитання:

Чи можливо відпустити меншу кількість ЛЗ, аніж призначено в електронному рецепті?

Відпустити за електронним рецептом можна лише таку кількість ЛЗ, яка була призначена лікарем і яка зазначена в рецепті. Призначаючи курс лікування, лікар розраховує, що пацієнт дійсно отримає призначену кількість ЛЗ.

Чи можливо відпустити більшу кількість ЛЗ, аніж призначено в електронному рецепті?

Що робити пацієнту, якому лікар виписав електронний рецепт на певну кількість ЛЗ, але упаковки з потрібною кількістю немає, проте є більша? Із такої ситуації є два виходи:

1. Пацієнт може звернутися в іншу аптеку й отримати там виписану кількість ЛЗ.

2. Пацієнт може подзвонити лікарю з проханням анулювати цей і виписати новий рецепт, аби призначена кількість ЛЗ відповідала наявному асортименту аптеки. Рішення про заміну рецептів ухвалює лікар.

Чи можливо відпустити виписану кількість ЛЗ, але менше ніж цілу упаковку?

На першому етапі впровадження електронних рецептів (принаймні до кінця 2019 року) відпуск неповної упаковки ЛЗ технічно не можливо оформити в системі. Це пов’язано з тим, що відшкодування вартості відпущених ЛЗ відбуватиметься відповідно до цін відшкодування, встановлених за цілу упаковку в реєстрі лікарських засобів, вартість яких підлягає відшкодуванню.

На основі досвіду реалізації електронних рецептів буде визначено, чи доцільно вносити зміни до такої практики. Якщо таке рішення буде ухвалене, зміняться і порядок формування реєстру та логіка роботи з електронним рецептом із погляду електронної системи.

Чи можливо відпустити призначену кількість ЛЗ, але кількома упаковками?

Так, можна відпустити кілька однакових упаковок одного ЛЗ одним аптечним закладом за один раз, щоби загальна кількість дорівнювала призначеній у рецепті.

Чи можливо відпустити ЛЗ, якщо закінчився термін його реєстрації?

До реєстру лікарських засобів, вартість яких підлягає відшкодуванню, можуть потрапити лише ті ЛЗ, реєстраційне посвідчення яких буде дійсним упродовж наступних 6 місяців дії реєстру. Відповідно, відпустити ЛЗ, термін дії реєстраційного посвідчення якого закінчився, буде не можливо.

За два роки дії програми «Доступні ліки» виписано понад 33 млн рецептів (для понад 6,5 мільйонів людей) на понад 1,7 млрд грн, а кожна третя аптека долучилася до програми.

Нагадуємо, що номер телефону урядової «гарячої лінії» – 1545.

Від моменту запуску цієї програми наша мережа є її учасником. Знайти найближчу аптеку «D.S.»-учасницю програми «Доступні ліки» можна тут.

Завантажити  Реєстр лікарських засобів, вартість яких підлягає відшкодуванню станом на 1 лютого 2019 року;

Преглянути відповідний Наказ МОЗ України від 01.02.2019 №265;

Базова інформація про програму «Доступні ліки»;

Офіційний сайт програми «Доступні ліки»;

Карта аптек, що беруть участь в програмі «Доступні ліки».

За матеріалами nszu.gov.ua.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

Мережа аптеках «D.S.» – учасник урядової програми «Доступні ліки»
У програмі «Доступні ліки» оновили реєстр препаратів
Рецепт на ліки у вашому телефоні!
Ліки належної якості обміну чи поверненню не підлягають
Наші стипендіати на 2018-2019 навчальний рік
«Свідчити, служити, спілкуватися»: Школа біоетики 2018 стартувала!
Підтримуємо «Театр на Схід»
Енергобатончики від «D.S.» на передову
Нові можливості для Ангелінки
Благодійний майстер-клас для діток під опікою Сестер Служебниць

Всі проекти

Всі проекти
Останні новини компанії

Інші поточні проекти