Рецепт на ліки у вашому телефоні!

0 800 30 20 60

дзвінки безкоштовні

Аптечна довідка
цілодобово
і
Служба резервування
пн-пт: 9–21, сб-нд: 10–20

Рецепт на ліки у вашому телефоні!

Чи була ця інформація корисною для вас?
{3} {0}

Нещодавно Міністерство охорони здоров'я України оголосило про запровадження електронних рецептів, поки що – лише в межах програми реімбурсації «Доступні ліки».

До квітня аптеки, долучені до програми, мають встановити спеціальне програмне забезпечення і підписати договори з Національною службою здоров'я України, яка тепер відповідатиме за програму «Доступні ліки» замість МОЗу. У 2019 році на новий формат обслуговування за електронними рецептами в рамках програми реімбурсації перейдуть усі вітчизняні аптеки, а вже у 2020-2021 роках електронні рецепти запрацюють для всіх інших пацієнтів.

Нова система дозволить пацієнтам отримувати ліки за рецептом у будь-якій аптеці в Україні, яка має договір із НСЗУ, без прив'язки до місцевості, де цей рецепт був виданий.

Покроково це виглядатиме так:

 1. Пацієнт записується та приходить на прийом до сімейного лікаря, терапевта або педіатра, із яким у нього підписана декларація. (Важливо! Пацієнт має звернутися саме до свого лікаря. Без декларації скористатися програмою «Доступні ліки» буде не можливо.

 2. Лікар проводить прийом і виписує рецепт.

 3. Під час виписування електронного рецепта лікар разом із пацієнтом мають перевірити, чи номер мобільного телефону, зазначений у декларації, є актуальним і належить пацієнту. Лікар повинен назвати вам код мобільного оператора та останні цифри номера.

 4. Після перевірки номера телефону лікар виписує рецепт в електронній системі охорони здоров’я.

 5. На мобільний телефон пацієнта приходить смс з унікальним номером рецепта та кодом підтвердження для отримання ліків в аптеці. Зміст СМС: «Ваш рецепт: ХХХХ-ХХХХ-ХХХХ-ХХХХ. Код підтвердження: ХХХХ».

 6. За необхідності або на прохання пацієнта лікар може роздрукувати консультаційний висновок, який містить розділ із призначеннями, зокрема ліків. У цьому розділі зазначається інформація про виписані ліки та номер електронного рецепта.

 7. Пацієнт іде в будь-яку зручну для нього аптеку, що бере участь у програмі «Доступні ліки». Називає працівнику аптеки номер рецепта.

 8. Працівник пропонує пацієнту лікарські засоби, які є в цій аптеці та входять у програму «Доступні ліки».

 9. Пацієнт обирає один із лікарських засобів, називає чотиризначний код підтвердження та отримує свої ліки. Якщо необхідного засобу немає, пацієнт може піти в іншу аптеку і отримати ліки там.

Запровадження електронних рецептів має низку переваг, які відчують як пацієнти, так і лікарі:

 • У медиків поменшає паперової тяганини. Приміром, раніше, аби оформити такий рецепт, потрібно було зібрати колекцію із 3-х печаток – головного лікаря, власне лікаря, що виписує рецепт, та реєстратури. Відмовившись від таких пережитків минулого, у лікарів з’явиться більше часу для пацієнтів.

 • Зменшиться імовірність механічної помилки при оформленні рецепта. Помилку у рецепті фізично зробити не можливо – він формуватиметься через стандартні реєстри та словники. Можна ще й пригадати проблему знаменитої лікарської каліграфії, через яку іноді навіть аптекарям важко зрозуміти назви призначених препаратів.

 • Онлайн-система, куди вноситимуться рецепти, дозволить вести їхній облік, накопичувати точні статистичні дані про кількість таких хворих, частоту і кількість виписаних рецептів тощо. У паперовому вигляді ці дані не були достатньо точними.

Поступовий перехід на електронні рецепти – це тільки один із планів щодо дебюрократизації нашої медицини. МОЗ має намір запровадити й електронні лікарняні листи, оцифрувати історії хвороб та іншу медичну документацію. Це ефективний запобіжник від корупційних ризиків. У системі можна чітко відслідкувати, кому, скільки та за які послуги були виділені кошти Національною службою здоров’я України.

За два роки дії програми «Доступні ліки» виписано понад 33 млн рецептів (для понад 6,5 мільйонів людей) на понад 1,7 млрд грн, а кожна третя аптека долучилася до програми.

Нагадуємо, що номер телефону урядової «гарячої лінії» – 1545.

Від моменту запуску цієї програми наша мережа є її учасником. Знайти найближчу аптеку «D.S.»-учасницю програми «Доступні ліки» можна тут.

Завантажити  Реєстр лікарських засобів, вартість яких підлягає відшкодуванню станом на 1 лютого 2019 року;

Преглянути відповідний Наказ МОЗ України від 01.02.2019 №265;

Базова інформація про програму «Доступні ліки»;

Офіційний сайт програми «Доступні ліки»;

Карта аптек, що беруть участь в програмі «Доступні ліки».

Джерела: МОЗ, стаття Юлії Горбань на сайті Укрінформ.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

Мережа аптеках «D.S.» – учасник урядової програми «Доступні ліки»
У програмі «Доступні ліки» оновили реєстр препаратів
Ліки належної якості обміну чи поверненню не підлягають
Наші стипендіати на 2018-2019 навчальний рік
«Свідчити, служити, спілкуватися»: Школа біоетики 2018 стартувала!
Підтримуємо «Театр на Схід»
Енергобатончики від «D.S.» на передову
Нові можливості для Ангелінки
Благодійний майстер-клас для діток під опікою Сестер Служебниць

Всі проекти

Всі проекти
Останні новини компанії

Інші поточні проекти