Урядова програма «Доступні ліки» запрацює пізніше

0 800 30 20 60

дзвінки безкоштовні

Аптечна довідка
цілодобово
і
Служба резервування
пн-пт: 9–21, сб-нд: 10–20

Урядова програма «Доступні ліки» запрацює пізніше

Чи була ця інформація корисною для вас?
{0} {0}

Реальний старт програми переноситься через процедурні моменти

Отримати в аптеках безкоштовні ліки від астми, хвороб серця і судин та діабету другого типу можна буде дещо пізніше, як заповідалося. Аптечна професійна асоціація України попереджає, що програма, старт якої уже було анонсовано, через ряд вагомих причин вступить в дію не з 1 квітня, а дещо пізніше – після 10 квітня. 

Одна із причин – доопрацювання Реєстру лікарських засобів, вартість яких підлягає відшкодуванню. З 25 березня протягом десяти днів, відповідно до Постанови Кабміну від 17 березня 2017 р. № 152 “Про забезпечення доступності лікарських засобів”, він має бути наповнений та затверджений МОЗ, а це вже ніяк не може відбутися до першого квітня.

«Ця інформація надаватиметься до 3 квітня. Далі цей Реєстр має бути затверджений МОЗ і тільки тоді аптеки зможуть закуповувати ці лікарські засоби для забезпечення хворих на серцево-судинні захворювання, діабет ІІ типу та бронхіальну астму. Це також займе час», – зазначив директор Аптечної професійної асоціації Володимир Руденко.

До того ж, залишається відкритим питання щодо розпорядників бюджетних коштів, аптеки мають укладати відповідні договори на місцях. Досі перелік даних суб’єктів не оприлюднений на сайті МОЗ чи інших інформаційних джерелах, а без договору жодна з аптек не розпочне відпускати лікарські засоби. Треба мати на увазі, що укладання відповідних угод також не робиться в одну мить. Тобто реально, на думку АПАУ, програма зможе вступити повноцінно в дію в десятих числах квітня.

За матеріалами apau.org.ua

5 найпопулярніших запитань щодо програми "Доступні ліки" тут

З усіх питань звертайтесь на урядову «гарячу лінію» – 1545.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:  
Опубліковано другий Соціальний звіт мережі аптек «D.S.»
Презентуємо кар'єрні можливості у мережі аптек «D.S.» для студентів-фармацевтів 
Фармацевти-стипендіати мережі аптек «D.S.» 2016-2017 навчального року 
Інновації для аптеки: кейс для Львівської бізнес-школи УКУ

Всі проекти

Всі проекти
Останні новини компанії

Інші поточні проекти