До проблеми етичності сучасних наукових досліджень

0 800 30 20 60

дзвінки безкоштовні

Аптечна довідка
цілодобово
і
Служба резервування
пн-пт: 9–21, сб-нд: 10–20

До проблеми етичності сучасних наукових досліджень

Чи була ця інформація корисною для вас?
{0} {0}

Питання етичності наукових досліджень торкнулася доцент Інституту біоетики ім. Нейсванґера (чиказький Університет Лойола) Емілі Е. Андерсон на відкритій лекції в Школі біоетики УКУ, яку 14 лютого прослухали провізори мережі «D.S.».

Ціль наукових досліджень у медичній сфері ‒ під час вивчення властивостей нових фамакологічно активних сполук (потенційних лікарських препаратів) виявляти дані, які стануть у пригоді лікарям і майбутнім пацієнтам.

Тестування дії новітніх засобів на добровольцях є одним із етапів цього процесу. Передова світова наука замислилася над моральним аспектом у проведенні таких експериментів, наголошуючи, що головні етичні принципи ‒ повага до людини, милосердя і справедливість ‒ мають бути дотримані. На жаль, іноді учасники досліджень можуть постраждати, тому фахівці-науковці повинні дотримуватися «золотої середини» між гіпотезею про очікувану користь від проведених досліджень і суспільним благом, сповна інформуючи пацієнтів-добровольців про можливі ризики, негативні наслідки та незворотні зміни.

Світова практика свідчить: для надання дозволів на тестування нових медикаментів на людях, а головне ‒ на їх виробництво і продаж комісії з питань етики наукових досліджень тісно співпрацюють із фармацевтами й покладаються на їхні висновки. Членами таких комісій можуть ставати і сертифіковані фахівці з біоетики ‒ у разі потреби вони зможуть консультувати експертні групи багатогранно, адже володітимуть не тільки професійними, але й етичними знаннями.

Отож, будучи працівниками української компанії з християнськими цінностями та надихаючись лекціями у Школі біоетики УКУ, щоразу ширше розмислюємо про відповідальну роль фармацевтів у сфері охорони здоров’я ‒ фізичного, морального, духовного.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: 
Студенти УКУ-стипендіати мережі аптек "D.S." 2016-2017 навчального року 
Нові слухачі Школи біоетики УКУ-2016 
Інновації для аптеки: кейс для Львівської бізнес-школи УКУ
Всi новини

Всі проекти

Всі проекти
Останні новини компанії

Інші поточні проекти