Навчаємось фармопіки за європейським зразком

0 800 30 20 60

дзвінки безкоштовні

Аптечна довідка
цілодобово
і
Служба резервування
пн-пт: 9–21, сб-нд: 10–20

Навчаємось фармопіки за європейським зразком

Чи була ця інформація корисною для вас?
{0} {0}

Представники мережі аптек «D.S.» вивчали досвід аптек м. Любліна (Польща) у рамках Програми транскордонного співробітництва Польща-Білорусь-Україна, фінансованої Європейським Союзом.

Мережа аптек «D.S.» долучилася до міжнародного проекту «Здоров’я є пріоритетом. Партнерство медичних університеті в Польщі та України на користь підвищення якості медичної опіки польсько-українського прикордоння».

Цей кількарічний проект, який охоплює Польщу, Білорусь та Україну і передбачає зміцнення співпраці між медичними університетами в Любліні й у Львові, частково фінансується Європейським Союзом (2007-2013). Координатором проекту з української сторони є доктор медичних наук, професор Львівського національного медичного університету ім. Данила Галицького Андрій Борисович Зіменковський. Серед основних завдань проекту в Україні – формувати у фармацевтичних фахівців бачення послуг фармопіки за прикладом аптек у світових лідерів – Великої Британії та США.

У січні 2014 року у Львові відбулася стартова конференція проекту, яка започаткувала тримісячний цикл навчальних семінарів для 30 представників львівських аптек, серед яких і 9 предcтавників мережі аптек «D.S.».

У світі поняття особистого фармацевта (аналогічно до особистого сімейного лікаря) міцно укорінене, а послуги з фармопіки розуміють не лише як надання консультацій при купівлі ліків. Практично кожен фармацевт у Великобританії та США веде власну базу даних пацієнтів, супроводжує їх не тільки у момент здійснення покупки ліків, а упродовж всього періоду лікування, а то й, за бажанням клієнта, упродовж кількох років. У багатьох аптеках є практика ведення електронного медикаментозного паспорта пацієнта, у якому фіксуються особисті дані, відомості про стан здоров’я та прийом усіх препаратів: як призначених лікарем, так і тих, які пацієнт вирішує приймати сам (БАДи, вітаміни, засоби для схуднення та ін.). Важливо, що завдяки веденню детальної бази даних, зв’язок лікаря і фармацевта тіснішає і лікарі можуть мати достовірну фахову інформацію стосовно історії лікування конкретного пацієнта.

Частково цей підхід реалізовано в Польщі, зокрема, в аптеках Любліна. У рамках проекту колеги-фармацевти Любліна презентували львівським аптекарям фармопіку в дії і провели практичне заняття з ведення документації за допомогою електронної бази даних. Найактивніше польські фармацевти працюють із трьома групами клієнтів: люди похилого віку, вагітні та годуючі матері, хронічно хворі. Учасники проекту мали можливість побачити, як на практиці використовується комп’ютерна програма для ведення деталізованої клієнтської бази в аптеці, як працювати з інформацією про пацієнта, його лікаря, діагноз, лікування, стиль життя тощо. Примітно, що клієнтська база мережі аптек «D.S.», започаткована ще у 2000 р., за структурою і формою інформації, що міститься у ній, відповідає світовим принципам ведення індивідуальних медикаментозних паспортів пацієнта, а повна конфіденційність – одна із важливих її характеристик.

У рамках проекту українська сторона очікує демо-взірці деяких вимірювальних медичних приладів для самодіагностики, що їх можна використовувати у домашніх умовах (глюкометри, тонометри, інгалятори). За кордоном власне фармацевти навчають пацієнтів як саме це робити. Цьому питанню було присвячене одне із занять у рамках навчального візиту учасників проекту до м. Любліна.

Більше про підсумки проекту тут (сторінка 2)
Пол.jpg
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:
Модульна програма для фармацевтів мережі аптек "D.S." у Школі біоетики УКУ
За знання платять гроші: фармацевти-стипендіати мережі аптек "D.S."
Всеукраїнська олімпіада з фармації: вітаємо переможців! 
 

Всі проекти

Всі проекти
Останні новини компанії

Інші поточні проекти