Інвестиції дають плоди

0 800 30 20 60

дзвінки безкоштовні

Аптечна довідка і Служба резервування
пн-пт: 8–22, сб: 9-21, нд: 10–20

Інвестиції дають плоди

Чи була ця інформація корисною для вас?
{1} {0}

Багато років поспіль наша компанія інвестує у підтримку та розвиток талановитої молоді. У такий спосіб також плекаємо й культуру меценатства в Україні. Одним із напрямків соціальної відповідальності нашого підприємства є надання річних стипендій здібним юнакам та дівчатам. І, коли вони досягають значних успіхів у науковій чи професійній діяльності, ми щиро пишаємося ними!

Нещодавно наша минулорічна стипендіатка від Львівського національного медичного університету імені Данила Галицького Ольга Марущак не тільки на відмінно захистила дипломну роботу «Застосування аналітики даних у клінічній фармації», але й зуміла створити унікальний стартап для допомоги провізорам у їхній щоденній діяльності та надання якісної фармопіки пацієнтам. Ми поспілкувалися з дівчиною, аби більше дізнатися про її проект:

– Передусім висловлюю велику вдячність нашому рецензенту – кандидатові фармацевтичних наук та директору з маркетингу мережі аптек «D.S.» Любі Дуб за ретельний аналіз роботи, слушні зауваження й корективи, а також за підтримку на конкурсі стартапів! Дуже приємно, що ви цікавитеся нашою розробкою. Для мене велика честь поділитися здобутими результатами.

Над дипломною роботою я працювала 2 роки разом із науковим керівником Ольгою Борецькою, асистентом кафедри клінічної фармації, фармакотерапії та медичної стандартизації. Ми досліджували, які напрямки інформаційних технологій, зокрема методи аналітики даних, застосовуються у фармації сьогодні та які проблеми вони розв’язують. Зауважили тенденцію до оптимізації процесів на різних рівнях фармацевтичної практики – від створення ліків до покращення взаємодії з пацієнтом.

Першим етапом нашого дослідження було створення прототипу аналітичної моделі для прогнозування синергізму ліків in silico (латинський вислів, який вживається у значенні «зроблено за допомогою комп'ютера або комп'ютерної симуляції». – Авт.). І, власне, тут ми хотіли продемонструвати можливості методів аналітики даних щодо скринінгу поєднань ліків як перспективних при пошуку ефективних і безпечних їх комбінацій. Сьогодні це вкрай важливо. Другим етапом стала розробка моделі інформаційної системи для розширення співпраці між провізором і пацієнтом. Ми мали на меті вдосконалити процес фармацевтичної опіки, який щодня відбувається в аптеці: консультація провізора, визначення симптоматичного лікування, відпуск ліків для відповідального самолікування тощо. Велику увагу звернули на так звану віддалену фармопіку, аби «озброїти» пацієнта необхідним інструментарієм для коректної фармакотерапії.

Інформаційна система складається з двох сервісів. Перший створений для провізора і призначений для користування в щоденній практиці, виконаний у формі інтерактивних опитувань для підтримки клініко-фармацевтичних рішень. Другий мобільний застосунок для пацієнта у вигляді чат-бота для отримання базової інформації щодо фармакотерапії, а саме про застосування ліків, правила прийому й зберігання, короткі дані про шкідливі комбінації з іншими медикаментами. Усе подано у лаконічній формі й ґрунтується на доказових джерелах.

Важливим етапом роботи над моделлю інформаційної системи стало інформаційне наповнення. Ми діджиталізували протоколи провізора (діджиталізація − це процес, коли ми спрощуємо, систематизуємо, аналізуємо певні обсяги цифрової інформації за допомогою програмного забезпечення і змушуємо працювати на себе. – Авт.). Було дуже цікаво працювати з цим матеріалом. Ми вивчали алгоритми й результати опитувань на заняттях із клінічної фармації, а тут перевіряли доказовість усіх концептів, що зазначені в протоколах, доповнюючи їх інформацією з міжнародних клінічних настанов. У результаті створили власну базу даних, що є основою нашого сервісу для провізорів.

Для повноцінної реалізації технічної частини інформаційної системи ми залучили до нашої команди ІТ-фахівця Віктора Кольченка, розробника з 15-річним досвідом. Результати роботи над інформаційною системою представили в нашому університеті на XXXVІІ науковій студентській конференції фармацевтичного факультету, отримали диплом І ступеня за оригінальну доповідь у секції «Клінічна фармація». На XVIII міжнародному конгресі молодих учених та лікарів «18th International Congress of Medical Sciences» у м. Софії (Болгарія) отримали диплом І ступеня за найкращу доповідь у секції «Public Health», а також здобули приз «Best Oral Presentation» за найкращу доповідь на конгресі.

Дипломна робота й дослідження мають науковий характер. Проте для реалізації наших задумів та впровадження сервісів у практику я вирішила здобути знання, необхідні для створення стартапу. Тому відвідувала стартап-школу «Startup School University Edition Vol.6» від Львівського Стартап Депо («Startup Depot Lviv Business Incubator»), де дізналася про валідацію ідеї, бізнес-модель, бізнес-девелопмент, позиціонування продукту та дослідження ринку. Це допомогло презентувати нашу наукову розробку як продукт на конкурсах стартапів, отримати зворотний зв’язок та досліджувати напрямки, у яких ми зможемо рухатися далі.

Переконана, що науковий характер роботи над «ядром» інформаційної системи є великим плюсом, адже це свідчить про якість нашої розробки. Водночас бізнес-розуміння того, що ми створюємо, може допомогти у розповсюдженні нашої ідеї, залученні однодумців і, власне, у реалізації. Тому ми презентували інформаційну систему на конкурсі стартапів «Інноваційна весна» від Львівської міської ради, а також на демо-дні «Startup School University Edition Vol.6» від Львівського Стартап Депо, де здобули приз глядацьких симпатій.

Демо-версія сервісу для провізорів доступна за посиланням: https://turbota.app. Будемо вдячні всім фармацевтам, які долучаться до тестування нашої системи, за коментарі та пропозиції, адже саме ви можете посприяти її вдосконаленню!

Вітаємо Олю з успішним закінченням університету, розробкою перспективного проекту та значними досягненнями в науковій діяльності! Зичимо їй міцного здоров’я, сил і наснаги підкорювати нові вершини у професії та житті!

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:
Вітаємо наших стипендіатів від медуніверситету!
Наші стипендіати на 2018-2019 навчальний рік
«Небо для тих, які мають крила»
Мережа аптек «D.S.» дала нове життя 100-річній аптеці
У гостях у Таємного аптекаря – дітки зі «Щасливої родини»
Солодкі подарунки для військових: боротьба триває!
«Театр на Схід» представив військовим нову виставу
Благодійна підтримка етнофестивалю «Обнова-фест»

Всі проекти

Всі проекти
Останні новини компанії

Інші поточні проекти