Як правильно утилізувати ліки?

0 800 30 20 60

дзвінки безкоштовні

Аптечна довідка і Служба резервування
пн-пт: 8–22, сб: 9-21, нд: 10–20

Як правильно утилізувати ліки?

Чи була ця інформація корисною для вас?
{3} {1}
Фармацевтична продукція, у якої закінчився термін придатності, належить до однієї з найбільш специфічних категорій відходів, оскільки при неправильній утилізації наносить величезну шкоду середовищу і людям. У розвинутих країнах вивезення і знищення такого товару здійснюють спеціальні компанії, які мають відповідні дозволи та технічну базу. В Україні недосконале у сфері екології законодавство дозволяє викидати невикористані препарати, окрім наркотичних засобів і вакцин, на полігон побутових відходів.

Здавалося б, дрібничка – викинути блістер з таблетками у сміттєпровід, а вміст ампули – злити в унітаз. Кому від того стане зле? Насправді ліки не можна просто змивати в каналізацію. Фахівці Американської агенції з контролю за ліками і харчовими продуктами (FDA) дають своїм співвітчизникам наступні рекомендації щодо утилізації ліків вдома. На їхню думку, більшість лікарських засобів можна викидати, дотримуючись при цьому певних правил з метою гарантування безпеки навколишнього середовища і людей.

Так, протерміновані таблетки і капсули належить дістати з вторинного упаковання, подрібнити і змішати з будь-якими відходами або піском, аби вони втратили товарний вигляд і стали непривабливими для дітей чи тварин. Отриману суміш треба зібрати в поліетиленову, пластикову або скляну ємність, щільно закрити і вже в такому «спорядженні» віддавати на смітник.

У США відповідним законом дозволено віддавати невикористані якісні ліки в аптеки для бідних пацієнтів. Це має бути цільна упаковка і щонайменше 6 місяців до кінця придатності засобу. Натомість європейці здають протерміновані і непотрібні ліки в аптеки, які, своєю чергою, утилізують їх за прийнятими у країні правилами. В Україні, на жаль, відповідних нормативних актів наразі немає.

Проте ми намагаємося пояснювати людям, що ліки – не цукерки і потребують відповідного поводження. Бо рано чи пізно, але нам теж доведеться адаптувати у себе вимоги екологічного законодавства і подбати про при природу. Бо здоров’я починається з чистоти!

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:
Екопакети в аптеках "D.S."
Встановлюємо велостійки біля аптек "D.S."
Участь у проекті "Зробимо Україну чистою!": прибираємо у парку на Медової печери

Всі проекти

Всі проекти
Останні новини компанії

Інші поточні проекти