Без минулого немає майбутнього

0 800 30 20 60

дзвінки безкоштовні

Аптечна довідка
цілодобово
і
Служба резервування
пн-пт: 9–21, сб-нд: 10–20

Без минулого немає майбутнього

Чи була ця інформація корисною для вас?
{1} {0}

У 2012 р. наша компанія зберегла і відновила старовинну львівську аптеку «Під угорською короною» (рік заснування – 1772), яка була під загрозою закриття. Сьогодні це не лише чинний аптечний заклад у складі мережі «D.S.», але й перший в Україні інтерактивний музей фармації – «D.S. Таємна аптека».  

У процесі наповнення наших екскурсій історичними фактами ми детально вивчали віхи розвитку аптечної справи у Львові. Нас вразили історії старих львівських аптек та ще більше – їхніх власників. Це були високоосвічені люди, які проводили наукові дослідження і дбали про розвиток освіти й культури, активні громадські діячі, меценати, відомі та шановані громадою Львова і далеко за його межами. 

Із допомогою працівників Личаківського меморіального кладовища вдалося віднайти могили багатьох відомих львівських аптекарів, серед яких Теодор Торасевич (власник аптеки «Під римським імператором Титом»), Кароль та Антоній Склепінські, Михайло Терлецький (власники аптеки «Під чорним орлом»), Титус і Мєчислав Лазовські (власники аптек «Під золотим оленем» та «Під Архангелом»), Ян Вев’юрскі (власник аптеки «Під золотим орлом»). Сумним фактом є теперішній стан пам’ятників ‒ стежки до них забуті, а про видатних представників львівської фармації не згадують в екскурсійних маршрутах. 

У 2016 р. вдалося відшукати й місце поховання Яна Піпес-Поратинського – магістра фармації та хімії, доктора філософії, останнього власника аптеки «Під угорською короною» (1905–1939 рр.), якою ми опікуємося. Нащадків родини Поратинських у Львові немає, отож працівники мережі аптек «D.S.» упорядкували його могилу. Відтоді перед Великоднем і Днем фармацевта навідуємося на місця спочинку й інших славних аптекарів, щоби запалити свічку пам’яті та подяки. 

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: 
Через довгих 70 років…
Пам’ятаючи великих
Послання з минулого      
170-річчя від Дня народження
«Таємна аптека» − у фільмі «National Geographic» та «Discovery»!
Екскурсія для людей з особливими потребами
«D.S. Таємній Аптеці» − 5 років! 

Всі проекти

Всі проекти
Останні новини компанії

Інші поточні проекти