Благодійна арт-терапія для членів «Рідної школи»

0 800 30 20 60

дзвінки безкоштовні

Аптечна довідка
цілодобово
і
Служба резервування
пн-пт: 9–21, сб-нд: 10–20

Благодійна арт-терапія для членів «Рідної школи»

Чи була ця інформація корисною для вас?
{1} {0}

16 квітня до нашого інтерактивного музею «D.S. Таємна аптека» завітали чудові гості – члени Львівського міського осередку крайового товариства «Рідна школа» імені Костянтини Малицької! Візит організувала п. Марта, якій уже виповнилося 85 років. Найстаршій учасниці товариства – 101 рік! Усі члени до 1939 року навчалися у справжніх українських школах!

На екскурсії в нашому музеї гості поринули у містичний світ Останнього Алхіміка Світу, дізналися про неймовірні відкриття фармацевтів, побачили унікальні вироби на кшталт мила для хабарників та пігулок для щастя і навіть скуштували таємного аптекарського напою. Таємний аптекар зі своїми помічницями зробив усе можливе, аби зацікавити гостей та подарувати їм гарний настрій.

Ми були раді провести благодійну арт-терапію для цих активних, свідомих і патріотичних людей! Поспілкувавшись із ними, укотре переконалися: вік – не перешкода, а стимул до активного життя.

Інформаційна довідка:
Наприкінці ХІХ – на поч. ХХ ст. почалося пробудження національної свідомості українського народу. Була потреба в організації освіти для українських дітей. Розв’язання цієї проблеми взяло на себе Українське педагогічне товариство «Рідна школа».

«Рідна школа» – громадське товариство, засноване 1881 р. у Львові як Руське товариство педагогічне (1912 р. змінило назву на Українське педагогічне товариство (УПТ), а 1926 р. – на Українське педагогічне товариство – Товариство «Рідна школа»).

Товариство використовувало різні методи для захисту української школи від остаточної ліквідації в умовах бездержавності: надсилало петиції до влади у справі навчання в руських (українських) школах, проводило публічні наукові педагогічні конференції та лекції, видавало часопис і навчальну літературу, допомогало матеріально членам УПТ. Не залишалися поза увагою і дошкільнята, які з 1891 р. виховувалися у «захоронках» та дитячих садках Товариства. Літні канікули діти проводили у вакаційних оселях, де відпочивали і здобували нові знання.

Товариство діяло не тільки у Львові, а й по всій Галичині. До 1939 р. створило та утримувало 23 гімназії, 13 фахових шкіл і одну торговельну школу. У 1936 р. існувало 873 гуртки «Рідної школи» зі 6200 учнями, працювало 605 дитсадків, які відвідувало 22 тис. дітей. Загалом близько 40 тис. дітей навчалося в школах Товариства.

Головною місією товариства було збереження української школи за умов панування іноземних держав, виховання молодого покоління в любові до України та надання найбільш якісних знань для учнів. Разом із «Просвітою» та іншими громадськими організаціями Товариство стало на щлях національного і духовного визволення українців Галичини. 

«Рідна школа» виховала майбутніх вояків ОУН та УПА, священиків, лікарів, педагогів, провідних діячів науки та мистецтва. Вона стала важливим явищем суспільно-політичного і культурно-освітнього життя Західної України. 

У березні 1991 р. з ініціативи громадськості західних областей України Товариство відновило свою діяльність: створено громадську організацію – Львівське крайове товариство «Рідна школа» (ЛКТ «Рідна школа»), першим президентом якого обрали академіка НАН України, директора фізико-механічного інституту НАН України, професора  Володимира Панасюка. 

Товариство згуртовує громадськість навколо процесів відродження духовності та утвердження української освіти, мови і культури. Осередки ЛКТ «Рідна школа» функціонують у Львові, Івано-Франківську, Дрогобичі, Радехові, у середніх навчальних закладах Самбірського, Турківського, Сколівського, Жидачівського районів та в інших місцевостях регіону.

Найголовніші здобутки діяльності ЛКТ «Рідна школа»: започаткування періодичного видання – наукового альманаху «Товариство «Рідна школа: історія і сучасність»; проведення у Львові Другого українського педагогічного конгресу; організація соціологічних досліджень «Школа очима школярів»; пошук та підтримка талановитої  учнівської  молоді (проведення  конкурсів, видання  поетичних  збірок та ін.); залучення найкращих вчителів до написання серії шкільних підручників з українознавства; підготовка і винесення на широке громадське обговорення положень про систему громадського самоврядування в освіті, організацію зовнішнього незалежного тестування випускників загальноосвітніх навчальних закладів і зарахування їх до ВНЗ України тощо.  

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:
Арт-терапія для людей з особливими потребами
Благодійний майстер-клас для діток під опікою Сестер Служебниць
Благодійна екскурсія для особливих гостей
Арт-терапія для студентів з особливими потребами
«Таємна аптека» − у фільмі «National Geographic» та «Discovery»! 
Солодкий подарунок воїнам напередодні Великодня
Комікси про «Кіборгів»: нові частини + переклади англійською! 
Підтримуємо «Театр на Схід»
Наші стипендіати на 2018-2019 навчальний рік
Звітуємо про зібрані кошти для допомоги військовим!

Всі проекти

Всі проекти
Останні новини компанії

Інші поточні проекти