Ікона "Ісус Христос як аптекар"

0 800 30 20 60

дзвінки безкоштовні

Аптечна довідка і Служба резервування
пн-пт: 8–22, сб: 9-20, нд: 10–20

Ікона "Ісус Христос як аптекар"

Чи була ця інформація корисною для вас?
{9} {1}

Цей незвичний образ – сучасне іконографічне переосмислення старовинного зображення Христа «Сhristus als Apotheker» («Христос як аптекар»), створеного у Німеччині у ХVІ-ХVІІ столітті

13 лютого 2013 року в Українському католицькому університеті (УКУ) представили відтворену спільними зусиллями школи іконопису УКУ та мережі аптек «D.S.» ікону «Христос як аптекар».

Оригінал цього незвичайного образу був створений у Німеччині в 17 ст. На ньому, у притаманній для епохи бароко алегоричній манері, Ісус Христос представлений як дбайливий “Аптекар”, який, готуючи ліки для душевних і фізичних ран, відмірює не традиційні медичні, а духовні компоненти: «Віру», «Надію», «Стійкість», «Мир», «Любов», «Допомогу», «Благодать», «Терпіння». Сцена проілюстрована висловами зі Святого Письма, серед яких: «Прийдіть до мене, всі втомлені і обтяжені, і я облегшу вас» (Євангеліє від Матея, 11:28).

Як пояснив Тарас Тимо, керівник школи іконопису УКУ, богословський зміст образу такий: Божа допомога людині у важких обставинах її життя (хворобах, небезпеках, бідах), Боже чування над її долею. Хоча Господь посилає людині випробування і труднощі, Він водночас дає благодать і силу їх перенести і подолати. Символічне представлення Христа в образі фармацевта вказує також на благородний характер цієї професії, яка покликана допомагати людям і полегшувати їх тілесні страждання.

Сьогодні оригінал цієї ікони знаходиться у м. Вердері неподалік Берліна. Новий образ, що його було адаптовано до стилю і техніки традиційної української ікони, написаний на липовій дошці, у середньовічній техніці яєчної темпери, з використанням позолоти. Автор роботи – Юлія Монька, випускниця Іконописної школи УКУ.

Як розповів генеральний директор «Мережі аптек D.S.» Олег Никулишин, ідея відтворити стародавню ікону виникла несподівано, коли до його рук потрапила книга про старі німецькі аптеки. «У цей час ми працювали над відновленням однієї із найдавніших аптек Львова - «Під Угорською короною», що на пл. Соборній,1. Я вбачав у цій знахідці можливість надати сучасному фармацевтичному бізнесу духовного змісту і звернувся до владики Бориса Гудзяка за порадою. Сподіваюся, що і через цей образ, і через відновлення старовинної аптеки, в якій він незабаром буде представлений, відновлюватиметься довіра до фармації, а самі фармацевти у своїй щоденній роботі матимуть за приклад Христа Чоловіколюбця».

Символічне представлення Христа у образі цілителя-чоловіколюбця вказує на благородний характер медичних професій – аптекаря, лікаря, адже вони покликані допомагати людям і полегшувати страждання.

Авторські права на новостворену ікону «Ісус Христос як фармацевт» передано УКУ. Мережа аптек «D.S.» ініціює широке поширення її репродукцій у фармацевтичних та медичних колах, у медичних навчальних закладах та для усіх, хто побажає. Усі виручені кошти передаватимуться на соціальні потреби.

Замовити і придбати ікону з доставкою по Україні можна в інтерактивному музеї "D.S. Таємна аптека" за тел. (067) 370 56 98 (з 9:30 до 20:00 год) за адресою: м. Львів, пл. Соборна,1 або через  
e-mail: kostko.natalia78@gmail.com.

Всі проекти

Всі проекти
Останні новини компанії

Інші поточні проекти