Запрошуємо у "D.S. Таємну Аптеку"!

0 800 30 20 60

дзвінки безкоштовні

Аптечна довідка і Служба резервування
пн-пт: 8–22, сб: 9-20, нд: 10–20

Запрошуємо у "D.S. Таємну Аптеку"!

Чи була ця інформація корисною для вас?
{7} {0}

Якщо Ви вважаєте, що бачили усі найцікавіші закутки старого Львова, то Ви дещо помиляєтеся! Існує загадкове місце, у якому Ви ще ніколи не бували – це інтерактивний музей «D.S.Таємна Аптека»

Історія цього незвичного музею розпочалася у 2012 році, коли в одній із найстаріших львівських аптек «Під Угорською короною», що на площі Соборній, 1, під час проведення будівельно-відновлювальних робіт було знайдено таємний вхід у підземелля. Тут виявили давню фармацевтичну лабораторію, у якій Таємний Аптекар досі "варить" мило для хабарників, "готує" ліки і настоянки для повернення кохання і "варить" шоколад для креативних ідей...

Аптека “Під Угорською короною“, в якій знаходиться "D.S.Таємна Аптека", безперервно працює вже майже 240 років. У 1800 році таких аптек було лише 6.

Аптека на цьому місці працює з 1772 року. Заснована вихідцем із родини французьких мігрантів Александром Лоншан де Бер’є. За легендою, поряд, у Бернардинському монастирі, певний час перебували реліквії святого Стефана - короля і покровителя Угорщини. Від того часу вона носить назву «Під Угорською короною».   Кажуть, що у XVIII столітті мощі святого Іштвана (Стефана – покровителя Угорщини) зберігали у Бернардинському монастирі (сьогодні - церква святого Андрія), тому і присвятили аптеку цій реліквії (короні). Чому на короні похилений хрест? За більше ніж тисячу років свого життя корона багато подорожувала. Її часто перевозили, викрадали, переховували і під час одного з перевезень корона впала, під час падіння зігнувся хрест. Проте угорці вважали її настільки святою, що навіть боялися до неї доторкатися, тож сказали: «Якщо на це була Божа воля, то залишимо її так, як є!». Зараз Ви можете побачити оригінал цієї корони у приміщенні угорського парламенту у місті Будапешт. І коли побачите, то згадаєте, що вперше почули про неї в аптеці «Під Угорською короною»...

Подейкують, що саме в цій аптеці у таємній лабораторії працював останній львівський алхімік Збігнєв Дуніковський. Він створив апарат, який міг перетворювати звичайний пісок на золото, відтворити своєрідні властивості філософського каменю. Збереглись свідчення світової преси, що з першої спроби добування золота на своєму апараті алхімік отримав з 1 тони піску 2,8 г золота. Звичайно, Збігнєв свій винахід одразу запатентував. На шляху удосконалення процесу Дуніковський отримує вже 409 г золота. Але, на жаль він, не зміг завершити свою роботу, оскільки почалась друга світова війна.

Це вже друга будівля аптеки на цьому місці. Збудував її у 1902 році архітектор Кароль Боублік у стилі необароко. Меблі, інтер’єр, підлога збереглися оригінальними з того часу. Замовив будівництво тодішній власник аптеки — Якуб Піпес-Поратинський. Він походив із родини лікарів, був знатним у Львові фармацевтом — засновував галицьке аптекарське товариство. Якуб Поратинський жив у цьому будинку на другому поверсі і ще досі збереглися сходи, які ведуть прямо із його покоїв до аптеки. Він у будь-який час дня і ночі спускався сходами із свого помешкання на другому поверсі в аптеку і готував ліки для своїх замовників. Тут відбувався весь таємний процес приготування ліків. Зберігалися інгредієнти, рецепти, при виготовленні ліків часто користувалися небезпечними речовинами та отрутами, тож доступ до цієї кімнати мали лише аптекарі. За часів володіння Піпес-Поратинськими і відбувся найбільший розвиток цієї аптеки. Піпес-Поратинські займались розвитком курорту Моршин і здобули ексклюзивне право на продаж лікувальних вод у своїй аптеці. На основі моршинської води родина Піпес-Поратинських розробила особливу лінію жіночої косметики. Львівські пані шикувались у довжелезні черги за чудодійними кремами “Селеста”, ”Султанна”, ”Крем східної краси”, креми проти обмороження, одеколони, рисову пудру. Тут виготовляли галенові препарати з готової сировини, яку привозили з Німеччини та Австрії. суміші рослинного походження, лікувальні вина.Родині Поратинських ця аптека належала до 1941 року. У підземеллі аптеки Ян створив лабораторію, яка разом з аптекою утворила ціле підприємство. Специфікою нашої аптеки було виготовлення ліків за рецептами відомого тоді лікаря Адама Чижевича. 

У процесі відновлення будівельники знайшли свідчення, що тут колись була своєрідна старовинна лабораторія. І що колись вдень, аптекарі тут працювали нагорі як звично, а з настанням сутінок ховалися у підземеллях і робили усілякі потаємні справи — винаходили нові ліки, проводили експерименти, шукали філософський камінь, тобто були своєрідними алхіміками. Старші люди згадують, що колись у Львівських аптеках стояли великі стільці, лави і поки готувались ліки, можна було присісти, відпочити від спекотного дня влітку, або ж зігрітися гарячими напоями взимку. У свою чергу, аптекарі завжди вміли чимось цікавим здивувати своїх гостей… Цю традицію мережа аптек "D.S." і прагнула відродити. 

Місія «D.S.Таємної аптеки» - у нашому бажанні дати суспільству нове бачення фармації як фаху винахідників і гуманістів та спонукати відвідувачів до розвитку і пізнання:

 • Думати (про духовне) – нагадати, що насамперед важливо дбати про здоров’я духовне (віра, позитивні емоції, любов до ближнього, терпимість і гармонія);

• Дивувати – показати фармацевтів не як звичайних продавців ліків чи консервативних представників системи охорони здоров’я, а носіїв ідеї винахідництва, краєзнавства, інновацій;

• Змінювати себе – дати людині імпульс розвиватися духовно та інтелектуально;

• Змінювати світ на краще – змінювати себе з вірою у те, що світ буде кращим.

Бажаєте дізнатися більше — завітайте у наш музей, обравши свою програму відвідин "D.S. Таємної Аптеки"! 

Обрати таємний сувенір можна тут


Всі проекти

Всі проекти
Останні новини компанії

Інші поточні проекти