Виставка аптечного посуду кінця ХІХ - початку ХХ століть

0 800 30 20 60

дзвінки безкоштовні

Аптечна довідка і Служба резервування
пн-пт: 8–22, сб: 9-21, нд: 10–20

Виставка аптечного посуду кінця ХІХ - початку ХХ століть

Чи була ця інформація корисною для вас?
{1} {0}
У приміщенні діючої аптеки «D.S.» (колишня "Під угорською короною") діє виставка колекційного аптечного посуду. Усі автентичні експонати – старовинні скляні штангласи різноманітних форм та кольорів, брендовані керамічні баночки для піґулок, кремів та помад (hand made львівських фармацевтів!) – з унікальної приватної колекції.

З якої баночки діставали улюблений крем від світових брендів VISHY, BROCARD наші прабабусі? А в якій пляшці випускали найперші ліки BAYER чи BITTNER? Особливо цікаві експонати виставки - посуд, який використовували старовинні місцеві аптеки Міколяша, "На Марійській площі", "Під золотим орлом", "Під срібним орлом", "Під Святим Духом", "Під золотим оленем", "Під золотим левом" і, звісно, "Під Угорською короною". Треба сказати, експонати непрості - ще не так давно львівські фармацевти з аптеки "Під Угорською короною" для наших прабабусь виготовляли власноруч легендарний "Крем східної краси" за рецептом самого Піпеса-Поратинського. Баночки з-під кремів - німі свідки активного розвитку львівської фармації. 


Пропонуємо оглянути кілька особливо цікавих експонатів з нашої виставки:

Пляшечка усім відомого бренду VICHY, сучасну косметичну продукцію якого Ви досі можете придбати у наших аптеках. Компанія VICHY була заснована в 1931 році доктором Проспером Аллером і бізнесменом Жоржем Гереном. Засновники компанії вирішили використовувати в косметології термальну воду з джерела Lucas, що знаходиться поблизу міста Віши у Франції. Вважається, що VICHY - перша з косметичних компаній, яка запропонувала поєднати сфери краси та здоров'я.

Керамічна коробочка Odontine - засіб від зубного болю, зубний порошок та зубна паста водночас.

Доктор Пельзер-Беренсберг (Pelser-Berensberg) з Берліна в 19 столітті робив ополіскувач для рота, який назвав “Одонтин”. До його складу входили етанол, сандалова олія, а також олії перцевої м’яти, фенхелю і гвоздики.

Аптекарський посуд з варшавської фармацевтичної компанії Magister "Klawe", засновником якої є Генрик Клаве - польський фармацевт, лідер польської фармацевтичної промисловості, який винайшов сироватки тваринного походження проти холери, віспи, тифу, а також інсулін.

Проте найціннішим у цій виставці є посуд нашої аптеки зі збереженою етикеткою, на якій нанесено символ нашої аптеки та зазначений спосіб приймання ліків, де міра — кавова ложка. Вже тоді у львів’ян кава користувалась більшим попитом аніж чай. Уявіть собі, цій етикетці більше 100 років!

Аптечна справа у Львові має давню історію. Історики запевняють, що саме із Львовом пов`язана найдавніша згадка про аптеки на території сучасної України. Тому така унікальна виставка у приміщенні відновленої старовинної аптеки викликає захоплення як у мешканців, так і в гостей нашого міста.
  
Вхід на виставку аптечного посуду в аптеці "D.S." (м. Львів, вул. Соборна, 1) - вільний. 
Виставка працює щодня з 10:00 до 20:00.

Всі проекти

Всі проекти
Останні новини компанії

Інші поточні проекти