Лікування залежностей: «12 кроків» по-українськи

0 800 30 20 60

дзвінки безкоштовні

Аптечна довідка
цілодобово
і
Служба резервування
пн-пт: 9–21, сб-нд: 10–20

Лікування залежностей: «12 кроків» по-українськи

Чи була ця інформація корисною для вас?
{0} {0}

Мережа аптек «D.S.» представляє партнера – відкритий центр для узалежнених «Тверезість – вибір сильних»

Кожна десята родина в Україні стикається з проблемою алко-, нарко- чи ігрозалежності – така невтішна статистика Міністерства охорони здоров’я.

У смт. Східниці Львівської області уже кілька років працює центр реабілітації «Тверезість ‒ вибір сильних!», де цих залежностей допомагають позбутися. Допомагають не стільки ліками, як вірою у те, що кожна людина заслуговує на другий шанс. В основі реабілітації — програма "12 кроків", що була створена в Америці в 1930-их роках і є однією з найефективніших. Кожен крок вчить усвідомлювати боротьбу із проблемою і просити про допомогу, коли не можеш впоратись самотужки.

На жаль, на сьогодні в Україні не існує належного законодавчого поля для функціонування закладів такого типу. Реабілітаційні центри, які намагаються запровадити у практику «12 кроків», існують як громадські організації. Центр «Тверезість ‒ вибір сильних!» відрізняється тим, що пропонує своїм підопічним комплексну реабілітацію: якщо релігійні реабілітаційні центри пропонують духовне оновлення через рефлексію і трудотерапію, то у «Тверезості…» пропонують оздоровлення на всіх рівнях ‒ біологічному, психічному, соціальному і духовному, без фізичного і психологічного насилля.

«Залежність ‒ первинна, прогресивна, смертельна недуга, яка, проте, піддається лікуванню, ‒ зазначає п. В’ячеслав, директор закладу. ‒ Маємо розуміти, що це хвороба на все життя, адже її спричиняє неспроможність сприймати дійсність безболісно. Фактично недугою є спосіб мислення. Наш центр нагадує автосервіс із самообслуговуванням: людині дають необхідний інструментарій, але «полагодити авто» (подолати проблему) вона мусить самотужки».

Реабілітаційний курс у ГО «Тверезість ‒ вибір сильних» триває півроку. Групи нечисленні ‒ 12-­14 осіб. Як свідчить досвід фахівців центру, цього часу достатньо для відновлення. Також тут працюють з родинами узалежнених. Методика допомоги хворим та їхнім сім’ям спрямована на ненасильницьку зміну людини, усвідомлення свого місця в житті, власних здібностей і можливостей. Основою цієї програми є групова терапія, коли одні залежні допомагають іншим. У центрі працюють фахівці європейського рівня. Окрім групових занять, вони допомагають кожному хворому індивідуально.

У програмі реабілітації:

 • духовно-­моральний розвиток

 • кінотерапія, арт­-терапія

 • трудотерапія в будинку

 • формування мислення від залежного «Я» до тверезого

 • оздоровчі заходи (лазні на дровах, велопрогулянки)

 • екскурсії, походи в Карпати

 • участь у спортивних змаганнях.

Контакти ГО «Тверезість ‒ вибір сильних»:

+38 063 417 93 91

+38 096 759 26 63

+38 066 820 24 44

e­mail: tverezist26@gmail.com.

До теми:

Що робити, коли хворий вперто не хоче на реабілітацію?

 • розмова з психологом відкритого центру (у таких закладах, зокрема, і в «Тверезість ‒ вибір сильних», є кваліфіковані фахівці), їх можна викликати додому;

 • пройти детоксикацію;

 • якщо переконання не діють, до реабілітації має право змусити поліція;

 • робота з психологом.


ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:
Звітуємо про зібрані кошти для допомоги військовим!
Допомога Родинному дому «Покрова»
Запрошуємо у "D.S. Таємну Аптеку"!
Екопакети для аптек "D.S."

Всі проекти

Всі проекти
Останні новини компанії

Інші поточні проекти