Усе про біохімічний аналіз крові та де його краще зробити: акцію від "Ескулаб" продовжено!

0 800 30 20 60

дзвінки безкоштовні

Аптечна довідка і Служба резервування
пн-пт: 8–22, сб: 9-20, нд: 10–20

Усе про біохімічний аналіз крові та де його краще зробити: акцію від "Ескулаб" продовжено!

Чи була ця інформація корисною для вас?
{14} {2}

Для ефективного лікування недуг дуже важливо виявляти їх на ранніх стадіях. Це можливо, зокрема, завдяки біохімічному аналізу крові (БАК) – одному з найпоширеніших досліджень для перевірки стану внутрішніх органів і систем організму. Найбільша діагностична мережа в Західній Україні «Ескулаб», партнер мережі аптек «D.S.», надає нашим клієнтам вигідну знижку на цей аналіз до 30 листопада.

БАК дозволяє оцінити роботу й діагностувати гострі та хронічні захворювання печінки і нирок, отримати інформацію про метаболізм вуглеводів (діагностика цукрового діабету) і ліпідів (діагностика ризику розвитку атеросклерозу). Із результатів БАК ви дізнаєтеся про рівень глюкози (цукру), загального білка, білірубіну, трансаміназ, креатиніну, сечовини й холестерину у вашому організмі.  

Кому рекомендують регулярно робити біохімічний аналіз крові

Для профілактики лікарі рекомендують здавати БАК на рідше ніж раз на рік усім людям. При хронічних захворюваннях нирок та печінки, тривалому прийомі ліків, що можуть негативно впливати на ці органи (наприклад, антибіотиків, хіміотерапії, противірусної терапії),  якщо є шкідливі умови праці (лаки, спирти тощо), для контролю ефективності терапії, таке дослідження рекомендують проводити 2-4 рази на рік. 

Чи можна оцінити результати біохімічного аналізу крові самостійно

Трактувати результати біохімічного аналізу крові повинен тільки лікар! Навіть якщо після самозвернення кожна людина проаналізує параметри аналізів, висновки не можуть бути підставою для постановки діагнозу! Звертаємо вашу увагу, що на результати досліджень відчутно впливає стан організму напередодні (уникнення стресів і навантажень, помірного харчування без алкоголю та жирної їжі), а також виконання умови здавати аналіз натще. 

Подаємо базову інформацію для ознайомлення, аби вам було зрозуміло, що означає той чи той параметр. 

1. Глюкоза (цукор крові чи глікемія)

Нормальний рівень − від 3,3 до 5,5 ммоль/л. Гіпоглікемія (рівень цукру крові нижче 3,3 моль/л) є значно небезпечнішою для життя, аніж гіперглікемія (рівень глюкози понад 5,5 моль/л). Гіперглікемія не завжди пов'язана з цукровим діабетом і може сигналізувати про дисфункцію наднирників, гіпофізу, гормональний дисбаланс тощо. 

2. Загальний білок

Нормальний вміст протеїнів у крові − у межах 65-85 г/л. У медичній практиці частіше спостерігається зниження рівня білку, аніж підвищення. Рівень білку в крові може коливатися при незбалансованому харчуванні, важких інфекційних хворобах, порушеннях роботи щитовидної залози, шлунково-кишкового тракту, печінки, інших захворюваннях. При постановці діагнозу лікар також керується рівнем альбумінів та глобулінів в крові. Норма − 1,5-2,5. 

3. Білірубін

Білірубін утворюється внаслідок руйнування гемоглобіну в еритроцитах. Норма загального білірубіну − 8,5-20,5 мкмоль/л. Прямий, або вільний білірубін не має перевищувати позначки 17,1 мкмоль/л. Непрямий, або зв'язаний білірубін − більш токсичний: саме він є результатом реакції речовин печінки з вільним білірубіном. Підвищення прямого білірубіну пов'язують із хворобами печінки, гепатитами чи іншими інфекційними хворобами. Непрямий білірубін характеризує стан жовчекам'яної хвороби, змін у жовчному міхурі чи підшлунковоій залозі. 

4. Трансамінази

Трансамінази (амінотрансферази) − це особливі ферменти, які регулюють важливі біологічні процеси у клітинах. Аналіз крові визначає рівень АСТ (норма 0,1-0,68 мкмоль/мл*год) та АЛТ (норма 0,1-0,45 мкмоль/мл*год). Порушення рівня АСТ та АЛТ може мати низку причин, зокрема інфаркт, захворювання печінки, отруєння, інфекційні хвороби, пухлини, наслідки травм чи опіків. 

5. Сечовина

Процес утворення сечовини відбувається в печінці. Сама сечовина не токсична та виводиться з організму нирками. Частина сечовини може реабсорбуватися в нирках (в нормі в межах 2,4-8,3 ммоль/л). Коливання рівня сечовини пов'язують переважно із захворюваннями нирок, а також зі змінами в харчуванні (вмістом білків у їжі). 

6. Креатинін

Так само, як сечовина, утворення креатиніну пов'язане з білковим обміном, тобто є результатом процесів у м'язах та головному мозку. Креатинін виводиться нирками. Через специфіку розвитку будови м'язевої тканини, для жінок і чоловіків норма є різною: 57-93 мкмоль/л та 80-115 мкмоль/л відповідно. Зміни рівня креатиніну пов'язують із нирковою недостатністю, травмами, змінами у щитовидній залозі. У спортсменів рівень креатиніну переважно підвищений. 

7. Холестерин

Це речовина, яка є продуктом обміну жирів і білків у печінці та кишечнику. Холестерин є не зовсім шкідливою речовиною, що закупорює судини, як вважає більшість пацієнтів. Він бере участь у біологічних процесах обміну в клітинах, а також входить у склад статевих гормонів. Вміст холестерину має не перевищувати 5,17 ммоль/л. 


Хтось може вважати, що не важливо, де робити аналізи. Утім, за статистикою 23% недостовірних результатів спричинені неякісними лабораторними процесами та невідповідними умовами проведення досліджень. Мережа «Ескулаб» гарантує точність понад 800 спеціалізованих і загальноклінічних досліджень. Вона має 5 важливих підрозділів для повноцінної діагностики: лабораторії клінічної хімії, клінічної імунології, цитоморфології і загальноклінічного аналізу, бактеріологічний і молекулярно-генетичний напрямки, а також дотримується міжнародних стандартів. 

Сьогодні «Ескулаб» − це 114 пунктів збору в багатьох містах Львівської, Тернопільської, Волинської, Івано-Франківської, Рівненської, Чернівецької, Закарпатської та Хмельницької областей (повний перелік можна переглянути на сайті). Діагностичний центр мережі розташований у Львові. 

Компанія постійно інвестує у високотехнологічне обладнання й реагенти і водночас надає послуги за доступними цінами, ба більше – тут постійно діє чимало знижок на пакети послуг. 

Медична лабораторія «Ескулаб» проводить такі лабораторні дослідження:

 • гормони щитовидної залози;
 • онкологічна діагностика;
 • репродуктивна і пренатальна діагностика;
 • Torch-інфекції;
 • біохімічний аналіз крові;
 • алергопроби та аутоімунні панелі;
 • ImyPro;
 • імунологічні дослідження;
 • діагностика паразитів;
 • гістологічні дослідження;
 • діагностика туберкульозу;
 • генетичні дослідження;
 • діагностика урогенітальних інфекцій;
 • цитологічні дослідження;
 • діагностика фосфорно-кальцієвого і вуглеводневого обміну;
 • гіпоталамо-гіпофізарно-наднирникова діагностика;
 • швидкі тести;
 • програми «Оцінка ризиків для здоров’я»;
 • пакетні пропозиції.
Усі дослідження проводяться в лабораторії «Ескулаб» без транспортування до інших міст. Сучасне обладнання з Німеччини, США, Італії, реактиви відомих іноземних виробників і досвідчені працівники гарантують достовірні результати аналізів, жорстку систему контролю якості та автоматизацію процесів, що дозволяє мінімізувати вплив людського фактора. 

Також «Ескулаб» забезпечує своїм клієнтам можливість виїзду за адресою проживання чи роботи пацієнта для забору біоматеріалу, а також дотримання встановлених термінів і зручність отримання результатів, більшість із яких можна отримати вже наступного дня. 

Подбала діагностична мережа і про наймолодших пацієнтів: працюють 14 маніпуляційних кабінетів «Ескулаб kids» у Львові, Луцьку, Рівному, Івано-Франківську, Чернівцях та інших містах. У цих пунктах є все необхідне обладнання й інструментарій для забору аналізів у немовлят, дітей молодшого віку і підлітків до 16 років. 

Насамкінець, маємо чудові новини для клієнтів нашої компанії! До 30 листопада 2018 року всі власники картки клієнта «D.S.» отримають 25% знижки на аналізи «Загальна біохімія» (пакетна пропозиція №4). Це 165 грн економії при загальній вартості дослідження 660 грн! Щоби скористатися акцією, достатньо самостійно (без скерування лікаря) звернутися в будь-який пункт забору «Ескулаб» і пред'явити картку мережі аптек «D.S.». Знижка не поширюються на інші дослідження, пакетні пропозиції і скринінгові програми. 

Не втрачайте можливості пройти якісну лабораторну діагностику! Адже хворобам краще запобігати, аніж лікувати їх. 

Телефон гарячої лінії: 080 050 36 80
Сайт із переліком досліджень та цінами: http://esculab.com/

Ліцензія МОЗУ серія АЕ №571340 від 16.11.2014 р.


Всі проекти

Всі проекти
Останні новини компанії

Інші поточні проекти