У новонароджених немовлят і маленьких дітей на голові дуже ніжна шкіра і тонке м'яке волосся. Тому для догляду за такими делікатними органами варто вибрати особливо щадящі і дуже м'які щітки для волосся з ніжної, бажано натуральної щетини.

Щітки з натуральною щетиною

Як і яку щітку для волосся необхідно вибрати, виходячи з віку дитини? В самому початку життя дитині потрібна щітка, а не гребінець для волосся. Просто тому, що розчісувати там найчастіше поки що нічого. Дуже м'яка і ніжна щітка для дитячого волосся - це щітка з натуральної щетини. Це відмінний варіант першого гребінця для немовляти. Заокруглена гладка дерев'яна ручка зручно розташовується в руці, а суперм'які щетинки з найбільш м'якого козячого волосся ідеально підходять для делікатних дитячих скальпів. Прекрасні козячі волоски настільки ніжні і м'які, що ідеально підходять для чутливої шкіри дитини, а також можуть допомогти м'яко відчистити молочні та себорейні скоринки, що залишилися після пологів або викликані потом від шапочки для колиски, допомагаючи зберегти шкіру і волосся здоровими. Регулярне розчісування головки малюка, крім масажу шкіри, попереджає утворення ковтунів з волосся на потилиці.

Таку щітку можна використовувати до двадцяти чотирьох місяців, залежно від товщини волосся.

Щетина таких щіток щільна і м'яка, але вона не підходить для дітей більш старшого віку, так як подорослішавши, вони мають вже більш товсте волосся.

Для дітей постарше теж виготовляються вишукано оброблені щітки, зроблені тільки з матеріалів найвищої якості. Зручна заокруглена ручка виготовляється з оливковою деревини, а сама щітка з жорсткої, але ніжної щетини кабана, щетинки якої м'яко полегшують розчісування волосся. Інші виробники роблять ручки яскравими і прогумованими. Завдяки таким щіткам дітям прищеплюється важлива звичка регулярно чистити і розчісувати волосся традиційним і природним способом. Природна грубо сформована щетина дикого кабана створює менше статичності, ніж нейлон. Тому волосся не електризується. Кожен рух щітки акуратно розчісує навіть саме товсте волосся, дозволяючи йому дихати, в той час як натуральні жири (звані шкірним салом) переносяться з верхівки голови на кінчики волосся, надаючи йому чудовий, блискучий і природний вигляд без посічених кінчиків і вузлів.

Виробники підійшли індивідуально до виготовлення натуральних щіток для маленьких леді і маленьких джентльменів. І якщо щітки для дівчаток відрізняються ошатним вишуканим виглядом і кольором, вироби для хлопчиків мають дещо іншу будову, враховуючи нелюбов хлопчаків розчісуватися. Тому, щоб надати доглянутий вигляд волоссю - від самих коротких пасм до самих незвичних зачісок, щітки для хлопчиків сформовані з восьми тісно вирівняних рядів кабанячої щетини, які гарантують, що всі зачіски будуть ефективно розчесані. Крім того, щітки зроблені так, щоб виглядати хлоп'ячими, а не дівчачими.

Такі щітки для маленьких дам і джентльменів можна використовувати від 2-х років, і це гарантує їм прекрасні зачіски!

При зберіганні ніколи не слід поміщати таку натуральну щітку поруч з яким-небудь джерелом тепла. Якщо щітку потрібно почистити або відчувається, що щетина дійсно потребує освіження, можна використовувати тільки теплу мильну воду і вимити щетину кінчиками пальців. Ніколи не можна занурювати всю щітку у воду. Потім дати щетині добре висохнути перед використанням.

У західних країнах існує чудова традиція. Традиційна красива посріблена дитяча щітка з дерев'яною ручкою виступає в якості пам'ятного чудового подарунка новонародженій дитині на хрестини або перший день народження. Зазвичай в таких випадках на ручці щітки вигравіровують у центрі ім'я і дату народження, і загортають подарунок в ошатний тканинний мішок або подарункову коробку. Такі щітки призначені для використання в якості прикраси та пам'ятного подарунка і не є іграшкою або предметом гігієни. Часто їх зберігають до самого весілля власника.

Щітки з штучною щетиною

Звичайно, щітки для волосся з натуральної щетини коштують недешево. Тому виробники пропонують більш економний варіант для малюків – щітки з м'яким штучним ворсом, який не травмує ніжну вразливу шкіру голови дитини. Такі щітки також не тільки розчісують волосся малюка, але і дбайливо і ніжно масажують шкіру на його голівці. Це заспокійливо діє на немовля і стимулює зростання його волосся.

Якщо малюк не любить розчісуватися, щоб зацікавити його і привчити до розчісування, потрібно перетворити цей процес на цікаву гру. Для цього підійде щітка для волосся з красивим і яскравим брязкальцем, яка приверне увагу малюка і зацікавить його при розчісуванні.

Для дітей старшого віку, як правило з двох років , випускається щітка для волосся, щетина у якої більш тверда. Також, якщо у малюка на голові вже досить відросло волосся і воно досить щільне, випускаються набори, в яких крім щітки є ще й гребінець. Гребінець виготовлений з еластичного, екологічно чистого пластика. Головна вимога до нього, щоб його зубчики були закругленими, ні в якому разі не гострими. Це легко перевірити, провівши пальцем по зубчикам і переконавшись, наскільки вони закруглені і не травматичні.

Такі штучні щітки для волосся і гребінці не створюють при розчісуванні електростатичний заряд.

Ці предмети гігієни виконані з гіпоалергенних матеріалів, безпечних для здоров'я малюків.

Щітки з натуральної і штучної щетиною і спеціальні дитячі гребінці з частими закругленими зубцями допомагають привести в порядок неслухняні дитячі пасма. А щітки з м'якої щетини дозволяють робити немовлятам ніжний масаж голови. Численні відгуки мам, які використовують ці засоби, відзначають зручність і високу ефективність продукції, особливо з натуральної щетини.