Коли потрібні жарознижуючі препарати

Жар, який виникає при захворюваннях, є одним із найбільш неприємних симптомів, через що хочеться швидко прийняти жарознижуючі препарати, аби повернутися до нормального самопочуття. Однією з найгірших температур тіла вважають ту, що коливається в районі 37,5 градусів. І якщо дорослий ще може зрозуміти, з чим це пов’язано, та «домовитися» з собою потерпіти, то дитині дуже складно пояснити, чому раптом вона стала почувати себе гірше.

Ліки знижують температуру й на цьому рівні, однак фахівці не рекомендують приймати їх, якщо градусник показує менше ніж 38. Знижувати температуру раніше не бажано, оскільки це заважатиме організму боротися із хворобою.

Високий рівень температури означає, що:

• мікроорганізми гинуть або повільніше розмножується;

• активніше синтезуються антитіла;

• пришвидшується обмін речовин і печінка краще виводить токсини.

Однак якщо на градуснику цифра 38 і більше — це надто високий показник, який потребує втручання — слід якомога швидше прийняти препарати від температури.

Не варто пити ліки від температури дорослим чи дітям про всяк випадок — це загрожує здоров’ю печінки.

Дитячі препарати від температури

Перше, що мають запам’ятати дорослі: діти так само складно переносять лихоманку, як і вони. Міф, ніби діти практично не помічають різниці між 36,6 і 38 — не просто міф, що не має наукової основи, а загроза для здоров’я малюка. Надто висока температура може призвести до судом, тож коли дитина хворіє, дорослий повинен уважно стежити за температурою її тіла.

Як дорослому, так і дитині лікарі пропонують відомий та ефективний парацетамол й ібупрофен, але звертати увагу на дозування — для малечі вона менша. Дітям протипоказаний аспірин й анальгін, адже вони можуть викликати побічні ефекти.

Як працюють ліки від температури

Жарознижуючі препарати діляться на:

• анальгетики-антипіретики;

• нестероїдні протизапальні засоби.

Перші — це відомі нам ліки від температури, як-от парацетамол, метамізол натрію. Вони мають жарознижувальний та анальгетичний ефект, тобто можуть збивати високий градус температури й усувають біль.

Другі — можуть знижувати температуру, зменшувати біль, а також діють як протизапальний засіб. До цієї групи належать кетопрофен, ібупрофен, ацетилсаліцилова кислота тощо.

Основний принцип дії жарознижуючих препаратів — вплив на терморегуляцію в гіпоталамусі. Вони не можуть збивати температуру тіла нижче нормальної та дозволяють не страждати від підвищеної.

Сьогодні жарознижуючі препарати можна знайти в різній формі:

• таблетки — одна з найпоширеніших форм, можуть містити компоненти як лише для зниження температури, так і ті, що дають протизапальний ефект;

• суспензії — зручні, адже можна приймати одночасно й розчинні компоненти, й не розчинні;

• сиропи — в основі мають воду, компонент жарознижуючих препаратів і допоміжні. Здебільшого до сиропів додають підсолоджувачі, тож така форма ліків від температури більш прийнятна для дітей.;

• свічки — форма, зручна для немовлят, адже малечі не треба нічого ковтати. Крім того, препарати від температури в такій формі призначають, коли є високий ризик алергічної реакції в органах травлення, нудоти та ін.

Ефективний засіб може збивати температуру й усувати біль у середньому протягом години-півтори. Не варто очікувати на миттєвий ефект, адже швидкість дії залежить від індивідуальних особливостей організму, того, скільки часу після прийому їжі минуло, ступеню важкості захворювання тощо. Ліки знижують температуру поступово й найкращий спосіб допомогти їм — зберігати спокій та дотримуватися постільного режиму. Основа будь-якого лікування — уважне ставлення до свого самопочуття та сигналів, які подає організм.

Купити жарознижуючі препарати можна просто на сайті аптеки DS, адже для цієї категорії медикаментів не потрібен лікарський рецепт. Ліки від температури завжди мають бути під рукою, адже ніколи невідомо заздалегідь, коли спіткає недуг.