Якою має бути дитяча вода

Дитяча вода для харчування повинна добуватися лише з артезіанських глибоких свердловин в екологічно благополучних зонах. Безумовно, вода належним чином повинна пройти додаткову очистку перед розливом в ємності. Багато виробників реалізують питну воду в пляшках, які мають етикетки з натяками на її натуральність. Але зображення чистих озер або засніжених гір - це звичайний маркетинговий прийом.

Якщо близько розглянути етикетку, то часто визначається, що покупець оплачує значні гроші за звичайну фільтровану воду з крана. Звичайно, сенс в покупці такої дитячої води відсутній, так як побутовий фільтр очищає воду не гірше і набагато дешевше. Деякі виробники виконують функції зі збагачення води настільки корисними для діток мінералами, а саме фтором, магнієм і іншими.

Дитяча вода значно м'якше, ніж звичайна; мінералізація не повинна бути вище 250-500 мг/л, а вміст діоксиду вуглецю і срібла взагалі неприпустимий. Чисту воду діткам радять давати з 4-х місяців за умови грудного вигодовування і з перших днів - при штучному вигодовуванні. Немовля може випивати води в межах 30-100 мл на добу. Дітки 2-7 років повинні випивати води 1,2-1,7 літрів в день, не рахуючи соків, чаю та інших напоїв. Школярам молодших класів потрібно випивати води 2 літра в день. Потреба в додатковій рідини посилюється при температурі, в спекотні дні, а також при поганому травленні. Не можна давати дітям воду з відкритих джерел, навіть якщо вони прославляються смаком у всій окрузі. В джерела можуть потрапити мікроби, важкі метали, яйця гельмінтів, нітрати, механічні забруднення і токсини.