В Україні та світі час від часу спалахують інфекційні захворювання, які змушують людей купити захисну маску для обличчя чи респіратор, аби вберегтися від зараження. Крім того, екологічна ситуація та все більше забруднення повітря створюють додатковий попит.

Однак далеко не всі маски можуть забезпечити надійний захист. Наприклад, саморобні з марлі не захищають органи дихання від потрапляння крапель, бризок тощо. Вони лише створюють хибне відчуття безпеки. А от хірургічна маска на обличчі — ефективний одноразовий засіб захисту від цього, а також надійний спосіб не поширювати інфекцію. Але не варто забувати про те, що їх слід регулярно змінювати (через 2-6 годин), залежно від ступеня вологості, забруднення тощо. Якщо плануєте зупинити вибір на цьому варіанті, купити захисні медичні маски краще в аптеці. Адже вони точно будуть від ліцензованих виробників.

Для захисту органів дихання ефективні респіратори. Вони мають фільтри, які очищують повітря від дрібних часточок. Крім того, респіратор краще прилягає до обличчя, ніж маска захисна. Тож це більш ефективний засіб, який до того ж не одноразовий, а отже, більш вигідний. Купити респіратор також можна в аптеці.

Купити захисну маску для обличчя: ціна

Є кілька факторів, які можуть підвищити ціну засобу захисту:

1.   Стерильність. Якщо вам необхідна саме стерильна одноразова маска, вона коштуватиме дорожче.

2.   Дизайн. Звичайна біла чи блакитна маска — хороший захист, однак пасує не під все. Тому сьогодні дизайнери часто розробляють новаторські рішення.

3.   Матеріал. При чому не лише той, з якого зроблена основа захисту для обличчя, а й кріплення. Адже якщо довго носити маску захисну з незручним кріпленням на вухах, вона може викликати дискомфорт і подразнення.

Як користуватися маскою для захисту

На перший погляд, цей пункт може здивувати. Здавалося б, вдягнув маску та й усе. Насправді ж:

• Варто подбати про те, щоб вона добре прилягала до обличчя одразу — аби потім не довелося поправляти її брудними руками.
  • Маску захисну слід одягати так, щоб вона закривала половину обличчя (з ротом і носом). Через це складніше дихати, але лише за такого використання маска виконуватиме свою функцію.
  • Також маску захисну варто прати й прасувати, якщо вона багаторазова. Це допоможе знищити мікробів. Якщо ж надаєте перевагу одноразовим засобам захисту, ніколи не використовуйте їх потворно. На те вони й одноразові. У такий спосіб ви лише наражатимете себе на додаткову небезпеку.
  • Не можна обмінюватися масками з кимось. Те саме стосується і респіраторів. На них зберігаються залишки слини, поту, бактерій, мікробів тощо.
  • Після використання маску слід викинути у смітник. Бажано — у спеціальний контейнер, якщо такий є. Адже цей засіб захисту — один з видів медичних відходів, які слід утилізувати правильно.

Чи спричиняє маска захисна подразнення

Маски та респіратори, які вироблені відповідно до стандартів, не повинні викликати подразнення. Однак варто брати до уваги особливості шкіри кожної людини. Обличчя — ніжна зона, тож якщо у вас є алергія на певну тканину, краще уважно читати склад засобу захисту.

Також уважно читати склад варто людям, які мають захворювання органів дихання. Лікарі взагалі не рекомендують тим, у кого астма, наприклад, носити захисні медичні маски чи респіратори в часи епідемій. Попри те, що такі люди знаходяться у групі ризику, найкращий варіант — залишатися вдома. Якщо ж це неможливо, варто придбати гіпоалергенну маску й вдягати її на обличчя по мінімуму.

Крім цього, лікарі не рекомендують носити маски дітям до двох років. Органи дихання у малечі ще не сформовані, тож маска захисна може призвести до ускладнень із диханням. Дітям старшого віку варто підбирати засоби захисту відповідно до розмірів голови. Адже маска, яка звисає з обличчя, не захищає від жодних крапель чи пилу.

Купити захисну маску для обличчя чи респіратор можна в аптеці. Сьогодні є як гуртові пропозиції, так і продаж однієї одиниці товару. Крім того, доступна доставка. Це вигідний і зручний варіант, адже можна онлайн вивчити склад маски, порівняти ціни й замовити на зручні день і годину.