Деякі новонароджені страждають від проблеми появи надлишкових газів при травленні. Частина малюків легко позбавляються від газів самостійно, а інші мучаться від появи кольок. Такі проблеми, викликані зайвим газоутворенням і коліками, можуть турбувати дитину до чотирьох місяців. Дітям, що страждають від надмірних газів, можна допомогти проведенням спеціального масажу животика з подальшим введенням газовідвідної трубки. Ці процедури допоможуть малюкові звільнитися від газів і принесуть йому полегшення. Завдяки спеціальній конфігурації і формі газовідвідних трубок, будь-хто з  батьків, який не має спеціальної медичної кваліфікації та підготовки, може використовувати їх, не завдаючи небезпеки малюкові.

Види газовідвідних трубок

Газовідвідні трубки, які продаються в аптеці або в інтернеті, умовно діляться по таким особливостям:

• матеріал виготовлення;

• конструктивні відмінності.

Різниця виробів за матеріалом виготовлення

• Гумові (каучукові) – найпоширенішим матеріалом для газовідвідних трубок є м'яка гума, вироби з якої досить сформовані для розкриття товстої кишки і випускання газиків;

• Термопластик – такий пластик при нагріванні теплом тіла стає м'яким;

• Силікон – м'якший за гуму і також безпечний при використанні в трубках;

• Комбіновані – виготовлені з термопластика з наконечником з гуми або силікону або складаються з гумового наконечника і силіконової трубки.

Вибір виробу з конкретного матеріалу залежить від наявності досвіду у батьків, показань і рекомендацій педіатра.

Різниця виробів за принципом використання

За принципом використання газовідвідні трубки діляться на одноразові і багаторазові.

Переваги та недоліки одноразових газовідвідних трубок

Плюси:

• Стерильні;

• Зручні в експлуатації;

• Забезпечують швидке виконання процедури;

• Мають високу ефективність.

Мінуси:

• Висока вартість;

• Можливий дефект складних конструкцій у вигляді нерівних швів, тріщин і т.п.

Переваги та недоліки багаторазових газовідвідних трубок

Плюси:

• Низька вартість;

• Зручність конструкції;

• Можливість використання для кількох малюків (наприклад, у близнюків або двійнят), провівши попередню санобробку.

Мінуси:

• Потреба в стерилізації перед застосуванням і після нього;

• Необхідність дотримуватися спеціальних умов зберігання;

• Можливість помилки при виборі від наявності різних діаметрів (розмірів);

• Існування ризику занесення інфекції при недостатньо ретельному митті і стерилізації трубки.

Різниця газовідвідних трубок за конструктивними особливостями

Слід знати, що у газовідвідних трубок від різних виробників немає єдиного стандартного формату для даних зондів, але основна схожість є. Вони можуть мати вигляд:

• Звичайної гумової трубки з м'яким кінчиком. Дані моделі не передбачають наявності обмежувачів, тому вводити їх слід з обережністю і не глибше ніж на 1-1,5 см;

• Ректального зонда – силіконової або гумової трубки без обмежувача, але яка  має на кінчику покажчик глибини введення трубки в анальний отвір. Такі зонди мають кілька розмірів, тому перш ніж купити виріб слід проконсультуватися з педіатром.

Окрему категорію складають ректальні катетери Windi, представлені окремим виробником. Конструкція цих газовідвідних трубок відрізняється своєю унікальністю, продумана до дрібниць, чим пояснюється їхня найбільша популярність на ринку серед подібних товарів. Сам пристрій повністю виконано з гуми (каучуку), оснащено:

• заокругленим носиком, який захищає від пошкодження товсту кишку дитини,

• обмежувачем – більш розширеною частиною, яка не дозволяє просунутися катетеру глибше дозволеного,

• основою з наскрізним отвором, який випускає повітря.

Оптимальною довжиною частини, що вводиться – 2,5-3 см, виключається можливість пошкодження прямої кишки, а поперечні зарубки на обмежувачі дозволяють зручно утримувати катетер в руках. Один такий пристрій призначений для одноразового використання.

В аптеці за доступною ціною можна купити газовідвідну трубку для новонароджених, виконану з пластика, гуми або силікону. Вона незамінна для використання в комплексному лікуванні кольок, викликаних незрілістю травної системи немовлят. Разом з трубками також використовуються спринцівки, лікарські препарати або засоби народної медицини.