Цинк — природний мінерал, який міститься у деяких продуктах та може випускатися у формі таблеток чи пастилок. Він є одним з найважливіших мінералів для людини, виконуючи в організмі ряд функцій. Нестача мінералу негативно відбивається на самопочутті та може стати причиною хвороб. Він не виробляється в організмі людини самостійно, тому отримати його можна лише з їжі. А в умовах дефіциту цього елементу лікар призначає цинкові таблетки або пастилки. В Україні їх можна купити на сайті онлайн аптеки.

Призначення цинку

Цинк потрібен організму людини для біохімічних процесів, які забезпечують нормальну роботу всіх органів та гарне самопочуття. Ці процеси відбуваються на клітинному рівні, дозволяючи запобігти розвитку хвороб та патологій. Препарати цинку мають протизапальні властивості, підтримують роботу щитоподібної залози та серцево-судинної системи, сприяють виробленню колагену та покращенню зовнішнього вигляду шкіри.

Значення цинку для організму дорослих та дітей

Мінерал бере участь у синтезі ферментів, які забезпечують нормальну роботу системи травлення та регулюють обмін речовин. За його участі в організмі виробляється гормон інсулін, а також статеві гормони. Вони важливі для дорослих, підтримуючи репродуктивну функцію. А дітям цинк потрібен для нормального розумового та фізичного розвитку.

Що лікує цинк?

Під час хвороб, фізичних навантажень та стресів лікар може призначити людині препарат цинк купити який можна у будь-якому місті України. Залежно від форми діючої речовини він може використовуватись для лікування застуди, облисіння та розладів кишківника. Вживання препарату покращує емоційний стан, дозволяє боротися з дерматологічними проблемами шкіри, корисне для жінок у період вагітності. Цинк дитячий призначається для лікування респіраторних інфекцій та профілактики затримок у розвитку дитини.

Нестача цинку в організмі

Організм дорослої людини містить 2-3 г цинку. Майже 60% мінералу міститься у м’язових тканинах, а решта знаходиться у кістках. При незбалансованому раціоні, стресах, хворобах та підвищених фізичних навантаженнях виникає дефіцит, усунути який можуть таблетки цинку. Розпізнати нестачу мінералу можна за такими симптомами:

• повільне загоєння подряпин та ран;
  • випадіння волосся;
  • зниження гостроти нічного зору;
  • суттєва втрата ваги;
  • хронічна втома та слабкість;
  • сірий відтінок шкіри та висипання на ній;
  • підвищена дратівливість;
  • часткова втрата смаку та нюху;
  • розлади травлення;
  • погана концентрація уваги.

Функції цинку

Мінерал підтримує репродуктивну функцію, тому важливий для дорослих жінок і чоловіків. Цинк необхідний для синтезу гормонів, підтримує імунітет, нормалізує обмін речовин. Він бере участь у формуванні кісток та виконує антиоксидантну функцію, захищаючи клітини головного мозку і печінки від негативного впливу алкоголю та інших токсинів.

Для дітей теж важливий цинк ціна препарату залежить від його складу та цільового призначення. Мінерал бере участь у розвитку статевої системи, потрібен для формування імунітету, забезпечує нормальний ріст дитини.

При виявленні дефіциту мінералу лікар призначає препарати цинку. Вони відрізняються між собою формою діючої речовини і цільовим призначенням:

1. Ацетат — призначається для підтримки імунітету.
  2. Сульфат — використовується для лікування хвороб шкіри та дефіциту цинку.
  3. Глюконат — бореться з симптомами застуди та прискорює одужання.
  4. Піколінат — здатний швидко усунути дефіцит мінералу, найкраще засвоюється організмом.
  5. Цитрат — застосовується для зміцнення імунітету та покращення загального самопочуття.

Ціна препарату залежить від форми та концентрації діючої речовини, а також від об’єму упаковки. Аптека D.S. пропонує ліки від різних виробників:

• Arbor Vitae від Фармаком (80 шт.);
  • Цинктерал від Тева Оперейшнз Поланд (50 шт.);
  • Solgar Флаво-цинк від Солгар Вітамін енд Херб (50 шт.);
  • Solgar Піколінат від Солгар Вітамін енд Херб (100 шт.);
  • Цинкіт від Верваг Фарма (20 шт.).

Протипоказання

Таблетки цинку приймають за призначенням лікаря. Єдиним протипоказанням для вживання препарату є індивідуальна непереносимість. При перевищенні рекомендованої дози можуть виникати побічні реакції — розлади кишківника, нудота, головний біль, больові спазми у животі.

Особливості застосування

Інформацію про дозування препарату дає інструкція. Цинк таблетки призначає лікар, який розраховує добову дозу в залежності від мети застосування:

• для підтримки імунітету по 15-20 мг;
  • для лікування дефіциту по 30-45 мг чоловікам і по 20-30 мг жінкам;
  • для дітей по 5-10 мг;
  • для жінок під час вагітності та у період лактації по 20 мг;
  • при застуді по 15-25 мг.

Курс лікування складає в середньому від 30 до 45 днів. Цинкові таблетки не рекомендується вживати разом з кавою та чаєм — це ускладнює засвоєння препарату організмом.

Де купити цинк в Україні?

В Україні можна купити цинк в аптеці D.S. онлайн, обравши препарат з потрібною концентрацією діючої речовини. Ліки доставляються на обраний склад перевізника, а їх ціна визначається об’ємом упаковки та складом. Аптека D.S. пропонує якісні вітаміни та препарати, застосування яких гарантує ефективне лікування та швидке покращення самопочуття.