Гостра кишкова інфекція – це захворювання, що виникає в результаті впливу патогенних мікроорганізмів на органи травного тракту. Ці патогени можуть бути бактеріями, вірусами або паразитами. Гостра кишкова інфекція проявляється наступними симптомами: діарея, блювота, біль у животі, нудота, лихоманка тощо.

Лікування зазвичай полягає в усуненні рідкої діареї, зневоднення, відновлення рівня рідини та електролітів в організмі. Антибіотики, антибактеріальні засоби призначають лише у 20% кишкових розладів при доказаній бактеріальній природі захворювання, загальному тяжкому стані пацієнта.

Коли призначають антибіотик при кишкових інфекціях

Показання для використання кишкових антибіотиків – це доведена бактеріальна природа захворювання, виникнення ускладнень, наявність крові у фекаліях, діагностований псевдомембранозний коліт. Перелік захворювань із поясненнями дивиться у таблиці.

Захворювання Симптоми
Сальмонельоз Викликається бактерією Salmonella і може призвести до діареї, блювоти, болю в животі та лихоманки.
Шигельоз Причина – інфікування бактерією Shigella, часто проявляється діареєю, блювотою, болем в животі, супроводжується важким станом пацієнта.
Кампілобактеріоз Викликається бактерією Campylobacter і може супроводжуватися діареєю, болем в животі, лихоманкою та іншими симптомами.
Ешерихіоз Викликається бактерією Escherichia coli (E. coli) і може мати різні симптоми, включаючи діарею, коліт, важкі ускладнення.
Клостридіальна інфекція Причина – інфікування бактеріями Clostridium difficile, може призвести до важкої діареї, коліту та інших ускладнень.

Якщо лікар призначає антибіотик при кишкових розладах, то він зазвичай обирає засіб, що буде ефективним проти конкретного бактеріального патогену.

Види антибіотиків проти кишкової інфекції

Зазвичай, збудниками різноманітних ентеритів, колітів є грамнегативні бактерії. Тому лікар призначить препарати, що ефективні саме проти цього виду патогенну.

Види антибіотиків при кишкової інфекції:

• місцевої дії – працюють лише у кишківнику, не всмоктуються у системний кровотік. Призначаються дорослим пацієнтам і є більше протимікробними препаратами, а не класичними антибіотиками;
  • широкого спектра дії – при тяжких формах захворювання, що супроводжуються інтоксикацією, є можливість ускладнень.

Лікування захворювання кишківника, викликаного бактеріями, може вимагати призначення специфічних антибіотиків, що діють на конкретний патоген. Вид препарату, тривалість лікування визначає лікар після огляду та обстеження пацієнта.

Особливості застосування та протипоказання

Існують певні ситуації, коли призначення антибіотиків треба уникати, бо це призведе до погіршення стану пацієнта. Протипоказання:

• алергія на активний компонент ліків;
  • тяжкі хвороби нирок, печінки – не є абсолютними протипоказаннями, але лікарські засоби треба вибирати з обережністю;
  • вагітність – заборонені препарати групи аміноглікозидів;
  • причиною захворювання є грибки або дріжджі.

Лактація, дитячий вік – не є протипоказанням для призначення антибіотиків при кишкових розладах.

Недорогі кишкові антибіотики в Аптеці D.S

Наша онлайн-аптека Аптека D.S пропонує антибактеріальні препарати при кишкових інфекціях та антибіотики. У нас ви знайдете лікарські засоби у таблетованій формі, суспензії для дітей, розчини для ін’єкцій. Ціна залежить від виробника – український або закордонний, лікарській формі препарату. Доставляємо по Україні за допомогою популярних поштових компаній.