Захворювання органів слуху можуть спіткати як дорослих, так і дітей, тому фармацевтичні компанії розробили низку ліків для вух, які допомагають подолати недуг. Мастоїдит, катар, фурункул — причин, чому болить вухо, може бути безліч, однак однією з найпоширеніших є отит. Ліки для лікування вуха потрібні в будь-якому з цих випадків, інакше захворювання може прогресувати й вразити не лише органи слуху, а й решту організму.

Серед поширених ознак захворювання: біль, підвищена температура, плескіт у вухах. У занедбаному випадку запалення з’являються виділення зі слухового проходу. Діти ж часто плачуть, на перший погляд, без причини чи взагалі не реагують на звуки довкола, тож батькам варто бути уважними, щоб не пропустити запальний процес у зародку.

Найрозповсюдженіший препарат для лікування вуха — це, звісно ж, краплі. Це пов’язано з анатомічною формую органу слуху, а також тим, що в такому вигляді ліки швидше всмоктуються і починають діяти — крапля легко проникає безпосередньо у вушну раковину. Однак для комплексного лікування захворювання лікарі часто виписують також пігулки чи уколи. Наприклад, у випадку отиту самими краплями не обійтися, адже це захворювання потребує комплексного місцевого лікування.

Із запальними захворюваннями вух часто стикаються діти до 3 років. Це пов’язано з тим, що імунітет малечі ще не сформований до кінця, а також з особливостями будови черепа у ранньому віці, через що інфекція швидко проникає в середнє вухо. Для дітей варто купувати спеціальні краплі й не намагатися побороти захворювання препаратами для лікування вуха, які використовують дорослі. Тим паче слід забути про народні методи лікування, реакція організму на які може бути вкрай негативною.

Види ліків для лікування вуха

Класифікація препаратів, які потрібні при запаленні органів слуху, залежить від складу й фармакологічної дії.

Вони поділяються на:

• монопрепарати — ті, у складі яких лише один лікарський препарат;
  • комбіновані — ті, у складі яких кілька лікувальних компонентів.

За принципом дії ліки для вуха поділяються на:

• Протизапальні. Їх не можна приймати довгий час. До категорії належать нестероїдні препарати, а також ліки з гормоном глюкокортикоїдом.
  • Антисептичні. Їх призначають, коли виникло гнійне запалення. Це можуть бути препарати, у складі яких є «Мірамістин», перекис водню абощо.
  • Антибактеріальний вид часто призначають, коли запалення сталося через застуду — при різних видах отиту. Антибактеріальний лікарський засіб вбиває хвороботворні бактерії, тож з часом минає біль і решта незручностей.
  • Протигрибкові. Лікарський засіб з цього ряду призначають, коли виявляють мікозні ураження вуха. У складі — хлорамфенікол, лідокаїн тощо.
  • Судинозвужувальні. Крапля ліків для вух з цієї категорії допомагає зняти закладеність, коли немає відчутного болю.

Як застосовувати препарат для лікування вуха

Самолікування запалення вушної раковини може лише ускладнити процес одужання, а часом призводить до непередбачуваних реакцій організму. Попри те, що ліки для вух не здаються серйозними медикаментозними засобами, ризик виникнення алергії чи індивідуального неприйняття препарату залишається.

Крім того, слід правильно закрапувати ліки для лікування вуха. Крапля, яка потрапляє у запалену вушну раковину, не має бути холодною. Слід потримати препарат у руках кілька хвилин, аби він нагрівся до кімнатної температури. Після застосування ліків для вуха, варто полежати 20-30 хвилин.