Ліки (таблетки, льодяники, спрей) від болю в горлі

• Деквалор
  • Септифрил
  • Стрепсілс
  • Тантум Верде
  • Декатилен
  • Орасепт
  • Фортеза
  • Целіста

Які бувають ліки від горла

Найчастіше люди купують ліки від горла восени й взимку, адже цей час вважається сезоном грипу й застуди. Але насправді препарати для лікування горла потрібні не лише в якусь конкретну пору року. Кашель, дискомфорт при ковтанні, печіння — все це може бути наслідком не пересічної застуди, а, наприклад, бактеріального чи грибкового захворювання дихальних шляхів. Відтак слід уважно ставитися до підбору препаратів від горла: засіб, ефективний при одному захворювання, може виявитися абсолютно недієвим при іншому.

Ліки від болю в горлі поділяються на анестетики й анальгетики:

• Анальгетики знімають запалення й полегшують біль, не знижують чутливість, однак діють не одразу після прийому.
  • Анестетики націлені на швидку дію. Такі препарати для лікування горла усувають симптоми — тимчасово «вимикають» біль, однак не допомагають боротися безпосередньо з причиною хвороби.

Сьогодні фармацевтичні компанії пропонують дітям і дорослим той засіб від болю в горлі, який усуває дискомфорт і першопричину його виникнення. Комбінований препарат більш ефективний, а тому лікарі нерідко призначають саме такий тип.

Які препарати від горла кращі

Залежно від того, який симптом і яку причину слід усунути, лікар підбирає найбільш ефективний вид засобу від болю в горлі: спрей, пігулки, розчин для полоскання чи льодяники для розсмоктування тощо. Крім того, медпрацівник звертає увагу на вік пацієнта, його стан і можливості. Наприклад, дорослий зможе з легкістю взяти розчин для полоскання, а от дитині буде непросто із таким засобом від болю в горлі, адже потрібно вміти правильно ним користуватися й не ковтати.

Сьогодні найбільш поширені ліки від горла мають форму спрею й таблетки для розсмоктування. Частина з них потрапляють у недорогий ціновий сегмент, частина — у дорожчий. Обидва засоби мають свої переваги й недоліки. Наприклад, спрей швидко змивається слиною, але легко доставляють активні речовини до вогнища хвороби. А таблетки для розсмоктування потрібно, власне, деякий час розсмоктувати, однак у них висока концентрація активних речовин і для дітей це, скоріше, забавка, ніж лікування.

Не можна говорити, що той чи інший засіб від болю в горлі більше ефективний. Зазвичай лікарі призначають комбіноване лікування, аби швидше подолати недуг.

До складу можуть входити як натуральні, так і синтетичні компоненти. Важливо уважно читати інструкцію перед застосуванням, адже якщо виявиться, що ви маєте алергію, наприклад, на м’яту, симптом хвороби може навпаки посилитися.

Чому потрібні ліки від горла

Чинників, які впливають на здоров’я дихальних шляхів людини, багато:

• вірусні інфекції;
  • бактерії;
  • грибок;
  • куріння;
  • алергії;
  • дуже холодна чи дуже гаряча їжа тощо.

Залежно від того, що саме стало причиною захворювання, варто складати й список препаратів від горла. Наприклад, при вірусних захворюваннях не варто скуповувати антибіотики, адже такий засіб просто не буде ефективним. Краще — приймати противірусні з перших днів прояву симптомів. А от якщо причина в хвороботворних бактеріях, то без терапії антибіотиками не обійтися. Ліки від горла в цьому випадку потрібні, щоб уникнути важких наслідків, як-от ураження слизової оболонки. Однак варто бути обережним із дозуванням антибіотиків. Адже ефективний засіб від болю в горлі при надмірному вживанні може спричинити появу грибка й тоді доведеться знищувати симптом й причину появи вже нового захворювання.

Де знайти недорогий засіб від горла

Ціна не завжди говорить про якість препаратів від горла. При виборі ліків насамперед варто звертати увагу на склад, а також чутливість організму до тих чи інших компонентів. Інколи недорогий засіб від болю в горлі може виявитися більш ефективним, а інколи варто витратити один раз кілька сотень, аби забути про причину й симптом хвороби.

В аптеці є препарати для лікування горла за різною ціною. При замовленні через інтернет можна легко порівняти вартість, склад, виробника тощо.