Ліки від алергії на тварин – це препарати, що допомагають усунути чи полегшити прояви алергічної реакції, спричиненої тваринами. Це досить поширений різновид алергії, на яку найчастіше страждають люди, що тримають домашніх улюбленців або регулярно контактують з сільськогосподарськими тваринами. Гіперчутливість може виникати у будь-якому віці, часто діагностується у дітей, яким потрібні безпечні препарати від алергії на тварин.

Причини та симптоми алергії на тварин

Основна причина алергії на тварин – це гіперчутливість до білкових сполук, що містяться у їх шкірі (лупі), шерсті або пір’ї та продуктах життєдіяльності, виділеннях (слині, сечі, калових масах). Іноді алергію спричиняють паразити, що живуть на шкірі, у пір’ї. Зазвичай алергени потрапляють у повітря та подразнюють слизові оболонки верхніх дихальних шляхів, кон’юнктиву очей, також можлива реакція на безпосередній контакт із твариною. Препарати від алергії на шерсть та продукти життєдіяльності тварин варто приймати при появі таких симптомів:

• закладеність носу, чхання, слизові виділення;
  • сльозотеча, почервоніння та свербіж очей;
  • дискомфортні відчуття у горлі, кашель, захриплість;
  • набряки на обличчі та тілі, висипання, почервоніння шкіри, кропив’янка;
  • іноді – головний біль, тахікардія.

Форми випуску препаратів від алергії на тварин

Ліки від алергії на тварин випускаються у різних формах:

• таблетки, драже для перорального прийому. Усувають прояви респіраторної та контактної алергії в комплексі;
  • сиропи, гранули для приготування суспензії, оральні краплі та розчини. Рідкі пероральні форми, як і тверді, мають комплексну дію, зручні для дітей та людей, яким важко ковтати таблетки;
  • спреї назальні – розпилюються у порожнині носа, полегшують прояви алергічного риніту;
  • очні краплі – застосовуються при проявах алергічного кон’юнктивіту;
  • мазі, креми, гелі – полегшують шкірні прояви алергії;
  • ін’єкційні, ліки від алергії на тварин системної дії;
  • спрей для елімінації алергенів – особлива форма випуску, призначена не для застосування пацієнтами, а для обробки місць імовірного скупчення алергенів, їх зв’язування та нейтралізації. Може доповнювати ліки від алергії на тварин або застосовуватись з метою її профілактики.

Класифікація ліків проти алергії на тварин

Ліки від алергії на тварин, які можна купити в онлайн аптеці, за складом, механізмом дії поділяються на:

• антигістамінні – уповільнюють вивільнення гістаміну, що є медіатором алергічних реакцій, та/або знижують чутливість до нього рецепторів;
  • кортикостероїди (гормональні протизапальні);
  • кромони (похідні кромогліциєвої кислоти), мають протизапальну, протинабрякову дію, застосовуються у формі назальних спреїв та очних крапель, ефект повільний, призначені для тривалого застосування.

При алергічному риніті, закладеності носа протиалергічні препарати можна доповнювати назальними спреями із судинозвужувальною дією.

Антигістамінні

Ці ліки від алергії на тварин можуть використовуватись для усунення симптомів і з метою профілактики. На сьогоднішній день існує 3 покоління антигістамінних ліків від алергії на тварин:

• препарати 1 покоління – хлоропірамін (Супрастин), Клемастин (Тавегіл), Кетотифен – коштують недорого, але мають чимало побічних ефектів, зокрема, через гальмуючий вплив на нервову систему викликають сонливість, уповільнюють реакцію;
  • антигістамінні 2 покоління – мебгідролін (Діазолін) Лоратидин, цетиризин (Цетрин) не впливають на здатність керувати транспортними засобами;
  • ліки від алергії на тварин 3 покоління – Левоцетиризин (Глетцет,L- Май), Дезлоратидин (Алердез, Едем, Ерідез) – мають удосконалену формулу, побічні ефекти мінімальні.

Кортикостероїди

Кортикостероїди – це препарати з вираженою протизапальною, протинабряковою дією, що призначаються лікарем при тяжких проявах алергії, загостреннях. Можуть застосовуватися системно або місцево, у вигляді назального спрея (Ріалтріс Моно), мазей для шкіри (Тримістин) і офтальмологічних мазей.

Препарати від алергії на тварин в Аптеці D.S.

Мережа «Аптека D.S.» пропонує різні види та форми ліків від алергії на тварин. Можна обрати та купити препарат з урахуванням основних проявів алергії, віку пацієнта, переліку протипоказань і можливих побічних ефектів, ціни. У багатьох містах України є відділення Аптека D.S., де можна забрати замовлення, оформлене у онлайн аптеці, також можна замовити адресну доставку. Зверніть увагу, якщо ліки від алергії на тварин відпускаються лише за рецептом лікаря, їх необхідно забирати особисто, доставка не здійснюється.