Найкращі цукрозамінники

• Аннушка Сорбіт
  • Стевіясан

Що таке цукрозамінник

Людям з І чи ІІ типом діабету рекомендують знизити кількість цукру в раціоні шляхом споживання цукрозамінника з категорії штучних або натуральних препаратів.

Цукор — один з видів вуглеводів. Оскільки всі вуглеводи впливають на рівень глюкози в крові, зниження споживання цукру може допомогти тримати її рівень під контролем. Чи обов’язково весь цукор заміняти на цукрозамінник? Це особиста справа кожного. Насправді дотримуватися харчування, в якому буде якомога менше насичених жирів, цукру, солі, аби контролювати свою вагу, рівень холестерину, глюкози у крові й артеріальний тиск — добре. Втім на практиці повністю відмовитися від цукру навряд вийде, адже він є чи не в кожному продукті. Та оскільки цукор не має живильної цінності, він містить «порожні калорії». Тобто споживаючи часто й багато цукру людина просто наїдає зайве. Втім не завжди продукти з поміткою «без цукру» низькокалорійні.

Цукрозамінники — натуральні або штучні підсолоджувачі у формі таблеток чи рідини. Їхній склад відрізняється від цукру, тож і вплив на організм інакший. Крім того, здебільшого цукрозамінник солодший за класичний цукор, тож і споживати його можна в меншій кількості.

Який купити цукрозамінник: штучний чи натуральний

Відповідь на питання «Які цукрозамінники кращі: натуральні чи штучні» проста: все залежить від конкретної ситуації, реакції організму, наявності супутніх захворювань тощо. В цьому випадку немає кращих чи гірших таблеток — все індивідуально.

Цукрозамінник з категорії натуральних отримують з рослин. Однак якщо класичний цукор на поличці в магазині — це похідна з цукрового буряка чи тростини, то цукрозамінник в аптеці отримують з терену, кизилу, кукурудзяних качанів абощо. Натуральні таблетки цукрозамінника солодші й менш калорійні, ніж звичайний цукор. Вони також багаті на вуглеводи, втім мають у складі менше глюкози, рівень якої критично важливий для людей з діабетом. Різниця в тому, що для більшості натуральних цукрозамінників від організму необхідно менше інсуліну. Однак при їх вживанні рівень цукру у крові все одно підвищуватиметься.

До натуральних цукрозамінників належать:

• фруктоза — на відміну від глюкози за процес поглинання фруктози відповідає печінка, а не інсулінозалежні тканини, тому організму хворих на діабет з цією речовиною простіше впоратися. Однак рівень цукру у крові після вживання солодощів з фруктозою все одно зростає.

• сорбіт — цукрозамінник з категорії натуральних, який вважають безпечним для тих, хто має діагноз «діабет». Він майже вдвічі менш калорійний за цукор, однак і не такий солодкий.

• ксиліт — має майже вполовину менше калорій за цукор й низький глікемічний індекс. Цей цукрозамінник рекомендують купити людям з діабетом чи ожирінням. Він працює не лише як підсолоджувач, а й надає відчуття свіжості.

• стевія — південноамериканська рослина цукрозамінник. Корисна не лише тому, що запобігає підвищенню рівня цукру у крові, а й через те, що багато на клітковину, вітаміни й інші корисні елементи. Однак стевію слід вживати обережно — вона має низку побічних ефектів (як-от нудота, висип на тілі тощо).

Серед штучних виділяють:

• сахарин — цукрозамінник, що у триста разів солодший за сахарозу. Таблетки сахарину використовують для консервації, створення солодких напоїв та ін. Втім великі дози призводять до проблем зі здоров’ям.

• аспартам — низькокалорійний тип штучних замінників цукру, адже на сто грамів припадає лише 4 калорії. Цукрозамінник додають в йогурти, солодкі напої, можна додавати до домашньої їжі, але в невеликих дозах й протягом короткотривалого періоду. У випадку передозування може спричиняти головний біль, алергічні реакції.

• ацесульфам — дуже солодкий цукрозамінник з гірким присмаком. Надмірна кількість в організмі викликає відчуття голоду й слабкість.

• неотам — безкалорійний цукрозамінник, який часто використовують для приготування десертів. Наразі невідомо про побічні ефекти, втім фахівці не рекомендують вживати у великих дозах. Неотам , як і будь-який інший замінник цукру, сильно солодкий і викликає відчуття голоду.

Де купити цукрозамінник

Таблетки, які замінюють цукор, для хворих на діабет можна купити в аптеці, спеціалізованому магазині або ж у супермаркеті у відділі «Товари для діабетиків». Втім найширший асортимент буде саме в аптеці.

Перед тим, як купити цукрозамінник, краще порадитися з лікарем, адже він зможе порекомендувати оптимальні таблетки чи розчини. Також не слід забувати про товари, які допомагають контролювати рівень цукру у крові. Для аптечки тих, хто має діабет, це незамінна річ поряд із цукрозамінником.

На цукрозамінник ціни відрізняються. Зазвичай штучні таблетки купити дешевше, ніж натуральні аналоги. Втім це не означає, що вони гірші. Насамперед варто орієнтуватися на те, що саме дозволив вживати з їжею медичний фахівець. Серед переваг майже кожного замінника цукру — рівень його солодкості. Завдяки цьому легко заощадити, адже не потрібно регулярно купувати багато таблеток.

На сайті аптеки DS можна обрати штучні чи натуральні товари з категорії цукрозамінників. А також відсортувати їх за вартістю чи виробником. Крім того, цукрозамінник можна купити онлайн і замовити доставку.