Навіщо потрібні засоби при прорізуванні зубів

Лікарі рекомендують користуватися засобами при прорізуванні зубів тоді, коли малюк дійсно відчуває дискомфорт у цей період. Перший молочний зуб починає рости у віці від 3 до 7 місяців і не завжди процес минає легко. Серед найпоширеніших проблем, які спричиняє цей етап у житті дитини, виділяють:

• болісні відчуття у яснах;

• набряки ясен;

• посилене слиновиділення, через що на обличчі може з’явитися сип;

• злегка підвищена температура;

• проблеми зі сном;

• відмова від їжі та ін.

Ліки при прорізуванні зубів покликані полегшувати основний симптом — біль у яснах. А також усувають набряк. Відповідно, коли дитина не відчуває болю й дискомфорту, вона легко засинає й добре їсть, тобто її стан стабілізується.

Також є антибактеріальні й антигрибкові засоби при прорізуванні зубів у дітей. Їх слід застосовувати, якщо в дитини з’явився, наприклад, стоматит. Адже коли у тканині ясен є рана, дуже легко занести інфекцію. Крім того, лікарський засіб з цієї категорії допомагає підтримувати чистоту ротової порожнини.

Що зайве при прорізуванні зубів

Батьки чи опікуни прагнуть якомога швидше позбавити дитину страждань, тому часом вдаються до посиленої медикаментозної терапії: жарознижувальні, болезаспокійливі тощо. Однак не варто вдаватися в крайнощі, інакше є ризик лише нашкодити здоров’ю малюка. Допомога має бути своєчасною та адекватною.

Лікарі не рекомендують як препарати при прорізуванні зубів:

• гомеопатію;

• ліки на кшталт аспірину, які погіршують згортання крові;

• спеціальні порошки для прорізування зубів.

Тим паче протипоказані такі «домашні» засоби при прорізуванні зубів у дітей як заморожена їжа, яку прикладають до ясен, чи охолоджені предмети. Заборонено й втирати спирт у ясна.

Все це не лише не допоможе малюку, а й може серйозно нашкодити.

Також варто стежити за загальним самопочуттям малюка. Діарея чи висока температура не є наслідками того, що почали прорізуватись зуби. Це може бути ознакою інфекції, тому слід звернутися до лікаря.

Де купити ліки при прорізуванні зубів

Засоби при прорізуванні зубів продають без лікарського рецепта. Знайти препарати можна в будь-якій аптеці, а, наприклад, на сайті DS — ще й замовити онлайн. Така опція зручна, адже зазвичай коли в дитини починають прорізуватись зуби, їй потрібен постійний догляд.

Найкращий варіант, який знімає больовий синдром, гель або бальзам. Звертайте увагу на препарати з травами у складі або ж із речовинами на кшталт бензокаїну та гліцерину. Такі ліки при прорізуванні зубів насамперед зручно застосовувати, бо не потрібно змушувати дитину ковтати таблетки. Крім того, вони швидко діють: результат можна побачити вже у перші 5 хвилин. Препарати при прорізуванні зубів цієї категорії знімають запалення, подразнення, усувають біль, а деякі й борються з інфекціями.

Аби швидко усунути бактеріальну інфекцію, можна скористатися спреєм зі вмістом октенідину, цитрату цинку абощо. Однак із застосуванням цих засобів при прорізуванні зубів у дітей слід бути вкрай обережними. Їх має призначати лише лікар. Бездумне використання може призвести до того, що бактерії стануть стійкими до того чи іншого лікарського елементу, й в майбутньому буде складніше побороти хворобу.

Щоб посилити ефект лікарського засобу, можна користуватися додатковими засобами при прорізуванні зубів. Це можуть бути гумові іграшки, які знімають біль і покращують кровообіг в тканинах. Або ж можна масувати ясна дитини.