Що входить в гінекологічний набір

При кожному огляді в гінеколога потрібно мати при собі стандартний гінекологічний набір, який дозволить лікарю встановити діагноз чи спростувати його. Одноразовий гінекологічний набір — це стерильний набір інструментів, серед яких:

• гінекологічне дзеркало;

• рукавички;

• пеленка.

Та існує кілька видів наборів. І обирати потрібний слід за рекомендацією лікаря та залежно від того, яка мета візиту: первинний огляд чи, наприклад, збір аналізів. Гінекологічні набори з номерами від 1 до 5 на упаковці вважаються стандартними у застосуванні. До них, крім описаної вище базової комплектації, входять цитощіточка, ложка Фолькмана чи шпатель Ейра абощо. Додаткові інструменти потрібні лікарю, аби взяти матеріал на аналіз. А от гінекологічний набір із позначкою «6» і більше вже вважають нестандартним. Такий тип містить більшу кількість інструментів в упаковці та іноді навіть бахіли чи пробірки — все залежить від виробника.

Чим більше інструментів — тим вища ціна. Втім купити стандартний одноразовий гінекологічний набір можна в будь-якій аптеці. А, наприклад, на сайті аптеки DS можна ще й переглянути, який саме набір в наявності, яка в нього комплектація та вартість.

Гінекологічний набір для огляду: як обрати

Універсальним можна вважати лише той базовий набір, який містить тільки пеленку й рукавички. Якщо ж до нього додаються інструменти, варто обирати, з огляду на індивідуальні особливості тілобудови. Чи не основним показником є розмір гінекологічного дзеркала.

Вагінальне дзеркало необхідне для розширення стінок піхви — так лікарю зручніше проводити огляд чи невелику операцію. Деякі дзеркала мають фіксатори, аби лікарю не доводилося тримати їх весь час. Відповідно, коли необхідно купити гінекологічний набір із дзеркалом, слід врахувати:

• розмір дзеркала;

• тип фіксації дзеркала (гвинтовий, дуговий абощо).

За розмірами виділяють:

• Гінекологічний набір із дзеркалом XXS — дитячий. Такий інструмент має найменший діаметр та довжину.

• XS також беруть для медогляду дітей, та він трохи більший за розмірами.

• Дзеркало, що має розмір S, слід купувати дівчатам, які ще не народжували.

• Розмір М гінекологічного набору радять купити пацієнткам, що вже мають дітей.

• Дзеркало розміру L також використовують жінки й дівчата, які, як правило, мають дітей. Воно трохи більше в діаметрі та довжині за М.

Чи завжди потрібен гінекологічний набір

Медичний огляд жінкам і дівчатам необхідно проходити мінімум раз на рік, якщо немає інших показань від лікаря. Відповідно, при кожному візиті до гінеколога, слід мати при собі одноразовий гінекологічний набір базової комплектації. Якщо лікар матиме підозри щодо того чи іншого захворювання, він порадить, який краще набір купити в аптеці для наступного візиту. Й скільки, власне, візитів необхідно. Та при будь-яких маніпуляціях на медогляді лікарю так чи інакше потрібні рукавички, а пацієнтці — пеленка, якою слід застелити кушетку чи оглядове крісло.

Також можна купити окремо певний інструмент, як-от щіточку чи дзеркало — ціна на нього буде нижча, ніж на весь набір. Однак для цього потрібно заздалегідь знати, що знадобиться лікарю при медичному огляді.

Де купити гінекологічний набір

Одноразовий гінекологічний набір для медогляду можна знайти навіть в неспеціалізованих магазинах. Втім все ж краще купити його в аптеці. Адже кожен інструмент з набору має бути стерильним, від ліцензованого виробника та зберігатися у відповідних умовах.

За запитом «гінекологічний набір аптека» можна знайти чимало варіантів пропозицій в інтернеті й замовити онлайн. Часом, дівчата соромляться купувати гінекологічний набір для огляду особисто в аптеці. Тож онлайн-замовлення — хороша альтернатива. Тим паче з огляду на те, що гінекологічний набір продається без рецепту від лікаря.

На гінекологічний набір ціна відрізняється, залежно від комплектації та виробника, матеріалів, які використовувалися при створенні, бренду. На сайті аптеки DS можна відфільтрувати гінекологічні набори за цими параметрами й швидше обрати необхідний варіант.