Антибіотики для очей – краплі, мазі, що мають у складі речовини, які пригнічують розмноження бактеріальної флори при різноманітних захворюваннях у системі зорового аналізатора. Призначаються лікарем-офтальмологом, майже всі дозволені для використання з перших годин життя дитини. Про антибіотики при лікуванні офтальмологічних захворювань розповідають фармацевти Аптеки D.S.

Коли необхідно застосовувати антибіотик для очей

Мета використання антибактеріальних препаратів – швидке пригнічення патогенної флори, полегшення симптомів (свербіж, почервоніння тощо), профілактика ускладнень після хірургічного втручання у системі ока. Бактерії, що викликають офтальмологічні захворювання – staphylococcus, streptococcus, hemophilus influenzae, moraxella, chlamydia.

Показання для призначення:

• кон'юнктивіт;
  • ендофтальміт;
  • гнійний іридоцикліт;
  • дакріоцистит;
  • блефарит;
  • увеїт;
  • кератит;
  • трахома;
  • інші бактеріальні інфекції очей – ячмінь на оці тощо;
  • травми роговиці, повік;
  • будь-яке хірургічне втручання на оці, слизовій оболонці повік, видалення халязіона, кіст, будь-яких новоутворень, заміна кришталика і навіть при сильній застуді, що супроводжується симптомами кон'юнктивіту.

Система зорового аналізатора дуже швидко реагує на віруси, бактеріальну флору. Від інфікування до перших симптомів минає лише кілька годин. Коли потрібні краплі очні з антибіотиком:

• біль, свербіж, почервоніння слизової оболонки ока;
  • набряк повік;
  • виділення жовтого чи жовто-зеленого кольору;
  • печіння, відчуття стороннього тіла в оці;
  • нечіткість зору;
  • біль при морганні;
  • острах світла.

Крім цього, рекомендовано використати будь-які антибактеріальні краплі (очні антибіотики) після травми ока ще до огляду лікаря.

Як вибрати краплі для очей з антибіотиком

Антибіотики призначає офтальмолог після огляду пацієнта. Він оцінює важкість проблеми, вік пацієнта, інші фактори.

Особливість лікування – око є досить ізольованою від інших органів системою. Крапці, мазі, що використовуються в офтальмології, не всмоктуються і не попадають у системний кровообіг. Тому лікар може призначити препарати з бактерицидною дією, що швидко знищуватимуть бактерії та не викликають неприємних системних побічних ефектів.

Очні краплі з антибіотиком:

• аміноглікозиди – Тобрекс, Тобрамицин, Медетром, мазі на основі гентаміцину;
  • фторхінолони – Моксифлоксацин, Левофлоксацин, Норфлоксацин, Офлоксацин;
  • антибактеріальні препарати у вигляді крапель – Альбуцид, засоби на основі мірамістину;
  • хлорамфеніколи - Левоміцетин-ОЗ;
  • азитроміцин – торговельна назва «Азітер»;
  • тетрациклін – у формі мазі.

Таблетовані, ін’єкційні форми при лікуванні системи зорового аналізатора не використовуються. Діючі речовини у цьому випадку не досягають уражених тканин. Тому всі антибіотики – це засоби для місцевої обробки ока.

Антибактеріальні очні краплі для дітей

Всі антибіотики, що використовуються в офтальмології можна призначати дітям з перших днів народження. Коригування дози, зазвичай, не потрібно. Але призначати препарат повинен лікар.

Антибактеріальні краплі для очей для дітей:

• Альбуцид – не є антибіотиком, пригнічує бактеріальну флору, віруси – випускається у 2 дозах для дорослих пацієнтів та дітей;
  • Окомистин – препарат на основі мірамістину – використовується для дорослих і дітей, коригування дози не потрібно.

Протипоказання до застосування

Протипоказань до застосування антибіотиків в офтальмології дуже мало – це індивідуальна непереносимість активного компонента препарату, нечутливість патогенної флори, вірусів.

Під час вагітності, у дитячому віці всі препарати, що використовуються для лікування захворювань очей, дозволені. Лікарські засоби, їх форму призначає лікар після огляду пацієнта.

Де вигідно купити антибіотики для очей в Україні

Наша онлайн-аптека пропонує краплі з антибіотиком для очей, мазі с різними активними речовинами, комплексні препарати, що доповнені дексаметазоном. Ціни залежать від складу очних крапель, країни походження. Доставляємо замовлення по Україні популярними поштовими сервісами. Оплата – перед- або післяплата.