Виникнення блювоти і інші патологічні процеси перистальтики травлення допоможуть запобігти і зупинити протиблювотні препарати. Ліки від нудоти і блювоти допомагають зняти симптоми і при наявності блювоти і при нудоті без блювоти. Ці препарати швидко знімають дискомфортні симптоми і відновлюють самопочуття.

Причини нудоти і блювоти

Нудота -- це прояв поганого самопочуття, який виражається відрижкою, неприємним відчуттям важкості в області стравоходу і шлунка. Іноді нудота може бути причиною патологічних чи фізіологічних змін в організмі, які потребують консультації з лікарем.

Причиною нудоти можуть бути:

• гормональні зрушення;
  • прийом гормональних контрацептивів;
  • вагітність;
  • харчове отруєння;
  • отруєння чадним газом;
  • вестибулярні порушення - кинетоз (морська хвороба, заколисування в транспорті, літаку);
  • мігреневі болі;
  • різкий стрибок артеріального тиску;
  • подразнення кишківника, обумовлене інфекційними агентами (вірус Норволка, ротавірус, сальмонели);
  • надмірна кількість випитого алкоголю;
  • післяопераційний період;
  • патології або травми ЦНС.

Блювота виконує функцію захисної реакції організму на отруєння отрутами і токсинами. Тому не слід відразу намагатися припинити блювоту, якщо вона викликана отруєнням. Цей процес очищає шлунок від токсичного вмісту.

Засоби від нудоти і блювоти рекомендується використовувати для лікування нудоти, викликаної вестибулярними порушеннями або патологією ЦНС.

При мігрені доцільно поряд з протиблювотними застосовувати ще протимігреневі лікарські засоби від головного болю.

При нудоті, що зумовлена вагітністю, препарати від нудоти призначають з обережністю, оскільки їх вплив на плід недостатньо вивчено. Тому багато лікарів уникають призначення цих препаратів, а вдаються до альтернативних методів терапії - призначенням піридоксину (вітаміну В6.) в безпечному та ефективному дозуванні 50-200 мг на день.

Для післяопераційного періоду часто характерна нудота. Це трапляється після шлунково-кишкових операцій і як реакція на препарати для загальної анестезії. У цих випадках для профілактики нудоти і блювоти призначають стандартні ліки від нудоти.

Особливості застосування протиблювотних препаратів для дітей

Лікування нудоти у дітей з проблемами шлунку або кишківника є суперечливим. Згідно рекомендацій світових педіатрів, слід уникати призначення дітям препаратів від блювоти в зв'язку з їх ймовірними побічними проявами та сумнівною ефективністю. Тому медикаментозне лікування цих патологічних станів дитини слід починати з визначення їх причини.

Самостійне лікування протиблювотними препаратами без поради лікаря не завжди безпечне і може викликати ускладнення. Ліки такого типу викликають сонливість, порушення зору, можливість запаморочення, що ускладнює діагностику. А причину блювоти ці ліки не усувають.

Однак, блювота є проявом різних небезпечних станів. Якщо у дитини відбувається неодноразове повторення нудоти або блювоти, то слід негайно звернутися за медичною допомогою. Черепно-мозкові травми, гострі інфекції кишківника у дітей до року вимагають суворо обов'язкового виклику швидкої допомоги і подальшої госпіталізації.

Слід пам'ятати, що ліки про нудоти і блювоти лише впливають на блювотний рефлекс, але не зачіпають першопричину недуги. Призначати ці препарати можуть лише фахівці. Всі ці ліки мають побічні ефекти і при неправильному застосуванні та дозуванні є небезпечними для здоров'я. Купити препарат, що підходить за ціною, можна в аптеці за рецептом лікаря.