Ефективні антибіотики від бронхіту

• Аугментин
  • Абиклав
  • Флуімуцил

Бронхіт – це запальний процес у бронхіальних трубках, які переносять повітря з трахеї до легень. Захворювання може мати інфекційну або неінфекційну природу.

Лікування бронхіту включає використання антибіотиків при бактеріальній інфекції, симптоматичні та реабілітаційні заходи. Препарати призначає лікар після обстеження пацієнта. Який найкращий антибіотик при кашлі для дітей та дорослих розповідають експерти Аптеки D.S.

Чи можна приймати антибіотики від кашлю

Кашель – симптом багатьох захворювань, інколи навіть не дихальних шляхів. Це може бути алергічна реакція, дія хімічних сполук, забрудненого повітря тощо. Тому потрібно виявити його причини. А вже після обстеження, при доведеній бактеріальній природі захворювання лікар призначить антибіотики від бронхіту у складі комплексного лікування.

Причини появи бронхіту та його різновиди

Існують 2 основних типи бронхіту: гострий та хронічний. Причиною першого є інфікування вірусами або бактеріями. Симптомами є вологий кашель з відходження мокротиння, загальна слабкість, підвищена температура. Хронічний бронхіт – це тривала інфекційна або неінфекційна патологія, яка триває принаймні 3 місяці на рік протягом 2 років.

Бронхіт може виникнути з різних причин, і їх можна умовно розділити на інфекційні та неінфекційні фактори.

Коли призначають антибіотики від кашлю

Антибіотики призначаються лише у випадках, коли кашель викликаний бактеріальною інфекцією. Якщо він виник внаслідок простуди чи грипу, має вірусну природу, то він не відповідає на лікування препаратами цієї групи.

Лікар може розглядати призначення антибіотиків для верхніх дихальних шляхів у таких випадках:

1. Доведена бактеріальна інфекція – за результатами аналізів крові, матеріалу зі слизових оболонок носа та горла або мокротиння.
  2. Підозра на бактеріальну інфекцію – лікар за сукупністю скарг, результатів огляду припускає що причиною захворювання є ускладнення простуди, грипу тощо.
  3. Якщо пацієнт має інші фактори ризику для розвитку бактеріальних ускладнень (наприклад, висока температура, постійний вологий кашель, погіршення симптомів), це також вплине на рішення лікаря.

Призначення антибіотиків має бути обґрунтованим і визначеним на підставі клінічних ознак та додаткових досліджень. Не використовуйте препарати цієї групи при появі будь-якого кашлю.

Антибіотики при інфекції дихальних шляхів для дорослих

Антибіотики від кашлю дорослим використовують при бактеріальній інфекціях дихальних шляхів. Захворювання, що вимагають призначення препаратів цієї групи:

• бактеріальний бронхіт;
  • бактеріальна пневмонія;
  • синусит;
  • ангіна.

Ефективні антибіотики від бронхіту та кашлю

Призначення антибіотиків повинен здійснювати лікар на підставі клінічних симптомів, результатів аналізів та інших досліджень. Зазвичай вибирають ліки з широким спектром дії. При інфекціях дихальних шляхів використовують препарати наступних груп:

• пеніциліни;
  • макроліди;
  • цефалоспорини;
  • тетрацикліни.

Аміноглікозиди призначають дуже рідко, при неефективності більш безпечних препаратів, при чутливості патогену тільки для антибіотиків цієї групи.

Лікарську форму, дозування також вибирає лікар. Для дорослих – антибіотик від кашлю в таблетках. Ін’єкційні форми (для введення у м’язи або вени) у пацієнтів будь-якого віку призначають при тяжкій формі захворювання. Інгаляційні антибіотики наразі в Україні не доступні.

Антибіотик від кашлю для дітей

Більшість випадків кашлю у дітей викликають віруси, а не бактерії. При бактеріальних інфекціях для малих пацієнтів рекомендовані дитячі антибіотики від кашлю у сиропах, у віці від 7 років можна призначати таблетки або капсули для перорального приймання.

Показання для використання антибактеріальних препаратів:

• доведена бактеріальна інфекція дихальних шляхів;
  • риносинусит;
  • бактеріальний бронхіт або пневмонія;
  • ангіна та її ускладнення;
  • ускладнення при ковідній інфекції.

При лікуванні дітей також призначають антибіотики широкого спектра дії – пеніциліни, макроліти, цефалоспорини, тетрацикліни. Ін’єкційні форми використовують дуже рідко, лише при тяжкому перебігу хвороби, стаціонарному лікуванні.

Протипоказання

Використання антибіотиків пов'язане з протипоказаннями та обмеженнями, які лікар повинен враховувати. Заборонено використовувати їх при алергічних реакціях на конкретні ліки або на фармацевтичну групу. Але лікар може вибрати препарат іншої фармгрупи.

Всі інші протипоказання є відносними. Попередьте терапевта або сімейного лікаря про наступне:

Порушення функції нирок чи печінки – антибіотики виводяться з організму через ці органи, тому при їхніх порушеннях лікар може змінювати дозу або вибрати інший препарат. При бактеріальній інфекції відмовитися від ліків цього класу неможливо.

Вагітність та годування груддю – деякі антибіотики у цей період заборонені. Це група тетрациклінів, аміноглікозидів (окрім очних крапель). Всі інші не впливають на плід та дитину, що знаходиться на грудному вигодовуванні.

Лікування іншими лікарськими препаратами – деякі антибіотики можуть взаємодіяти з іншими засобами, що може впливати на їхню ефективність або безпеку.

Пацієнти повинні вести відкритий діалог з лікарем, розповідаючи про всі можливі протипоказання та фактори ризику. Поняття «найкращий антибіотик при кашлі» не існує. Препарат вибирають індивідуально, враховуючи стан, вік й особливості пацієнта. Тому у першу чергу звертайтесь до лікаря, а вже після огляду замовляйте лікарський засіб.

Наша онлайн-аптека пропонує препарати для лікування інфекцій дихальних шляхів – уколи, таблетки та сиропи. Ціна залежить від виробника, виду препарату. Наприклад, Азитроміцин (3 таблетки) коштує у середньому в 3 рази менше, ніж Сумамед (той же азитроміцин, але імпортний). Доставляння по Україні здійснюємо популярними поштовими компаніями.